Sari la conținut
Forum Roportal
Afrodita

Simt ca ma sufoc!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sa nu-mi spui ca te si dai de ceasu mortii in fata lui cu faze de genu: " nu ma parasi", "te iubesc"...."ma sinucid"... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar daca ti-a spus ca te iubeste ca pe o sora...inseamna ca tot simte ceva pentru cealalta :flowers:

Poate nu vrea sa te piarda nici pe tine si acum gaseste motive infidelitatii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cu faze de genu' dar de bocit in fatza lui am bocit si i-am spus ca nu-mi vad viata fara el; si asta chiar asa e... nu stiu pe ce drum sa apuc acum pt ca toate planurile mele erau legate de el...

 

M-am gandit si la asta si nu mai stiu ce sa cred... oricum din punct de vedere psihic sunt la pamant...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ceea ce am omis sa spun la inceput este ca el motiveaza relatia cu acea femeie ca fiind doar pt un contract care urmeaza sa-l semneze si care sa-i aduca un venit lunar de vreo 3 mii euro luna timp de 1 an. Si mai sustine si faptul ca nu a avut nici un alfel de relalie, ci doar una bazata "pe abureala".

 

Indiferent de ceea ce ar sustine ulterior, faptul ca ti-a spus ca te iubeste ca pe o sora - este SUFICIENT!

Eu cred (opinia mea) ca ai facut bine ca ai scormonit prin buzunare sau prin alte unghere - decat sa traiesti in minciuna ani de zile si sa te trezesti mult prea tarziu ca omul de langa tine este duplicitar, mai bine acum, dupa un an!

Fii tare, fii demna exact cum sugera simoneta!

Barbatilor nu le plac femeile slabe.

:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca as putea face asta as face-o, ma consideram o femeie tare pana sa fiu pusa in fata acestui fapt. Pana nu treci printr-o situatie de genu' nu-ti dai seama cum o sa reactionezi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cu faze de genu' dar de bocit in fatza lui am bocit si i-am spus ca nu-mi vad viata fara el; si asta chiar asa e... nu stiu pe ce drum sa apuc acum pt ca toate planurile mele erau legate de el...

 

M-am gandit si la asta si nu mai stiu ce sa cred... oricum din punct de vedere psihic sunt la pamant...

 

 

Si tu ce-i spui adevarul? El ti-a spus? :flowers: Revino-ti. Cati ani ai? :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am doar 23 de ani si sunt impreuna cu el din clasa a XII, acum am terminat facultatea.

 

Ce mai am de pierdut? De ce sa nu-i spun adevarul?

 

 

Fata mamii, shuturi de astea in fund vei mai primi. :flowers: Cu trecerea anilor vei vedea ca astea nu sunt din cele mai nasoale.

 

Discuta la rece cu "mokofanu`". Dar asta mai incolo.

 

Acu` relax. Ti-ar prinde bine ... o pereche de pantofi noi. :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am doar 23 de ani si sunt impreuna cu el din clasa a XII, acum am terminat facultatea.

 

Ce mai am de pierdut? De ce sa nu-i spun adevarul?

 

Si eu am trecut printr-o situatie aproape similara....

Am suferit enorm in mine, dar el nu a stiut niciodata!

Imediat am pus capat relatiei. Si ce crezi ca a facut?

A venit precum un catelus sa-si ceara iertare, ca a gresit, ca a fost intr-o faza proasta etc.

Nu am continuat relatia.

Am mai suferit o perioada de timp, apoi a trecut. (important e sa ai prieteni, familie langa tine sa te sustina, sa ai o activitate care sa-ti distraga gandul de la el)

Si din experienta aceasta am invatat ca prietenul, iubitul nu este o proprietate, ca viata mea nu ar trebui sa depinda sub nici o forma de sentimentele celuilalt si ca iubirea daca nu este reciproca e bine sa nu cauti motive sa continui o relatie care, in final, nu are nici un viitor!

Acum si nu numai acum - ii multumesc lui Dumnezeu ca am procedat asa!

SUNT FERICITA cum nu am fost niciodata!

:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma asteptam sa primesc suturi in fund chiar de cel cu care m-am casatorit, suna a ideal ce spun dar asa gandeam.

Sunt intr-o amorteala totala mai ales ca ne si alesesem un alt apartamnet intr-un complex in care sa ne mutam, iar acest lucru ca si multe altele nu ma faceau sa ma gandesc ca relatia nostra trece printr-o astfel de etapa.

 

partea cea mai proasta este ca nu-mi imaginez viata singura. prietenii celor care le-am spus imi sunt aproape; partea cea mai aiurea e ca in iulie urmeaza sa cununam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×