Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

libertatea relatiei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca femeile sau barbatii care nu au incredere in parteneri sau care au low self-esteem sunt cei care au tendinta sa se agate de jumatatea lor. Sa fie suspiciosi, sa-i controleze, sa-i frece la icre...cu alte cuvinte. Si intr-un final sa-i plictiseasca profund.

 

Dragostea adevarata se ofera fara conditionari. Si se primeste cu umilinta, nu e un troc. Cine ajunge sa minta in cuplu nu stie ce-i aia dragoste de fapt. La fel si cu cei gelosi. Habar nu au ca sa iubesti pe cineva inseamna uneori si sa-l lasi liber (sa nu-i impui nimic). Abia atunci vezi cum se manifesta si daca dragostea iti este impartasita.

 

Mi-a placut ce a scris Jedi. Daca amandoi se uita in aceeasi directie, e in regula. Totul e sa alegi directia ideala, pe cont propriu, singur...dar nu esti singur niciodata asa ca... :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca femeile sau barbatii care nu au incredere in parteneri sau care au low self-esteem sunt cei care au tendinta sa se agate de jumatatea lor. Sa fie suspiciosi, sa-i controleze, sa-i frece la icre...cu alte cuvinte. Si intr-un final sa-i plictiseasca profund.

Dragostea adevarata se ofera fara conditionari. Si se primeste cu umilinta, nu e un troc. Cine ajunge sa minta in cuplu nu stie ce-i aia dragoste de fapt. La fel si cu cei gelosi. Habar nu au ca sa iubesti pe cineva inseamna uneori si sa-l lasi liber (sa nu-i impui nimic). Abia atunci vezi cum se manifesta si daca dragostea iti este impartasita.

 

Sunt total de acord cu ce ai postat. Cu alte cuvinte am postat si eu, dar in esenta acelasi lucru. Oamenii trebuie sa se simta liberi, sa fie atrasi in permanenta de ce oferim noi, sa cultivam iubirea. Daca dragostea nu este impartasita te lupti cu morile de vant....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da.

 

Mie personal mi se pare cel mai important sa te iubesti pe tine insuti mai intai si sa fii fericit si implinit in pielea ta. Abia pe urma poti sa te amorezezi pe bune si de regula atunci se si intampla sa atragi partenerul potrivit la fix pentru tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum faci un barbat sa te doreasca ?

 

daca n-ai norocul sa te doreasca pentru ca esti pur si simplu irezistibila si simti nevoia sa faci ceva, poti sa-ti faci abonament la o piscina unde mergi singura zilnic :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca n-ai norocul sa te doreasca pentru ca esti pur si simplu irezistibila si simti nevoia sa faci ceva, poti sa-ti faci abonament la o piscina unde mergi singura zilnic :P

 

Mai sunt si plimbarile in natura, asculti muzica, etc

Editat de buzdugan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt doar femeie , deci prin urmare mi-ar fi greu sa judec , ca un barbat , dar rationamentul meu este foarte simplu . Este bine ca fiecare sa avanseze cu intrebarile in limita in care i se permite acest lucru . Faptul de a sti lucruri care te fac sa suferi , in afara de suferinta nu-ti aduc absolut nici-un avantaj . Ca sa stai iarasi cu telefoane pe el cu , unde esti , ce faci , cand te-ntorci ??? Hmmm , mi se pare din nou aiurea , nici mie nu mi-ar place acest lucru .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt doar femeie , deci prin urmare mi-ar fi greu sa judec , ca un barbat , dar rationamentul meu este foarte simplu . Este bine ca fiecare sa avanseze cu intrebarile in limita in care i se permite acest lucru . Faptul de a sti lucruri care te fac sa suferi , in afara de suferinta nu-ti aduc absolut nici-un avantaj . Ca sa stai iarasi cu telefoane pe el cu , unde esti , ce faci , cand te-ntorci ??? Hmmm , mi se pare din nou aiurea , nici mie nu mi-ar place acest lucru .

De acord si nu pot decat sa-ti confirm afirmatiile din punctul meu (masculin) de vedere.

 

In afara de asta, cred ca exista oameni pe care pur si simplu nu poti fi gelos, pentru ca sunt prea libere - o persoana geloasa, posesiva din fire n-ar putea niciodata sa fie impreuna cu o fiinta atat de libera, cei doi ar intra instantaneu in pozitii defensive, ar fi total incompatibili.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se spune ca barbatii trebe intelesi mult (alias libertate) si iubiti putin (alias sa se simta vanatori) ...

 

asa..iar cand se stinge lumina... :cheer: :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se spune ca barbatii trebe intelesi mult (alias libertate) si iubiti putin (alias sa se simta vanatori) ...

 

.... iar femeile trebuie iubite mult si sa nu-ti bati capul sa le intelegi....

Editat de buzdugan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca lasi un om sa te citeasca ca pe o carte deschisa,ii permiti tot si nu impui niste limite,e normal sa caute ori in alta parte,ori sa fie foarte plictisit.Daca ii dai mereu senzatia ca nu stie tot,daca ii dai impresia ca e liber,cand de fapt nu e,va ramane langa tine. E ca o chestie fara cuvinte,aplicabila. Nu-i zici nimic,nu-l intrebi ce face,unde se duce si cu cine,dar ii spui:"ai grija" si-atat. Atingi 2 puncte: esti protectoare si ii arati ca-ti pasa,pe de o parte,iar de cealalta parte,nu se simte luat la intrebari,contrans,si ii da o senzatie de bine.Cand va iesi pe usa,va sti ca trebuie sa aibe grija din toate punctele de vedere.Iar tonul,usor autoritar dar fara a fi brutal ii va ramane in minte.Va sti ca e liber doar pana intr-un punct,isi va da seama singur,fara sa fie nevoie sa i-o spui prin cuvinte.

Barbatii sunt ca niste copii. Le dai o jucarie,apoi le-o iei,si iar le-o dai.E o dulce amagire. Cand le iei jucaria,lupta pentru ea,cand o au continuu,se plictisesc si o arunca. Trebuie intretinut jocul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×