Sari la conținut
Forum Roportal
tass

Dor de casa

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Olga..poate faptul ca ai 31 de ani de State isi spune cuvantul. Nu stiu ce varsta ai..dar tind sa cred ca marea parte a vietii ai petrecut-o in State. Poate asta o sa se intample si cu noi peste ceva vreme?...eu nu vreau..sincer..amicii mei spun ca la inceput era la fel si pentru ei..doreau acasa ..apoi timpul trecea si din ce in ce mai rar..ca sa ajunga acum sa mearga 1 data la 2-3 ani... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Olga..poate faptul ca ai 31 de ani de State isi spune cuvantul. Nu stiu ce varsta ai..dar tind sa cred ca marea parte a vietii ai petrecut-o in State. Poate asta o sa se intample si cu noi peste ceva vreme?...eu nu vreau..sincer..amicii mei spun ca la inceput era la fel si pentru ei..doreau acasa ..apoi timpul trecea si din ce in ce mai rar..ca sa ajunga acum sa mearga 1 data la 2-3 ani... :o:

 

 

Ampera, cred ca m-am nascut asa si altii ca mine, nu este o "fitza" si dorul nu trece cu timpul !!!!

Unii se nasc cu ochi albastri sau verzi si nu se stie de ce!!! se rezuma doar la atit acest caracter personal.

Cand am plecat, nici nu m-a mai interesat nimic de acolo ... dupa 17 ani m-am dus prima data indarat.

Si acum am aceasi nedumerire: unde s-a dus timpul??? ca nu mi se pare mult desi este o perioada lunga ... 31 de ani!!!

 

Am fost foarte tanara cand am plecat, nu am nici varsta de pensionare nici din romania!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:yahoo: Perfecti am ramas putini pe lume!

P.S.

Afirmatia asta o enerveaza pe sotia mea. :P

 

 

Nu esti atat de "prunc", ma miram eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca e pocait! :cry:

Eu cred ca nu!

Un sfat : Sa nu-ti deschizi firma de ghicit ca mori de foame! :yahoo:

 

Nu esti atat de "prunc", ma miram eu.

Important este cum te simti ! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oriunde mi-ar fi casa acum, oriunde ar locui prietenii mei, rudele mele, iubitul meu, sotul meu, oriunde si oriunde, tot mi-ar fi dor de tara mea. Ma simt romanca in sange si asa ma voi simti mereu. Daca ar fi posibil as veni in fiecare an in Romania, chiar si pentru 2 zile, pentru ca nu pot trai departe de orasul meu natal. Iar cand imi va veni timpul sa mor, vreau sa mor pe pamant romanesc si sa fiu ingropata in orasul in care m-am nascut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a fost dor de casa, am venit acasa...dar acasa nu ma mai astepta nimeni...mi-a pierit dorul de casa :kiss: si de masa si de pat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te simti prunc iar eu ma simt ingenuu..si uite asa ni se face dor de romania.

Ba !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NU... sunt plecata de 4 ani :) .. dar e prima data cand vreau sa ma duc acasa :cheer:

Am vazut Joi seara pe TVR International "Moartea Domnului Lazarescu". :)

 

Ce sa mai zic, mi-a trecut tot dorul de casa ptr cel putin 6 luni (zic eu) :blink:

 

La ce sa ma duc? Imi vad familia si in rest :stars: ...... cu bani pe care i-as cheltui acolo, mai bine trag o raita prin Elvetia (macar 4-5 zile).

 

Spun asa acum ca sunt inca deprimata de filmul ala. Imi trece mie si iar ma apuca un dor de :tease: o bauta sanatoasa :crazy:

 

Aici am o sticla de vin in frigider de aproape 1 luna. Cu cine sa beau? :yahoo: Mai bine ma duc la tara la mamaia si cu toate neamurile :) o facem lata un pic :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×