Sari la conținut
Forum Roportal
rock_see

cum il cuceresc?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut!sunt noua pe aici desi urmaresc acest forum de mult timp.Am si eu o problema : m-am indragostit de un barbat cu 12 ani mai in varsta decat mine(eu am 20).Pot spune ca a fost dragoste la prima vedere insa nu i-am spus nimic de frica sa nu primesc un refuz din partea lui.Pana intr-o seara cand am dat o mica petrecere la mine acasa unde a fost invitat si el.Am ramas singuri la un moment dat si pur si simplu m-a sarutat fara sa imi zica nimic.Mi-a spus ca ma doreste,ca ar vrea sa faca dragoste cu mine etc.a ramas sa ne intalnim zilele urmatoare insa el a avut o problema si nu ne-am putut intalni.Insa de atunci nu a mai zis nimic de asta(sa intelegeti k nu ne-am mai intalnit) desi ne-am mai vazut de cateva ori nu a mai deschis acest subiect.Nu stiu ce sa fac pentru k m-am indragostit de el!!!!!!Cum sa procedez?Sa fac eu "primul" pas? :flowers:

Da. Fa tu primul pas. Ce e rau in asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut!sunt noua pe aici desi urmaresc acest forum de mult timp.Am si eu o problema : m-am indragostit de un barbat cu 12 ani mai in varsta decat mine(eu am 20).Pot spune ca a fost dragoste la prima vedere insa nu i-am spus nimic de frica sa nu primesc un refuz din partea lui.Pana intr-o seara cand am dat o mica petrecere la mine acasa unde a fost invitat si el.Am ramas singuri la un moment dat si pur si simplu m-a sarutat fara sa imi zica nimic.Mi-a spus ca ma doreste,ca ar vrea sa faca dragoste cu mine etc.a ramas sa ne intalnim zilele urmatoare insa el a avut o problema si nu ne-am putut intalni.Insa de atunci nu a mai zis nimic de asta(sa intelegeti k nu ne-am mai intalnit) desi ne-am mai vazut de cateva ori nu a mai deschis acest subiect.Nu stiu ce sa fac pentru k m-am indragostit de el!!!!!!Cum sa procedez?Sa fac eu "primul" pas? :roll:

Ha, ha.....My kind of guy :flowers: Te lasa sa mai fierbi. Si are dreptate! Uite ce efect are!

 

Eu lasam si un an sa treaca. Acum, daca omu' e jucator, sa nu te astepti la un meci usor. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mersi pentru sfat..acelasi lucru mi l-au spus majoritatea prietenilor.Problema e ca eu cred ca lui doar ii place de mine,e doar o atractie sexuala pt el,cred.Insa eu m-am indragostit si as vrea sa fac ceva sa il cuceresc...

poti incerca sa-l cuceresti, dar sa stii ca prietenii tai au dreptate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mersi pentru sfat..acelasi lucru mi l-au spus majoritatea prietenilor.Problema e ca eu cred ca lui doar ii place de mine,e doar o atractie sexuala pt el,cred.Insa eu m-am indragostit si as vrea sa fac ceva sa il cuceresc...

 

 

Refuzandu-l.

 

Ofera-i putin... mister...

 

Desi, avand in vedere diferenta de varsta, el va sti sa te manipuleze. Daca intr-adevar il iubesti cu adevarat, nu doar sexul te intereseaza, si prin urmare vei sti sa te impui ca om. Fii feminina, frumoasa, dar de neatins.

 

Ai prieten?

 

Afiseaza-te cu un tip prin oras, arata-te fericita si indiferenta fata de el... Si ramai asa si la primul telefon. Si mai da-i si de inteles ca a inteles el gresit...

 

Da. Fa tu primul pas. Ce e rau in asta?

 

 

Daca vrea doar o partida de sex, nimic.

 

cate stiu depre el?Multe..avem prieteni comuni care mi-au povestit foarte multe despre el si chiar el mi-a povestit o mare parte din viata lui..simt ca il cunosc de o viata,cand sunt cu el ma simt in largul meu.Of,ce complicata e dragostea...!!!

 

 

... acea parte care i-a convenit lui ti-a povestit-o...

Nu e casatorit???

Editat de zina apelor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut!sunt noua pe aici desi urmaresc acest forum de mult timp.Am si eu o problema : m-am indragostit de un barbat cu 12 ani mai in varsta decat mine(eu am 20).Pot spune ca a fost dragoste la prima vedere insa nu i-am spus nimic de frica sa nu primesc un refuz din partea lui.Pana intr-o seara cand am dat o mica petrecere la mine acasa unde a fost invitat si el.Am ramas singuri la un moment dat si pur si simplu m-a sarutat fara sa imi zica nimic.Mi-a spus ca ma doreste,ca ar vrea sa faca dragoste cu mine etc.a ramas sa ne intalnim zilele urmatoare insa el a avut o problema si nu ne-am putut intalni.Insa de atunci nu a mai zis nimic de asta(sa intelegeti k nu ne-am mai intalnit) desi ne-am mai vazut de cateva ori nu a mai deschis acest subiect.Nu stiu ce sa fac pentru k m-am indragostit de el!!!!!!Cum sa procedez?Sa fac eu "primul" pas? :flowers:

 

si mie imi suna a aventurier, la fel cum au zis si colegii de forum...si asta in primul rand pentru ca nu te-a mai cautat apoi....asta e genul de joc pe care il fac cuceritorii deci draguta mica si indragostita, acum poate ca ti-e greu sa fii distanta cu el dar daca vrei ceva mai mult decat sex si apoi despartire de la el ... sa faci bine sa te abtii sa ii cazi in brate pana...

 

pana nu ii explodeaza o vena :crazy:)

 

... pentru ca refuzul ii provoaca intotdeauna, si cu cat il amani mai mult cu atat mai mutl se va gandi la tine si nici nu-si va da seama cand se indragosteste :roll: fii desteapta :D

Editat de ellla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e casatorit,asta stiu sigur...o sa tin minte faza aia cu vena :crazy: mersi:)

 

Mey nu te lua dupa ce auzi pe aici ... :flowers: ...majoritatea sunt singure in casa cu pisica si doar nu vrei sa ajungi ca ele ..fara jocuri meschine fi sincera va aprecia vorbeste deschis si fara trucuri daca e barbat de calitate va aprecia DACA NU in ambele variante nu o sa fie bine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mey nu te lua dupa ce auzi pe aici ... :flowers: ...majoritatea sunt singure in casa cu pisica si doar nu vrei sa ajungi ca ele ..fara jocuri meschine fi sincera va aprecia vorbeste deschis si fara trucuri daca e barbat de calitate va aprecia DACA NU in ambele variante nu o sa fie bine...

Poate tu esti singur acasa cu pisica :roll: .. ca noi suntem bine mersi... si nu ne-am lasat duse de val din prima seara pentru ca barbatul trebuie sa faca dupa cum simte femeia ... nu invers :D) ca nu ajungem nicaieri.

Are 20 de ani ... tu crezi ca nu o sa isi gaseasca pe nimeni niciodata ? Cum sa ajunga singura ? :crazy:

Editat de ClassicAlina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mey nu te lua dupa ce auzi pe aici ... :flowers: ...majoritatea sunt singure in casa cu pisica si doar nu vrei sa ajungi ca ele ..fara jocuri meschine fi sincera va aprecia vorbeste deschis si fara trucuri daca e barbat de calitate va aprecia DACA NU in ambele variante nu o sa fie bine...

 

zise unul singur care umbla in limba dupa una bucata femeie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
zise unul singur care umbla in limba dupa una bucata femeie

 

Urasc jocurile astea idioate nu aduc nimic bun unui viitor cuplu.....si ce e rau in asta ma rog ?? e o rusine ? Doamneeeeee :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×