Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Angajatorul ii cere mamei sa revina la serviciu dupa un an si 5 luni!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stimulentul e de 100 ron,restul de 200 ron e alocatia copilului,pe care o primeste pana la 2 ani.

 

Mda, ft interesant. Alocatia aia o primeste si daca sta acasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
teoretic ii poti da in judecata pe angajatori, dar lipsa probelor, nepasarea, lipsa finantelor... ii determina pe cei mai multi sa nu faca acest pas .

 

asa ca pana una alta , ei pot sa ne incalce linistiti drepturile . :o:

Ce-ar fi să propui soluţii un pic mai constructive?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o colega de la mine de la birou a venit la munca desi avea bevbe de 3 luni de teama ca nu dupa 2 ani nu va mai avea post. da, traim in romania din pacate. desi ... vara-mea a patit asta in germania asa ca ... :flowers:

 

cu ani in urma si eu m-am intors la locul de munca dupa 3 luni,nu-i o tragedie...este adevarat e dreptul ei,acum depinde si ce post ocupa in firma,cui ii convine sa formeze un om nou si apoi sa renunte la el ptr ca s-a intors mamica...?!s-apoi totul se schimba f repede.legi,ordonante,norme...dupa 2 ani de stat acasa esti rupta de realitate...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La fel mi s-a intamplat si mie. Adica patronii m-au chemat la serviciu cand copilul avea 2 luni si apoi, dupa un an si doua luni m-au trimis iarasi in concediu post natal.Fapt pentru care am demisionat si mi-am gasit un job mai bun :P

 

Nu am incercat sa ii reclam,ar fi fost pierdere de timp :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×