Sari la conținut
Forum Roportal
zexelica

Se poate sti cand este sfarsitul lumii?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si ce se va intampla la sfarsitul lumii?

 

Pai daca tu stii sigur ca e 21 octombrie 2011 inseaman ca nu numai Tatal stie cisi Zexelica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de gaz pe foc.. :rock: Am voie sa contrazic? :spiteful: Cu Scriptura, evident ;)

 

So, Faptele apostolilor 1.7 El le-a răspuns: "Nu este treaba voastră să ştiţi vremurile sau soroacele; pe acestea Tatăl le-a păstrat sub stăp

Editat de Anna Condor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ana...si ce intelegi tu din context ?

 

Ca "noi" nu putem sti "ziua" ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ana...si ce intelegi tu din context ?

 

Ca "noi" nu putem sti "ziua" ?

 

 

Cam asa...si sincer sa iti spun, nici nu ma intereseaza :) Dar simplu fapt ca viata noastra de crestini, ar trebui sa fie intr-o stare de veghe continua, ma face sa cred ca intradevar, nu stim...si nu vom sti niciodata.

Ca[,] daca e asa, daca venirea Domnului este intradevar in 4 ani, ma duc frumusel si imi fac absolut de cap un an-doi... ca stiu ce mare indurare are Domnul si ca ma va ierta...si in ultimul an din viata (adica in 2010) ma pun pe rugaciuni si post :rock: Sau ba nu, poate ca in ultima jumatate de an. :(

 

Asa ca , nu? Traiasca Domnul si intelepciunea cu care ne-a luminat!! Ca doar stim cand vine Domnul ! :tease:

 

:spiteful: Sincer, dar sincer de tot, zexelica, poti spune cu mana pe inima ca data ta este exacta...si mai ales... Biblica? 8) In contextul in care Cristos ne zice: ''Luaţi seama, vegheaţi şi rugaţi-vă; căci nu ştiţi c

Editat de Anna Condor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Err, scuza me ... mintea mea, la ora asta, nu mai functioneaza. Tre' sa mi te explici ... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce trebuiau apostolii sa stie ? De ce trebuiau apostolii "sa bage de seama" sa nu ii insele cineva :spiteful:...etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ziua cand va veni sfarsitul lumii este ptr fiecare om alta. :tease:

 

A cauta ADEVARUL in texte bazate pe minciuna si plagiat .... Nu este altceva decat .... culmea prostiei! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×