Sari la conținut
Forum Roportal
ratacita

intrebare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

stii ca marea majoritate a "iubirilor" astora au cauze si tratament ? e absurd sa pretinzi ca Dumnezeu se ocupa acum si cu controlul nasterilor.

 

sa ma anunti cand gasesti vreun cuplu steril, cu analize prin care sa demostreze treaba asta, care a mancat frunze si a baut apa de izvor, s-a rugat la toti sfintii din calendar, dupa care a avut tripleti, k? :blink:

Daca nu crezi Sfanta Scriptura, si pe Sfintii PArinti [ex Cleopa}, atunci nu vei crede nici cu dovezi medicale

Biblia iti arata pe Avraam cu Sara, pe Ana mama lui Samuel, pe Ioachim si Ana parintii Fecioarei Maria. Maica Domnului si Isaac au fost nascuti cand parintii erau deja batrani, cu mult dincolo de recordul contemporan de 57 de ani pt mama si 80 pt tata.

Se subestimeaza puterea rugaciunii si a postului. Cand postesti te purifici de balastul adus de mancarea grasa, iar prin rugaciune iti activezi puterile ascunse ale sufletului, pe care toti le avem latent. Cleopa de fapt, ce i-a pus sa faca ? Sa se abtina de la carnuri lapte branza pana la peste si vin inclusiv. Pentru a transfigura trupul, care e receptacolul sufletului. Si simultan sa se roage cu staruinta, pt ca fiind purificati prin post rugaciunea acestora se inalta foarte "sus", trece printre heruvimi si serafimi, infatisandu-se cu indrazneala inaintea tronului lui Dumnezeu. In cazul relatat de Cleopa, cei 2 au venit dupa cativa ani de mana cu vreo 3 copii ai lor, si aveau la ei acatistele care erau complet deteriorate de la multa citire

Apoi deschide si vietile sfintilor, la unul din cei 2 Simeon Stalpnicul. Mama lui initial a vrut sa raman fecioara pentru Dumnezeu, dar Hristos i-a poruncit sa isi ia barbat si sa nasca. Ce a rezultat din adn-ruile purificate ale celor 2, limba omeneasca nu poate povesti, nici mana a scrie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca nu crezi Sfanta Scriptura, si pe Sfintii PArinti [ex Cleopa}, atunci nu vei crede nici cu dovezi medicale

Biblia iti arata pe Avraam cu Sara, pe Ana mama lui Samuel, pe Ioachim si Ana parintii Fecioarei Maria. Maica Domnului si Isaac au fost nascuti cand parintii erau deja batrani, cu mult dincolo de recordul contemporan de 57 de ani pt mama si 80 pt tata.

si pe piparus-petru l-a facut maica-sa dupa ce a inghitit un bob de piper. eu ti-am cerut exemple reale. nu discut faptul ca tu crezi ca biblia e reala, dar vreau alte exemple decat cele dintr-o carte despre oameni de acum enshpe mii de ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si pe piparus-petru l-a facut maica-sa dupa ce a inghitit un bob de piper. eu ti-am cerut exemple reale. nu discut faptul ca tu crezi ca biblia e reala, dar vreau alte exemple decat cele dintr-o carte despre oameni de acum enshpe mii de ani.

Tu crezi pe unu' ca-i matematician daca pt el 1+1=15.000? Sau pe unul ca e omul lui Dumnezeu si invata lumea sa se-nchine la icoane?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu crezi pe unu' ca-i matematician daca pt el 1+1=15.000? Sau pe unul ca e omul lui Dumnezeu si invata lumea sa se-nchine la icoane?

daca spune ca 1+1=15.000 si pretinde ca-i matematician, astept o demonstratie ca sa vad daca stie ce spune sau e pe langa subiect.

iar omul lui Dumnezeu nu trebuie el sa demonstreze nimic, pentru ca Altcineva vorbeste in locul lui. :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca nu crezi Sfanta Scriptura,

 

Cum sa poti crede ca o scriptura "e sfanta" din moment ce a mai umblat si cu alte religii!

S-o fi crezand ea sfanta si chiar fata mare ...dar s-a intins cu cei taiati imprejur ... si a reiesit ca e doar O Mincinoasa!

 

Intrebarea:

 

Au furat crestinii Tanahul de la mozaicii si i-au schimbat titlul confiscandui continutul?

 

Da sau NU?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu.....Iisus a contopit vechiul testament de cel nou....si asa a iesit noua religie....cea crestina..

nu e nici un furt de vreme ce vechiul testament vorbeste doar despre El....despre Mantuitorul lumii....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta probabil ca in filmele SF!!Saracu Isus nici nu avea habar cand a murit ca peste 300 de ani niste smecheri il vor declara la apelul de seara la Niceea, Dumnezeu adevarat din Dumnezeu adevarat!Vechiul Testament vorbeste doar minciuni ...cel care il anunta pe Mesia este totusi Tanahul evreilor .... iar evreii contemporani lui Isus au remarcat faptul corect ca Isus era un om ca oricare din ei ...nu Mantuitor caci nu a mantuit pe nimeni niciodata .... el nu aduce decat o singura mantuire ...si aia se cheama MOARTEA ...cea care te mantuieste de toate ...nu pe degeaba el isus e Stapanul Cheilor Mortii si ale Iadului ...sau mai exact ...Dumnezeu iti da viata ...si Dracu (Isus ) ti-o ia!!!!Poate ne dai si noua pilde despre "munca" lui Isus de "imbinare" a VT si NT!De asta se spune ...deseorii despre cei decedati ..."l-a luat dracu"Ei banuiau ca Isus a fost cel care le-a deschis cu cheia lui Usa Mortii si i-a poftit in "imparatia" in care el e Stapanul ...IADUL ...remeber Apocalipsa 1 .18

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am puterea sa-ti explic totul....deoarece la tine e eronat de la radacina......

il vezi pe Dumnezeu diavol....atunci cine e entitatea "pozitiva"?

daca este asa ceva in conceptia ta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu unde vezi tu asta?

Pentru mine Dumnezeu este Creatorul Universului si nu cineva cu aspect uman care lasa gravide fete mari si ucide bebelusi!

Daca ptr voi asta e Dumnezeul ...e treaba voastra ...eu il prefer pe cel care a Creat Universul si viata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×