Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

libertatea relatiei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am observat ca femeile, inclusiv eu , autot felul de probleme cu barbatul de langa ele de genul:

 

se masturbeaza si nu-mi spune

s-a dus acolo si m-a mintit

face aia si eu nu-s acolo

 

...pe de alta parte aud reprosuri de la barbati de genul:

 

ma fortezi sa te mint

si daca nu eram unde am zis ce?

vrei sa stau legat de tine?

 

problema femeii e ca barbatul sa nu aiba prea multa libertate si sa faca din asta dezavantaj pentru relatie (gen ai prea multa libertate iti faci de cap si uiti de casa)

 

problema barbatului e ca femeia il sufoca cu atatea intrebari in incercarea de a se convinge unde se situeaza ea in viata lui si ce are de facut pentru a pastra relatia

 

intrebarea mea este pentru barbati: unde trebuie sa se opreasca femeile din interesul pentru timpul liber al barbatului pentru a nu-l sufoca?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa se opreasca acolo unde el nu mai e constrins sa minta. Am probat, merge! Imparte si masturbarea cu el! Sau bucurate pentru el, nu fii geloasa pe mina lui dreapta! Asa ramine omul singur!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intrebarea mea este pentru barbati: unde trebuie sa se opreasca femeile din interesul pentru timpul liber al barbatului pentru a nu-l sufoca?

Atat barbatul cat si femeia trebuie sa se opreasca in punctul in care incep sa ceara ceva de la celalalt...

Iubirea este despre a oferi!

 

Increderea e un element vital intr-o relatie de calitate. Adica... eu unul vreau ca sa-i pot spune ei "Plec in oras cu baietii" si ea sa aiba incredere in mine astfel incat sa nu conteze daca mergem la un club de striptease sau daca mergem la biserica.

 

Daca cei 2 "cer" unul de la altul, tendinta va fi spre echilibru... ea cere marea cu sarea => el cere marea cu sarea.

Daca cei 2 "ofera" unul altuia, tendinta, daca relatia e ok, este tot spre echilibru... ea ofera incredere => el ofera incredere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aha...

 

totusi se spune ca trebuiti tinuti din scurt de la un anumit punct altfel va luati lumea in cap

 

 

care e acel punct?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aha...

 

totusi se spune ca trebuiti tinuti din scurt de la un anumit punct altfel va luati lumea in cap

care e acel punct?

 

 

Daca tii un barbat din scurt tot ce reusesti e sa-l faci sa te minta. Daca el te tine din scurt, crezi ca reuseste? Trebuie sa-l faci sa te doreasca, sa-l constringi sa te doreasca nu se poate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum faci un barbat sa te doreasca ?ce doreste un barbat de la femeia de langa el ? :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum faci un barbat sa te doreasca ?ce doreste un barbat de la femeia de langa el ? :good:

 

 

Pe un barbat il incita sa nu stie ca te are complet. De multe ori, la putin timp dupa casatorie, pe barbat il poti gasi in pat la amanta. Scapa-i tot timpul de sub control, fa-ti program asa incit el sa nu stie exact ce faci, cu cine, cum, dar in alta ordine de idei, sa vada ca-l iubesti. Tine-l undeva intr-o zona gri, nici la prea bine, nici la prea rau. E ca mersul pe bicicleta, nu e bine sa cazi in nici o parte, dar cam asta-i ideea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta am observat...merge de minune sa ii iesi de sub labuta ...

 

alte idei ... :good: ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intrebarea mea este pentru barbati: unde trebuie sa se opreasca femeile din interesul pentru timpul liber al barbatului pentru a nu-l sufoca?

 

fata, pe tine te'a inspirat topicul ala cu casnicia inselata ?! :good:

 

o femeie trebuie sa fie destul de inteligenta pentru a'i crea barbatului senzatia de libertate , fara a se lasa insa afectata de putina lui libertate . ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincera sa fiu, topicul lu' Bria m-a inspirat ... dar am si eu dilema asta

 

mie mi se pune la incercare f mult rabdarea in rel mea...nu stiu clar cat trebe sa inteleg si cat sa sar in sus ... deocamdata inteleg dar ... unde limita ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×