Sari la conținut
Forum Roportal
ratacita

intrebare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da dar intrebari fara Raspuns!

 

Daca tot ceea ce exista ...se datoreaza Creatiei lui Dumnezeu ???? ...pe Dumnezeu cine L-a Creat?

 

Asa ca mai bine sa nu discutam despre intrebari la care nu se poate da un raspuns .... iar referitor la ccreatie ...mai intai cauta dovezi stintifice ca sa o sustii ...si abia apoi sa crezi ca e adevarata!

 

Macar noi astia cu evolutia avem 75 % din raspuns !

 

ceea ce face ca scorul sa fie 75 : 0

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu va aduc la 0 daca vreti...nu exita nici un 75%precum am intrebat anterior la acele "intrebari fara raspuns"..nici tu nu ai raspuns , nici eu..nu poti demonstra evolutia cum nici eu creatia...deci...<<Daca tot ceea ce exista ...se datoreaza Creatiei lui Dumnezeu ???? ...pe Dumnezeu cine L-a Creat?>>pai se pare ca Dumnezeu a existat dintotdeauna.....nici asta nu o pot explica..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei vezi ...tot asa cum Dumnezeu a existat intotdeauna ...asa a existat si Materia si Universul fara ca cineva sa le fi creat!Cat despre evolutie ...scorul nu e 0 la 0 ...ci mai corect 1 000 000 la 0 in favoarea evolutionistilor! ...faptul ca tu nu esti documentat si ptr tine nu exista dovezi in privinta evolutiei ...nu inseamna ca asa ar fi si in realitate!Deci mai documenteaza-te ca ai de unde ...despre teorii evolutioniste bazate pe argumente stintifice s-au scris mii de lucrari ...iar despre teorii evolutioniste bazate tot pe argumente stintifice .... nu s-a scris NICIUNA!pardon ...Creationiste !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tot acest univers nu putea sa se creeze singur...trebuia sa exista o minte care sa coordoneze totul...

eu apelez acum la ratiune.....nu la teorii...

daca era asa cum spui tu....de ce murim?

pamantul moare?

cerul moare?

ce e moartea ?pana la urma?

daca nu e viata cu nici un scop...

pebtru ce existam noi aici...punandu-ne diferite intrebari pe forum?

asa fara nici un scop predefinit?

existam...asa de dragul existentei....

daca nu e un creator...atunci ce e viata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si pe piparus-petru l-a facut maica-sa dupa ce a inghitit un bob de piper. eu ti-am cerut exemple reale. nu discut faptul ca tu crezi ca biblia e reala, dar vreau alte exemple decat cele dintr-o carte despre oameni de acum enshpe mii de ani.

 

verisoara mea... mersese la doctor si stia ca nu mai poate avea copii

 

matus-mea a dat acatiste la un preot c u har si var-mea s-a rugat si ea...are copil :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
verisoara mea... mersese la doctor si stia ca nu mai poate avea copii

 

matus-mea a dat acatiste la un preot c u har si var-mea s-a rugat si ea...are copil :cheer:

din nou: analize, conditii... ca sa nu vorbim degeaba. pentru ca asa pot si eu sa spun ca mi-a venit o pacienta si mi-a spus ca sora-sa are timpanul spart si nu mai aude nimic din cauza asta...ceea ce e o mare prostie. am intrebat-o de ce are timpanul spart si mi-a spus ca de fapt a avut o infectie...si ca a avut ceva si cu nervul auditiv...si uite-asa s-a conturat cauza. nu din cauza timpanului spart nu auzea, ci din cauza afectarii urechii interne.

cred in miracole dar nu cred ca sunt atat de frecvente incat sa ne impiedicam de ele pe strada, asa ca ar trebui sa facem distinctie intre eroare si minune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×