Sari la conținut
Forum Roportal
RAMONA

ce stiti despre initiatii lumii?... sau oamenii luminii?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Iubirea-i di vina pentru multe... asta se stie bine ...dar mai las-o si tu un pic mai moale ... ca un pic di vina ai si tu!

 

 

Nu cred ca exista om fara pacat !!! Pentru Dumnezeu toti suntem copii Lui si mereu ne da sansa sa ne ispasim pacatele, doar ca noi ne facem ca nu intelegem ... e mai simplu asa si mai convenabil - de ce sa ma gandesc si la ce las in urma mea - o viata am si trebuie s-o traiesc din plin, ce-mi pasa mie de altii - cam asa gandesc multi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da ...adevarat!

Dar acei oameni nu inteleg ca diferenta intre OM si Animal o fac e CONSTIINTA!

 

Deci tu vorbesti de animale cu aspect uman ...si eu de Oameni!

 

Iata cat de importanta este educatia si socializarea corecta a unui om ....problema de responsabilitate a intregii societati ...care se face ca nu intelege ca educatia unui copil nu se face numai in cei 7 ani de acasa ci in cei 18-21 ani de viata sociala!

 

Din exemplul tau, din pacate este scos in evidenta o carenta a sistemului educational din Romania, dar nu numai ...si nu marea calitate a educatiei prin minciuna si teroare verbala numita religie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da ...adevarat!

Dar acei oameni nu inteleg ca diferenta intre OM si Animal o fac e CONSTIINTA!

 

Deci tu vorbesti de animale cu aspect uman ...si eu de Oameni!

 

Iata cat de importanta este educatia si socializarea corecta a unui om ....problema de responsabilitate a intregii societati ...care se face ca nu intelege ca educatia unui copil nu se face numai in cei 7 ani de acasa ci in cei 18-21 ani de viata sociala!

 

Din exemplul tau, din pacate este scos in evidenta o carenta a sistemului educational din Romania, dar nu numai ...si nu marea calitate a educatiei prin minciuna si teroare verbala numita religie!

 

 

Nu stiu daca intr-adevar nu inteleg sau doar se prefac, crezi ca ei nu au constiinta, sunt doar indiferenti - mie sa-mi fie bine, restul poate sa crape -

 

E normal sa incepem cu cei sapte ani - atunci incercam sa ajutam copilul sa se formeze catre un viitor adolescent, il ajutam sa-si formeze caracterul - iar apoi sa continuam in cei 18-21 de ani, daca stam sa ne gandim bine toata viata invatam cate ceva, trebuie doar sa vrem ....

 

Noi nu am facut religie la scoala, iar copilul mi-l indrum catre Dumnezeu prin ceea ce simte in interior, prin iubirea din sufletul sau, cred ca e cea mai buna "scoala".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca nu cumva sa-l pui pe copil la studiul biblic si sa-l imbrobodesti de mic ...caci ai face cea mai mare crima posibila ... ii ucizi dreptul natural de a gandi liber!

 

Asa ca mare atentie cu religia ca vehiculeaza niste concepte prea mari si prea periculoase ptr mintiuta unui copilas ..si in loc sa-l dezvolti spiritual ...il distrugi si faci din el un Zombi in loc de om!

 

Adica un mort viu ....care arenunta la viata asta daruita de Dumnezeu si asteapta sa ajungacat mai repede in "Imparatia" in care se ajunge prin Moarte si unde seful este Dracu ...adica Isus !(Nu o afirm eu ...ci o recunoaste singur in Apocalipsa unde zice ca el e moartea si seful iadului !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da ...adevarat!

Dar acei oameni nu inteleg ca diferenta intre OM si Animal o fac e CONSTIINTA!

 

ce este constiinta? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vezi ca nu cumva sa-l pui pe copil la studiul biblic si sa-l imbrobodesti de mic ...caci ai face cea mai mare crima posibila ... ii ucizi dreptul natural de a gandi liber!Asa ca mare atentie cu religia ca vehiculeaza niste concepte prea mari si prea periculoase ptr mintiuta unui copilas ..si in loc sa-l dezvolti spiritual ...il distrugi si faci din el un Zombi in loc de om!Adica un mort viu ....care arenunta la viata asta daruita de Dumnezeu si asteapta sa ajungacat mai repede in "Imparatia" in care se ajunge prin Moarte si unde seful este Dracu ...adica Isus !(Nu o afirm eu ...ci o recunoaste singur in Apocalipsa unde zice ca el e moartea si seful iadului !
Cred ca am reusit sa evit asta pana acum, eu asa zic, de fapt asa simt. A avut, are si va avea libertatea sa aleaga cu sufletul, iar eu am sa-i fiu alaturi tot timpul, cand va avea nevoie de un sfat va stii unde sa vina sa-l ceara, pt. ca de pe acum incerc sa-i fiu si mama si prietena.Ca tot veni vorba de sfaturi am sa le urmaresc si pe ale tale cu interes,putem invata unii de la altii, de fapt viata in sine e o continua cautare.
ce este constiinta? :soc:
Constiinta ??!! Este manifestarea in plan realist a intelectualitatii umane, instrumentul prin care este adus in plan constient subconstientul fiecaruia.De fapt cred ca stii foarte bine ce e constiinta si n-am sa continui ... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oamenii luminii nu erau cei din codul lui da vinci aia care pastrau secretul Mariei Magdalena? :soc: scuze pentru iesire , ma amuz si eu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oamenii luminii nu erau cei din codul lui da vinci aia care pastrau secretul Mariei Magdalena? :suicide: scuze pentru iesire , ma amuz si eu

 

 

Crezi??? Daca spui tu !!! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×