Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Originea vietii - creatie sau evolutie ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

4 hours ago, Teddy ''-'' said:

deci daca iti spun ca esti un gainat pe parbriz inseamna ca nu sunt violent in limbaj. Corect. Nu?

 

Nici daca spun ca cei ca tine care ignora imnul romaniei sunt tradatori de neam si de tara, nici acela nu e limbaj violent.  

Înseamnă nu numai că ești violent în limbaj, ci și nesimțit, pentru că în afară de a-ți jigni preopinenții (dintre care unii chiar au câțiva ani buni peste tine și au mai pus și mâna pe carte) nu ești în stare să porți o discuție civilizată și jignești precum respiri.

Asta se numește tot violență în limbaj, nesimțire, proastă educație și jignire gratuită. Imnul îl știu cu mult înainte de a-l ști tu, măi băiete needucat! Poate de pe vremea când tu erai copilaș și arătai cu degetul: „Iote, mamă, trec soldații!”. Din nefericire, de atunci, prin ceea ce prestezi în aproape fiecare postare, dovedești că ai avut o educație precară, cum spuneam.

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesant. Un user sau mai multi il jignesc pe un alt user, iar cand acesta le raspunde cu aceeasi moneda, brusc, primii, il categorisesc nesimtit, prost educat, etc.

da, foarte interesant.:biggrin:

ontopic? no comment.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, adal* said:

Interesant. Un user sau mai multi il jignesc pe un alt user, iar cand acesta le raspunde cu aceeasi moneda, brusc, primii, il categorisesc nesimtit, prost educat, etc.

da, foarte interesant.:biggrin:

ontopic? no comment.

Ok, adal! Mă bucur că-l susții cu obiectivitate și că ești de acord cu el.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

incerc sa fiu obiectiv. Daca unii considera ca nu reusesc, imi cer scuze, dar imi mentin parerea.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, adal* said:

incerc sa fiu obiectiv. Daca unii considera ca nu reusesc, imi cer scuze, dar imi mentin parerea.

Dacă încerci să fii obiectiv, așa cum tu însuți afirmi afirmi despre tine, atunci arată-mi, te rog, cum anume s-a ajuns aici. Urmărește , te rog, cum a evoluat discuția decând a reintervenit „Teddy” și spune-mi unde anume am greșit eu.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu este vorba de o greseala anume intr-un anumit moment, Totul a escaladat treptat si de-o parte si de cealalta.

Nu vreau sa supar pe nimeni si mai ales pe tine, dar mi s-a parut ciudat cand enki l-a facut cretinopat pe teddy.

Indiferent cat ne-ar deranja cineva, asta ramane totusi o jignire fara acoperire si care depaseste limita.

Eu cand observ ca nu pot dialoga cu cineva, ma opresc.

Imi pare rau ca s-a ajuns aici.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
23 minutes ago, adal* said:

Interesant. Un user sau mai multi il jignesc pe un alt user, iar cand acesta le raspunde cu aceeasi moneda, brusc, primii, il categorisesc nesimtit, prost educat, etc.

da, foarte interesant.:biggrin:

ontopic? no comment.

Atat Enki cat si el. Uite aici.

On 6/17/2019 at 12:01 AM, Vriies said:

Tu vii cu acuzații ordinare, în lipsă de argumente.

''Pai nu asta ai facut cand ai afirmat ca '' care-s în stare să le dea în cap la alții și  să-i condamne pe toți ceilalți care nu le împărtășesc credința.'' ? - ''  Nu, bre, de te fabula narratur. Sau dacă vrei, pe românește, te-am descris pe tine! '' Actiuni de genul asta le fac panaramele ipocrite. Cand ti se da peste bot cu propriile arme recurgi la argumente ''Băi'' ? Ca ce chestie...? Ipocrizia urla in tine... trist e ca va numiti atei, induceti lumea in eroare cu asemenea atitudini. Daca nu iti convine data viitoare fii atent la vocabular si conecteaza centru impulsurilor electrice cu maxilarul...s-ar putea sa dea roade...pe fundal... ''wăi'' ! Cred ca e mai original...decat ''Bai''... imi aduc aminte cand eram mic si priveam ciobanii cu fugareau oile...asa strigau ''nie la loc wăi'' :o:''

Si mai au pretentii sa ii venerezi. Cand iti spune in fata ca daca esti crestin esti ''nonvaloare'' si ca crestinii aia corupti ar fi o varianta mai buna a crestinismului...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adal, esti si tu dislexic? Ia vezi cine a spus cretin prima dată. Si despre cine

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
18 hours ago, Vriies said:

 

Corect.

Gândire retrogradă, fundamentalism, fanatism, violență în limbaj, intenție și fapt, intoleranță, instinct de vendetă, stigmatizare și distrugere a grupurilor care nu împărtășesc aceleași valori ...cam ăstea sunt simptomele primitivismului. 

Deși aceste nonvalori, să le spunem așa, sunt promovate de unii indivizi sau grupări extremiste, acestea nu sunt acceptate pe fond nici de ortodoxie, nici de catolicism, nici de mahomedanism, nici de hinduism, nici de budism sau de alte religii importante. Cei care le promovează sunt pur și simplu primitivi. 

Deci a fi Crestin Ortodox inseamna a fi o nonvaloare? esti nesimtit, mergi la oi ''wăi'' tradator de neam, anticrestin si antiroman. Daca stiai imnul romaniei erai roman.

''Preoți, cu crucea-n frunte căci oastea e creștină,
Deviza-i libertate și scopul ei preasfânt.
Murim mai bine-n luptă, cu glorie deplină,
Decât să fim sclavi iarăși în vechiul nost'pământ! ''

Deci ai inteles? ''oastea e creștină,
Deviza-i libertate și scopul ei preasfânt.'' deci nu spune ''oastea e atee'' asta ar fi nonvaloare, nu crestinismul. Paganu-le.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×