Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu am citit si stau intre ei de 16 ani asa ca . nu mai comparati cretinii din toate religiile cu credinciosii adevarati . au existet dastia si in crestinism vezi inchizitia si cruciadele ca sa nu mai zic de scindarile religioase.

dar a spus cineva ceva de ei?una e religia(considerata ca fiind de la Dumnezeu) si alta sunt oamenii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si ce ar trebui sa facem,sa acceptam toate ereziile?ai citit coranul?

 

dar nu te obliga nimeni sa accepti acele "erezii"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si ce ar trebui sa facem,sa acceptam toate ereziile?ai citit coranul?

nu l-am citit...dar am auzit de unele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai religiile sunt ori de la Dumnezeu ori de la diavol.daca islamul este impotriva faptului ca Iisus este Fiul lui Dumnezeu si ca El a murit si a inviat,inseamna ca ele nu pot fi amandoua de la Dumnezeu,pentru ca se contrazic(in foarte multe aspecte).deci decat una este adevarata iar cealalata este inspirata de diavol(daca cititi coranul probabil ca veti observa acest lucru).si atunci ,ce sa facem,sa luam ce e mai bun dintr-o religie diavoleasca?singurele lucruri bune pe care le-am intalnit in islam sunt rugaciunea de 5 ori pe zi,sa dai bani saracilor(obligatoriu,prin lege),sa ajuti orfanii si vaduvele.in coran nu exista iubire,nu exista iertare...islamul te intoarce pe undeva prin perioada vechiului testament.deci inseamna ca Iisus degeaba a mai venit...

hm...nu cred că coranul e inspirat din diavol...musulmanii sunt oameni buni...am călătorit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hehe nu sti tu cum inseala diavolul.ce zice Biblia...ca multi profeti falsi vor veni,si vor face semne mari si minuni si pe multi vor insela,chiar si pe cei alesi.deci daca vor pacali si pe cei alesi inseamna ca va avea putere mare.

ce mai zice Biblia...vor fi imbracati in haine de oi dar de fapt vor fi lupi rapitori.....nu uita ca diavolul se transfoma si in inger.

daca nu ar fi avut si lucruri bune nu ar fi avut nici un adept,nu?ai auzit de ambalaj frumos?

musulmanii sunt oameni ca toti oamenii....iar islamul este religie ca toate ereziile.

păi da , dar eu ce ziceam ... fiecare religie are parte bună şi parte proastă... noi ar trebui să luăm părţiile bune din fiecare religie...crezi că creştinismul nu are părţi greşite!?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
păi da , dar eu ce ziceam ... fiecare religie are parte bună şi parte proastă... noi ar trebui să luăm părţiile bune din fiecare religie...crezi că creştinismul nu are părţi greşite!?

care ar fi acelea?ma refer strict la cuvantul lui Dumnezeu,adica Biblia,adica Noul Testament.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
care ar fi acelea?ma refer strict la cuvantul lui Dumnezeu,adica Biblia,adica Noul Testament.

sunt multe lucruri care se bat cap

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chiar te-as ruga sa le expui.poate ti s-a parut tie pe moment insa Biblia se citeste cu sufletul in primul rand si apoi cu mintea.mie mi se pare cea mai logica carte si in ea am gasit trecutul,prezentul si viitorul care se intrevede.

daca ai nelamuriri incearca sa vezi ce spun si sfintii parinti ca noi,singuri suntem cam depasiti de perfectiunea Domnului.nu putem sa intelegm o carte scrisa de cate un intelectual da pai cuvantul lui Dumnezeu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×