Sari la conținut
Forum Roportal
MiniME

Barbatul\femeia ideal(a)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Anul trecut,intr-o statiune turistica am stat de vorba cu un roman care mi s-a parut barbatul ideal.

Sa vi-l descriu:

-Varsta peste 30 de ani-deci copt la minte,experienta de viata,e.t.c.

-Inaltime cca 1,85

-Centura neagra la karate-deci sportiv

-Vorbea curent 4 limbi-deci un nivel intelectual satisfacator

-Cultura generala uimitoare-deci ai cu cine sta de vorba

-Profesia medic chirurg,specialitatea chirurgie plastica-deci situatie financiara buna

Imi spunea ca traieste in Bucuresti-deci fetelor care-l gaseste al ei sa fie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buai, nimic nu-i ideal pe lumea asta! :P barbatul si femeia se reflecta unul intr-altu'!

 

Anul trecut,intr-o statiune turistica am stat de vorba cu un roman care mi s-a parut barbatul ideal.

Sa vi-l descriu:

-Varsta peste 30 de ani-deci copt la minte,experienta de viata,e.t.c. - nu-i obligatoriu!

-Inaltime cca 1,85 - aici merge, daca avea si vreo 85 de kg!

-Centura neagra la karate-deci sportiv - astia sunt cam ciudati, de obicei!

-Vorbea curent 4 limbi-deci un nivel intelectual satisfacator - asta apreciez, cu toate ca nu-mi dau seama la ce ajuta 4 limbi intr-o relatie!

-Cultura generala uimitoare - deci ai cu cine sta de vorba - ambii tre' sa aiba cam acelasi nivel de cultura generala! deci daca tu nu esti la fel de "uimitoare" s-ar putea sa fie un dezavantas!

-Profesia medic chirurg,specialitatea chirurgie plastica-deci situatie financiara buna - deci sta mai mult prin sala de operatie si mai e si inconjurat de asistente!

Imi spunea ca traieste in Bucuresti-deci fetelor care-l gaseste al ei sa fie! - cine traieste intr-o metropola, ca si bucuresti, traieste cu 5-10 ani mai putin din cauza stresului si poluarii!

 

morala e ca nu tot ceea ce pare ideal e ... ideal!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar credeti ca exista femeia ideala??sau barbatul ideal?? Neahhhhh...not a chance....Si dak exista ...pun pariu ca nu ai cum sa o gaseshti mai ales k nu exista sa cunoshti pe cineva si sa nu iti creask pretentiile pe zi ce trece...:evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru mine femeia ideala ar arata cam asa...sa ma inteleaga la greu ...sa ma 'corecteze' cand gresesc...sa ma iubeasca....sa`mi zica tot ce are pe suflet , sa nu tzina nimic in ea si in primu` rand sa fie Sincera...urasc minciuna !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nui ideal in lumea asta..fiecare are defecte cit de mici nor fi ele....si cit nu niom starui noi sa fim ideali totdeauna raminem asa cum suntem noi si e cel mai bine e sa ramii asa cum esti :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru mine femeia ideala ar arata cam asa...sa ma inteleaga la greu ...sa ma 'corecteze' cand gresesc...sa ma iubeasca....sa`mi zica tot ce are pe suflet , sa nu tzina nimic in ea si in primu` rand sa fie Sincera...urasc minciuna !

Solo de acord cu tine dar hai sa te intreb crezi ca poti suporta intotdeauna adevaru..?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DA ! l`ash suporta oricare ar fi el...decat sa aflu` mai tarziu de la altcineva sau in alte circumstantze mai mai bine sa`mi zica oricat de dur ar fi...iar daca mi`ar reprosha un adevar despre mine care nu`i convine...tot ar fi ok ..ash incerca sa ma schimb.

Editat de SoLoUnNiNo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
DA ! l`ash suporta oricare ar fi el...decat sa aflu` mai tarziu de la altcineva sau in alte circumstantze mai mai bine sa`mi zica oricat de dur ar fi...iar daca mi`ar reprosha un adevar despre mine care nu`i convine...tot ar fi ok ..ash incerca sa ma schimb.
Mi ar place sa cred ca asa e dar sunt si f multi oameni care vor adevarul si cand sunt pusi in situatia asta devin nesiguri si speriati si prefera sa plece.. Oricum daca esti asa cum zici respectele mele..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cunosti o fata/baiat.iti place fizicul ei/lui..te atrage...daca ai crede ca e femeia/barbatul visurilor tale,cum ai vrea sa fie?ce cerinte ai vrea sa indeplineasca si ce compromisuri ai face pt relatie?

pana si cel mai mic amanunt ar putea fi important pt. cineva...

Editat de Desert_Rose

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cunosti o fata/baiat.iti place fizicul ei/lui..te atrage...daca ai crede ca e femeia/barbatul visurilor tale,cum ai vrea sa fie?ce cerinte ai vrea sa indeplineasca si ce compromisuri ai face pt relatie?

pana si cel mai mic amanunt ar putea fi important pt. cineva...

Tu cum ai vrea sa fie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×