Sari la conținut
Forum Roportal
Arminius

Basescu si revolutia regala !

Postări Recomandate

Harald, ai decazut mult de tot daca ajungi sa pactizezi cu asa poame.....

Dacă am decăzut p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca tu nu citesti mesajele Schimbarii, sau de fapt esti de acord cu ele.

Reciteste ultimul mesaj al lui/ei. Daca tie ti se pare ca persoane cu asa mentalitate vor construi o tara europeana demna de secolul 21....

 

Imi explici si mie cand a primit indicatii de la UE comunistul Schimbarea?

 

Tu chiar nu ai discernamant? ...sau iti lipseste numai simtul proportiilor (adica tot aia)

De cand colegul nostru de forum are asa rol mare de jucat in istoria Romaniei?

 

 

 

Eu nu am spus ca Base e comunist, ci ca multi dintre suporterii sai sunt si vad in el mana de fier cu care vor sa loveasca in "burgheji", in dusmani de clasa, si cu care sa-si mai racoreasca frustrarile generate de o educatie precara.

 

Poate ca nu in "burgheji" ci in Cleptocratie adica in hotii care ne batjocoresc de 17 ani!

Educatia precara nu genereaza NICIODATA "frustrari" ci veritabile si gigantice revarsari ale nesimtirii ..si exact asta vedem la CLEPTOCRATI!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Normal ca esti mandru, e bine sa decazi pana la nivelul unor comunisti.

 

Dar sa sustii UNIUNEA MAFIEI asa cum faci tu nu a oare mult mai grav ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Basescu si-a data o casa, casa pe care a dat-o inapoi la stat / proprietari parca...

 

Lasa-l pe Tariceanu si pe masoni (domnii cu papion), sa-si dea o tara intreaga... tara TA Broasco, dar tie nu-ti pasa, ca la tine conteaza doar imaginea si parada ipocrita a elitelor... sa muncesti la corporatie pana a-i sa crapi, pentru ca meriti... iti meriti saracia si soarta - vanitatea se plateste.

 

 

1. Basescu nu a dat casa inapoi. Intre timp a mai facut si alte biznisuri imobiliare.

2. Daca nu il sustin pe Basescu, nu inseamna ca il sustin pe Tariceanu, al carui singur merit este ca ii rezista de 2 ani lui Basescu. In rest, e cel putin la fel de corupt. Asta arata ca nu mi-ai inteles deloc punctul de vedere. Si nu ar fi nici o problema daca macar te-ai abtine de la comentarii inadecvate.

3. sunt elitista si cred cu tarie ca una din problemele majore ale Romaniei consta in lipsa unei clase elitiste. Ca sa vorbim despre acelasi lucru ar trebui sa ne definim in acelasi mod acest termen si nu e locul.

4. Iti multumesc ca mi-ai ridicat micul meu srl la rang de corporatie. Si, in treacat fie spus, pentru ceea ce am facut am muncit extrem de cinstit si nu am avut nici un grup de interese in spate si nici contracte de la stat. Sunt un bun platnic catre statul roman si catre toti colaboratorii. Asta pana cand dinspre idolul tau si salvarea romaniei mi-a venit o mare teapa. Deci, mie chiar sa nu imi povesteasca nimeni de cinstea si corectitudinea lor ca nu am cum sa cred. Tu vezi la tv si citesti ziarul, eu traiesc niste lucruri si s-ar putea ca in anumite privinte sa fiu ceva mai informata.

5. Iti repet ceea ce ti-au spus si altii. Iti inteleg punctul de vedere si ma bucur ca il ai, il respect si nici intr-o mie de ani nu as incerca sa te conving ca tu nu ai dreptate. Insa incearca sa iti sustii parerea intr-un mod civilizat. Din punctul asta de vedere prefer macar o hotie civilizata a taricenilor, decat oamenii din grote ai lui basescu.

Simt nevoia sa il citez pe The Listener: "Multa iubire!" :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×