Sari la conținut
Forum Roportal
zexelica

Se poate sti cand este sfarsitul lumii?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cui nu-i place Biblia si vrea sa faca mijto, treaba lui. Dar nici nu dau apa la moara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine nu este salvat pana la sfarsit va merge la judecata unde va fi gasit vinovat si va fi trimis in iad pt o eternitate.

 

Sunt foarte multi nesalvati pt ca Dumnezeu nu a platit pt toti. Iar cei nesalvati isi vad de treburile si de filozofiile proprii. N-au ei treaba. Daca pot sa bage o strimba, ceva, poate da.... Ca sa-si dovedeasca ca Biblia nu este adevarata, iar ea scrie ca ei sunt pacatosi.... Se mint singuri. Si sunt foarte filozofi si se intreaba uni pe altii ce pareri au ei despre cutare si cutare.

Plata pacatului este moartea eterna. De aceea este unicul fiu, nu dpdv al nasterii ci al invierii (Apoc 1:5).

pai de ce nu a platit pt. toti ,daca e bun si drept ??? e ilogic ce spui ...

 

Daca ai avea bunul simt sa citesti ce postez, n-ar mai fi necesar sa repet faptul ca prin eliminare rezukta ca este fiul pierzarii si nu Fiul lui Dujnezeu, pt ca acesta eset chiar Dumnezeu care este atotstient.

daca este chiar dumnezeu ...cand a fost mort 3 zile...nu am mai avut dumnezeu ?? da-mi o explicatie concreta ..nu am inteles aproape nimic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai de ce nu a platit pt. toti ,daca e bun si drept ??? e ilogic ce spui ...

Nu ar mai fi drept, pt ca spune ca te pedepseste si nu o face. Cativa sunt cei salvati, restul.... sunt mari filozofi....

 

Iar, daca platea pt toata omenirea, mai avea rost sa spuna ca te pedepseste?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ar mai fi drept, pt ca spune ca te pedepseste si nu o face. Cativa sunt cei salvati, restul.... sunt mari filozofi....

 

Iar, daca platea pt toata omenirea, mai avea rost sa spuna ca te pedepseste?

ai cam deviat de la subiect .... vorbeam mai ales despre cei care nu sunt capabili sa interpreteze biblia "cum trebuie" .....asta inseamna ca nu merita sa fie salvati ??

 

 

de ce nu a platit pentru toata omenirea??? vrei sa zici ca face discriminari ??? de ce vrea sa ne pedepseasca,daca e asa bun cum zici ??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ai cam deviat de la subiect .... vorbeam mai ales despre cei care nu sunt capabili sa interpreteze biblia "cum trebuie" .....asta inseamna ca nu merita sa fie salvati ??

de ce nu a platit pentru toata omenirea??? vrei sa zici ca face discriminari ??? de ce vrea sa ne pedepseasca,daca e asa bun cum zici ??

Nimeni nu merita salvarea. Toti sunt pacatosi. Iar, cine nu este salvat nu poate interpreta spiritual Biblia. Simplu.

 

Nu a platit pt toata omenirea pt ca trebuie sa existe si pedeapsa pt pacate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nimeni nu merita salvarea. Toti sunt pacatosi. Iar, cine nu este salvat nu poate interpreta spiritual Biblia. Simplu.

 

Nu a platit pt toata omenirea pt ca trebuie sa existe si pedeapsa pt pacate.

tu cred ca nu reazlizezi ce vorbesti ... in functie de ce au fost alesi "cei salvati" ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tu cred ca nu reazlizezi ce vorbesti ... in functie de ce au fost alesi "cei salvati" ?

Tu cand alegi sa mananci o inghetata, care inghetata o alegi ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu cand alegi sa mananci o inghetata, care inghetata o alegi ?

care e imi place mai mult...ma uit ce ingrediente contine si de ce firma e facuta ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
care e imi place mai mult...ma uit ce ingrediente contine

Uite, in functie de asta alege si Dumnezeu pe cel pe care sa-l salveze : pe cel care ii place Lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite, in functie de asta alege si Dumnezeu pe cel pe care sa-l salveze : pe cel care ii place Lui.

vaaaaaaaaai ..

voi realizati ce postati ...va tot bateti capul pe alte topice sa demonstrati bunatatea lui d-zeu ...si aici dati cu bata in balta...spuneti ca dumnezeu alege dupa bunul sau plac... groaznic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×