Sari la conținut
Forum Roportal
RAMONA

ce stiti despre initiatii lumii?... sau oamenii luminii?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E o vrajeala. Nu sunt cu nimic mai deosebiti decit restul. Dar, speculatiile plac celo care nu au ca autoritate Scriptura.Exista multa literatura si speculatii. Un autor cunoscut este David Icke.http://www.davidicke.com/index.php/
da asta crezi tu ...sunt speciali ptr ca ei sunt in stare sa se sacrifici ptr unul ca tine sau ca mine...asta ii face atat de speciali :tease:
Intradevar, un razboinic al Luminii nu are nimic in plus fata de un om obisnuit... a reusit doar sa renunte la greutatile care il tineau legat de pamant...Una dintre cele mai mari prostii inventate e ideea asta de special... de persoana aleasa.... TOTI putem fi asa.... TOTI... Singurul lucru pe care trebuie sa-l faci este sa incepi sa practici Calea Fortei... sa incepi sa practici Iubirea... si incetul cu incetul ajungi departe rau...
Intradevar, un razboinic al Luminii nu are nimic in plus fata de un om obisnuit... a reusit doar sa renunte la greutatile care il tineau legat de pamant...Una dintre cele mai mari prostii inventate e ideea asta de special... de persoana aleasa.... TOTI putem fi asa.... TOTI... Singurul lucru pe care trebuie sa-l faci este sa incepi sa practici Calea Fortei... sa incepi sa practici Iubirea... si incetul cu incetul ajungi departe rau...
nu stiu ce s-ar face forumul acesta fara raspunsurile tale atat de intelepte...esti un deosebit...ma refer la subiectul cu initiatii luminii
de multe ori iluminarea e sinonima cu intelepciunea si totusi nu este . iluminarea presupune un nivel energetic mai inalt. yoghini , maestri in arte martiale ,reiki ....ex Dalai Lama cum zicea sikaryanpersoane care au legatura directa cu dumnezeu , mai sunt cunoscuti si ca avatari
vali este cam singurul care a prins ideea despre initiati

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu ce s-ar face forumul acesta fara raspunsurile tale atat de intelepte...

ar face foarte bine!

Nu am pretentia sa stiu adevarul... sunt si eu, la fel ca restul, un amarat care incearca sa inteleaga ce se intampla... un ratacit ce isi cauta drumul spre casa....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ar face foarte bine!

Nu am pretentia sa stiu adevarul... sunt si eu, la fel ca restul, un amarat care incearca sa inteleaga ce se intampla... un ratacit ce isi cauta drumul spre casa....

toti suntem asa unii mai mult altii mai putin. dar o data si o data ajungem acasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da asta crezi tu ...sunt speciali ptr ca ei sunt in stare sa se sacrifici ptr unul ca tine sau ca mine...asta ii face atat de speciali 8)nu stiu ce s-ar face forumul acesta fara raspunsurile tale atat de intelepte...esti un deosebit...ma refer la subiectul cu initiatii luminiivali este cam singurul care a prins ideea despre initiati

 

 

Nu cred ca un initiat s-ar sacrifica...Tine cont ca un initiat crede ca Spiritul e Una, deci ori tu, ori el, ori altul, e aceeasi Fiinta de fapt. Initiatul exista printre noi atita cit ii este dat, are misiunea lui de a descoperi altora adevarul, de a se desavirsi el spiritual...Deci el poate sa ii ajute pe altii sa se inalte spiritual, dar chestia cu jertfa...sincer, nu stiu!

 

Sikaryan e prea plin de el ca sa se uite la marunti. Am scris cite ceva aici din cind in cind dar parca sint invizibila. Nicio problema, pe mine asta ma invata sa nu cred ca oamenii abia asteapta sa ma asculte :P El va evolua spiritual daca asta vrea...dar am impresia ca deja crede ca nu mai are nimic de invatat de la nimeni. Calea pe care a ales-o si i se pare buna nu il scuteste de evolutie. Forta de care spune de unde vine? De sus sau de jos?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

marii initiati sacrifica egoul, dorintele pamantesti, pasiunile etc ... si tot ce e legat de trup... si se abandoneaza fluxului de lumina

 

cu cat mai putine treburi pamantesti in om cu atat mai multa iluminare

 

simplu ca ...ziua

 

we are all full of shit ...specialy me

Editat de ellla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
marii initiati sacrifica egoul, dorintele pamantesti, pasiunile etc ... si tot ce e legat de trup... si se abandoneaza fluxului de lumina cu cat mai putine treburi pamantesti in om cu atat mai multa iluminare simplu ca ...ziuawe are all full of shit ...specialy me
Ai o APARENTA de intelepciune!!! Pacat ca e numai atat.
ar face foarte bine!Nu am pretentia sa stiu adevarul... sunt si eu, la fel ca restul, un amarat care incearca sa inteleaga ce se intampla... un ratacit ce isi cauta drumul spre casa....
Modestia este apanajul fariseilor si a prostilor. Tu in ce categorie te-ai incadra?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai o APARENTA de intelepciune!!! Pacat ca e numai atat. Modestia este apanajul fariseilor si a prostilor. Tu in ce categorie te-ai incadra?

 

"Ai o APARENTA de intelepciune!!!"

Numai Dumnezeu poate judeca. Noi avem ce invata de la fiecare.

 

"Modestia este apanajul fariseilor si a prostilor."

Citi farisei modesti ai vazut? Cit la suta din prosti sint modesti? Daca ti se pare ca iluminatii nu sint modesti, atunci confunzi mindria cu constiinta puterii, a intelepciunii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai o APARENTA de intelepciune!!! Pacat ca e numai atat. Modestia este apanajul fariseilor si a prostilor. Tu in ce categorie te-ai incadra?

nu judeca ca sa nu fii judecat stii tu la ce ma refer.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×