Sari la conținut
Forum Roportal
zexelica

Se poate sti cand este sfarsitul lumii?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ei cunosc absolut totul cand vine vorba de Dumnezeu. Nu stiu daca asta nu cumva ii face chiar pe ei insisi niste dumnezei.

Crestinismul este crunt. Foarte crunt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da. e foarte crunt. a facut multe victime si a manipulat si manipuleaza in continuare multaaaaa lume....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crestinismul este crunt. Foarte crunt.

Stii ce inseamna crestinismul ? Asta inseamna :

 

1 IOAN 4 : 8 "Cine nu iubeste, n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru ca Dumnezeu este dragoste.

 

1 IOAN 4 : 10 Si dragostea nu sta in faptul ca noi am iubit pe Dumnezeu ci ca El ne-a iubit pe noi, si a trimi pe Fiul Sau...

 

... si aici e indemnul suprem al crestinismului.............................. :

 

1 IOAN ...daca astfel ne-a iubit Dumnezeu pe noi, trebuie sa ne iubim si noi unii pe altii !!!.

 

Da, si K0ntr0VerSy spune ca e crestinsmul crunt. :party: K0ntr0VeSy, altceva e crunt :P

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stii ce inseamna crestinismul ? Asta inseamna :

 

1 IOAN 4 : 8 "Cine nu iubeste, n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru ca Dumnezeu este dragoste.

 

1 IAON 4 : 10 Si dragostea nu sta in faptul ca noi am iubit pe Dumnezeu ci ca El ne-a iubit pe noi, si a trimi pe Fiul Sau...

 

... si aici e indemnul suprem al crestinismului :

 

1 IOAN ...daca astfel ne-a iubit Dumnezeu pe noi, trebuie sa ne iubim si noi unii pe altii !!!.

 

Da, si K0ntr0VerSy spune ca e crestinsmul crunt. :party: K0ntr0VeSy, altceva e crunt, si tu stii ce. :P

aiurea....nu spuneai mai inainte ca d-zeu ii alege pe cei "salvati" la fel cum imi aleg eu inghetata ... ti-am explicat ..o aleg in functie de aroma ...ingrediente ...si mai ales in functie de FIRMA care a facut-o ...daca tot ai comparat oamenii cu inghetatele ...imi permit si eu sa continui ....ce vina are o inghetata pt. faptul ca nu este buna ??FIRMA care a creat-o este de vina pt. ca nu a pus ingrediente de calitate .... raspunde-mi la intrebarea ...cu ce e vinovatata inghetata .....si dupa aia mai vorbim...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lupini, modul la care voi refuzati sa folositi logica este foarte crunt.

Eu am mai spus si tu o stii foarte clar: am fost crestin iar acum mi se pare o boala foarte grea, care iti lasa sechele.

Si de cate ori vine cineva cu "Dumnezeu este iubire", am sa vin si eu cu teoria cum ca Dumnezeu ne uraste dar noi tot insistam cu iubirea cand el vrea de fapt sa ne uram. De ce nu ar fi la fel de adevarat pana la urma?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
trebuie sa ne iubim si noi unii pe altii !!!.

 

 

pai asta incercam si noi ...da nu toti odata ,doi cate doi ....pe rand ...:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am sa vin si eu cu teoria cum ca Dumnezeu ne uraste

Eu ti-am scris unde spune Dumnezeu ca ne iubeste , acum scrie si tu unde spune Dumnezeu ca ne uraste ! :P

 

raspunde-mi la intrebarea ...cu ce e vinovatata inghetata .....

Poate inghetata sa te traga pe tine la raspundere de ce nu iti place de ea ?

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu imi arati scris negru pe alb intr-o carte care pretinzi ca a fost inspirata de Dumnezeu, foarte posibil sa te inseli, iar eu iti arat ca Dumnezeu ne uraste doar cand iti spun sa te uiti in jurul tau: mame care isi ingroapa copii morti la varsta de 5 ani sa zicem. E de ajuns pentru tine, Lupini?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×