Sari la conținut
Forum Roportal
Afrodita

Simt ca ma sufoc!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ceea ce am omis sa spun la inceput este ca el motiveaza relatia cu acea femeie ca fiind doar pt un contract care urmeaza sa-l semneze si care sa-i aduca un venit lunar de vreo 3 mii euro luna timp de 1 an. Si mai sustine si faptul ca nu a avut nici un alfel de relalie, ci doar una bazata "pe abureala".

 

Eu, personal, nu i-as mai da nici o sansa unui om cu un caracter de genul acesta!

"Aburesc" o alta femeie pentru a obtine nu stiu ce! Pana unde va merge "abureala" lui? Ce va fi dispus sa faca pentru a obtine ceea ce doreste?

Si cine imi garanteaza ca acest caracter (al omului pe care-l iubesc) se va schimba vreodata?

Pentru ca nu-i asa, dorinte, teluri avem mereu in viata!

Mi-am spus parerea punandu-ma in locul tau, dar sa nu uitam ca nu am toate datele problemei si ceea ce este important: NU ESTE UN SFAT!

 

Sfatul meu (daca-l pot numi sfat) este sa te gandesti bine, bine, bine. Si cum te sfatuia altcineva vorbeste cu el, despica firul in cat mai multe bucati sa afli cat mai multe.

 

:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

simoneta de felicit pt taria ta de caracter insa nu inteleg de ce esti asa de rautacioasa... asa este sunt vai de capul meu in momentele astea si iti doresc sa nu treci niciodata printr-o perioada de genu....

 

Am discutat cu el, dar mai la toate intrebarile nu poate sa-mi dea un raspuns clar... cert este ca-mi spune ca tine enorm la mine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ar fi misto sa intelegi ca nu sunt rautacioasa. ci ca sunt directa. situatia in care te afli.... vrei sa plangem cu totii si sa te compatimim? daca asta vrei, buna ziua. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i rautacioasa, vrea doar sa te ridici! Dupa un sfarsit de relatie...m-ascundeam de toata lumea, ma feream ca un fugar, evitam pe toti cei care ar fi vrut sa ma intrebe ce fac, cum ma simt...tu sa nu faci ca mine...elibereaza-te!

Mai lasa sa treaca ceva timp...desi timpul trece greu in momentele astea si poate trece in defavoarea ta...ce sa zic, bea un pahar de vin :flowers:...dar nu mai mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am discutat cu el, dar mai la toate intrebarile nu poate sa-mi dea un raspuns clar... cert este ca-mi spune ca tine enorm la mine...

 

Si asta crezi ca-i de ajuns pentru o CASATORIE ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
simoneta de felicit pt taria ta de caracter insa nu inteleg de ce esti asa de rautacioasa... asa este sunt vai de capul meu in momentele astea si iti doresc sa nu treci niciodata printr-o perioada de genu....

 

Am discutat cu el, dar mai la toate intrebarile nu poate sa-mi dea un raspuns clar... cert este ca-mi spune ca tine enorm la mine...

 

 

 

 

iar tu il si crezi ? daca ar fi tinut enorm ,alta nu ar fi avut cu siguranta ...loc .....bine ca s-a intamplat acum si nu peste 5 ani ...e dureros ,dar nu imposibil de trecut peste .....e timpul pentru o schimbare.....lasa-l sa-si clarifice ceea ce simte ,desi eu infedilitatea nu as ierta-o ...creeaza un precedent si o stare de nesiguranta .....asa ca ....cauta sa te muti undeva singura sa-ti pui ordine in ...ganduri si sa-ti faci planuri de viitor ,el ar fi exclus din start.....bafta! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:flowers: :yes:

Iti doresc putere sa treci prin acest "infern".

Stii, hai sa-ti mai spun ceva - poate va suna bizar in urechile multora - eu, acum, chiar multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dat acea incercare. Pentru ca am invatat o gramada de lucruri si, cel mai important, am invatat sa ma bucur mai mult de viata, sa apreciez cu totul si cu totul alte calitati la un om.

Cred, de asemenea, ca nimic nu este intamplator.

Stiu ca acum ai senzatia ca viata ta s-a sfarsit, insa nu este asa. Vei vedea ca se va schimba viata ta dupa acest eveniment, si, sper, sa ti se schimbe in bine (asa cum mi s-a intamplat mie)!

Te pupic si ai grija de tine.

Sa ne mai spui si noua cum au evoluat lucrurile.

Multa putere!

:friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam ca dupa licenta sa plec la parintii mei unde sa-mi spun ordine in idei sau mai bine zis sa vad ce vreau sa fac pentru viitor; de mutat ar trebui sa se mute el pt ca e apartamentul meu dar mi-e frica de singuratate si de ideea ca seara nu as mai avea pe cine astepta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca trebuie sa-ti zic asta, dar exact ce zicea si catherine...nu e de ajuns intr-o casatorie sa te iubeasca ca pe o sora. Eu cred ca as innebuni daca omul de langa mine, n-ar vibra si nu i-ar trece fiori prin stomac atunci cand sunt cu el. Fii tare, :yes: :flowers: . Stiu ca poate "sfaturile" noastre sunt vorbe-n vant, tu esti cea care traieste totul si tu trebuie sa fii cea care sa puna piciorul in prag. :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×