Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Originea vietii - creatie sau evolutie ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

2 minutes ago, Vriies said:

Tu vii cu acuzații ordinare, în lipsă de argumente. E ca și cum eu te-aș face stalinist , hitlerist sau mai știu eu cum. 

Recunosc, îmi pare rău că am sperat că pot avea o discuție rezonabilă cu tine.

Pai Ceausescu ce a fost? Vad ca si-a indeplinit misiunea.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Teddy ''-'' said:

Pai Ceausescu ce a fost? Vad ca si-a indeplinit misiunea.

 

Ai sictir, băi fundamentalistule! Că nu despre Ceaușescu e vorba aici. Ceaușist ești tu, că văd că tot îl aduci în discuție,  prin atitudinea ta fundamentalistă. Ce mi-e comunismul, ce mi-e bigotismul pe care-l practici. Tot una e!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
37 minutes ago, Vriies said:

Tu vii cu acuzații ordinare, în lipsă de argumente.

Pai nu asta ai facut cand ai afirmat ca '' care-s în stare să le dea în cap la alții și  să-i condamne pe toți ceilalți care nu le împărtășesc credința.'' ? - ''  Nu, bre, de te fabula narratur. Sau dacă vrei, pe românește, te-am descris pe tine! '' Actiuni de genul asta le fac panaramele ipocrite. Cand ti se da peste bot cu propriile arme recurgi la argumente ''Băi'' ? Ca ce chestie...? Ipocrizia urla in tine... trist e ca va numiti atei, induceti lumea in eroare cu asemenea atitudini. Daca nu iti convine data viitoare fii atent la vocabular si conecteaza centru impulsurilor electrice cu maxilarul...s-ar putea sa dea roade...pe fundal... ''wăi'' ! Cred ca e mai original...decat ''Bai''... imi aduc aminte cand eram mic si priveam ciobanii cu fugareau oile...asa strigau ''nie la loc wăi'' :o:

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 15 ore, Teddy ''-'' a spus:

nu stiu cum sa-ti spun dar nu e treaba ta, fa-ti o cafea sau vezi acolo la bucatarie...

Ii te uita, Teddy sta cu fundul in doua luntre, una a ortodoxiei si una a sectarilor lui Hovind... mey,  nu ti-e asa jenă de cata ipocrizie dai dovada? Pe de o parte ii arăți cu degetul pe sectari, pe de altă parte esti un admirator înfocat a lui Hovind...

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
43 minutes ago, Enki said:

Ii te uita, Teddy sta cu fundul in doua luntre, una a ortodoxiei si una a sectarilor lui Hovind... mey,  nu ti-e asa jenă de cata ipocrizie dai dovada? Pe de o parte ii arăți cu degetul pe sectari, pe de altă parte esti un admirator înfocat a lui Hovind...

Da, sunt de acord cu Hovind pana la un punct. Care e problema? Nu ti s-a intamplat niciodata sa fi de acord cu cineva doar pe jumate? De exemplu nu sunt de acord cu el cand spune ca pamantul are doar 6000 de ani. Si ce daca? Asta nu inseamna ca tot ce spune e gresit.

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce argumente îl contrazici pe Hovind cand zice ca pământul are doar 6000 de ani?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
20 minutes ago, Enki said:

Cu ce argumente îl contrazici pe Hovind cand zice ca pământul are doar 6000 de ani?

Numararea anilor s-a facut la 3500, pana la Iisus Hristos au fost 2008 ani = 5508. Iar de la Iisus Hristos pana la noi sunt…2019 + 33 de ani cat a avut Iisus Hristos = 2052+5508= 7560 de ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si Hovind cum a calculat si de unde stii ca nu are el dreptate?

Deci, pana la urma, esti sectar de-al lui Hovind? Ce secta e asta in care esti?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
11 minutes ago, Enki said:

Si Hovind cum a calculat si de unde stii ca nu are el dreptate?

Deci, pana la urma, esti sectar de-al lui Hovind? Ce secta e asta in care esti?

esti offtopic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa zici tu acum, de ciuda ca te-am expus ca esti un sectar ipocrit care azi te  dai ortodox maine pactizezi cu evanghelistii, alta data cu tremuricii, după cum ți-e interesul.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×