Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

libertatea relatiei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca lasi un om sa te citeasca ca pe o carte deschisa,ii permiti tot si nu impui niste limite,e normal sa caute ori in alta parte,ori sa fie foarte plictisit.Daca ii dai mereu senzatia ca nu stie tot,daca ii dai impresia ca e liber,cand de fapt nu e,va ramane langa tine. E ca o chestie fara cuvinte,aplicabila. Nu-i zici nimic,nu-l intrebi ce face,unde se duce si cu cine,dar ii spui:"ai grija" si-atat. Atingi 2 puncte: esti protectoare si ii arati ca-ti pasa,pe de o parte,iar de cealalta parte,nu se simte luat la intrebari,contrans,si ii da o senzatie de bine.Cand va iesi pe usa,va sti ca trebuie sa aibe grija din toate punctele de vedere.Iar tonul,usor autoritar dar fara a fi brutal ii va ramane in minte.Va sti ca e liber doar pana intr-un punct,isi va da seama singur,fara sa fie nevoie sa i-o spui prin cuvinte.

Barbatii sunt ca niste copii. Le dai o jucarie,apoi le-o iei,si iar le-o dai.E o dulce amagire. Cand le iei jucaria,lupta pentru ea,cand o au continuu,se plictisesc si o arunca. Trebuie intretinut jocul.

 

Nu te contrazic s-ar putea sa dea roade si aceasta filozofie : ....sa-i dai mereu senzatia ca nu stie tot, sa-i dai impresia ca este liber cand de fapt nu e......

 

Totusi eu vad lucrurile altfel : ....sa fii deschis, autentic, sa stie tot ce gandesti si sa-l faci sa se simta liber.

Iubirea adevarata este marea sansa a omului de a fi autentic , deschis, liber, sincer.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-i zici nimic,nu-l intrebi ce face,unde se duce si cu cine,dar ii spui:"ai grija" si-atat. Atingi 2 puncte: esti protectoare si ii arati ca-ti pasa,pe de o parte,iar de cealalta parte,nu se simte luat la intrebari,contrans,si ii da o senzatie de bine.Cand va iesi pe usa,va sti ca trebuie sa aibe grija din toate punctele de vedere.Iar tonul,usor autoritar dar fara a fi brutal ii va ramane in minte.Va sti ca e liber doar pana intr-un punct,isi va da seama singur,fara sa fie nevoie sa i-o spui prin cuvinte.

Barbatii sunt ca niste copii. Le dai o jucarie,apoi le-o iei,si iar le-o dai.E o dulce amagire. Cand le iei jucaria,lupta pentru ea,cand o au continuu,se plictisesc si o arunca. Trebuie intretinut jocul.

 

o sa retin asta cu "ai grija" :)

 

buzdu', ai mare dreptate si tu , sa vedem cum reusim sa combinam cele doua idei ...sunt sigura ca se poate si nu se exclud una pe alta :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca lasi un om sa te citeasca ca pe o carte deschisa,ii permiti tot si nu impui niste limite,e normal sa caute ori in alta parte,ori sa fie foarte plictisit.Daca ii dai mereu senzatia ca nu stie tot,daca ii dai impresia ca e liber,cand de fapt nu e,va ramane langa tine. E ca o chestie fara cuvinte,aplicabila. Nu-i zici nimic,nu-l intrebi ce face,unde se duce si cu cine,dar ii spui:"ai grija" si-atat. Atingi 2 puncte: esti protectoare si ii arati ca-ti pasa,pe de o parte,iar de cealalta parte,nu se simte luat la intrebari,contrans,si ii da o senzatie de bine.Cand va iesi pe usa,va sti ca trebuie sa aibe grija din toate punctele de vedere.Iar tonul,usor autoritar dar fara a fi brutal ii va ramane in minte.Va sti ca e liber doar pana intr-un punct,isi va da seama singur,fara sa fie nevoie sa i-o spui prin cuvinte.

Barbatii sunt ca niste copii. Le dai o jucarie,apoi le-o iei,si iar le-o dai.E o dulce amagire. Cand le iei jucaria,lupta pentru ea,cand o au continuu,se plictisesc si o arunca. Trebuie intretinut jocul.

..... aia sunt barbati- pusti nu barbati....... asa cum exista si femei-fetite.nu femei..... :P

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am observat ca femeile, inclusiv eu , autot felul de probleme cu barbatul de langa ele de genul:

 

se masturbeaza si nu-mi spune

s-a dus acolo si m-a mintit

face aia si eu nu-s acolo

 

...pe de alta parte aud reprosuri de la barbati de genul:

 

ma fortezi sa te mint

si daca nu eram unde am zis ce?

vrei sa stau legat de tine?

 

problema femeii e ca barbatul sa nu aiba prea multa libertate si sa faca din asta dezavantaj pentru relatie (gen ai prea multa libertate iti faci de cap si uiti de casa)

 

problema barbatului e ca femeia il sufoca cu atatea intrebari in incercarea de a se convinge unde se situeaza ea in viata lui si ce are de facut pentru a pastra relatia

 

intrebarea mea este pentru barbati: unde trebuie sa se opreasca femeile din interesul pentru timpul liber al barbatului pentru a nu-l sufoca?

la usa casei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la usa casei

 

subscriu

:P :hi:

 

iar in subsidiar poate fi si

 

la usa amantei :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu-i proprietatea nimanui. Intr-o relatie trebuie sa stii sa nu ingradesti libertatea partenerului...iar atata timp cat are sa fie respect si iubire de ambele parti nu vor fi probleme. Cum insa sa respecti pe cineva care te bate la cap intr-una, pe cineva care incearca sa te schimbe? Atata timp cat cei doi se iubesc, va exista si libertate si fiedelitate...

Ce tie nu-ti place...altuia nu-i face...mai ales omului pe care il iubesti :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×