Sari la conținut
Forum Roportal
zexelica

Se poate sti cand este sfarsitul lumii?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

M-ai vazut vreodata sa am alta autoritate decat Scriptura?

 

Asta zice el, ca sunt eu adeptul nu stiu cui.......... N-as putea avea cunostintele astea din Scriptura daca as asculta pe cineva. Studiul individual este cheia.

Si, daca as considera ca cineva spune adevarul, as recunoaste-o. Ce, mi-e frica mie de cineva? Daca gresesc, adu proba biblica.

 

Numai ca asta nu stie cu Biblia. Face niste acuzatii nefondate.

 

Este vorba de inspiratie...ai citit sau nu scrierile lui Harold...nu este crestineste sa minti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este vorba de inspiratie...ai citit sau nu scrierile lui Harold...nu este crestineste sa minti...

Arata-mi unde am dat citate si atunci m-ai prins, daca sustii ca mint.

 

Eu am venit nu cu vorbe, ci cu versuri din Bible si am cerut nu pareri personale, ci versuri ca proba.

 

Este o discutie pur teologica nu partizana. Insa, cei care au alta autoritate decat Scriptura si nu cunosc Scriptura, incearca pri filozofie si barfe sa duca aceasta discutie intr-o directie dorite de ei: la mahala!

 

Daca eu am plagiat, pot fi dovedit. Daca exista si altcineva pe lume cu aceleasi concluzii ca ale mele...........nu stiu si nici nu e treaba mea.

 

Descoperirile Scripturii nu pot fi puse sub drept de autor. Sunt atatea adevarurti teologice pe care le detin biserici diferite. Asta nu inseamna ca s-a u inspirat una de la alta, nu? Au citit Biblia si au tras o anumita concluzie.

 

Iar titlul topicului este o intrebare, nu o afirmatie, daca observi.......... Eu asta am gasit in Scriptura si astept proba biblica pro sau contra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×