Sari la conținut
Forum Roportal
chivuta

Sint indragostita de alt barbat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

NU !!!

 

 

Acesta e inceputul. Vei mai fi.... :blink:

Editat de simoneta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iata ca intru si eu in clubul celor care nu sunt de acord cu ceea ce vrei sa faci.

Vrei sa renunti la un camin, la o familie pentru "cioara de pe gard".

 

Mai exact cand ti-ai dat seama ca nu-l mai iubesti pe sotul tau ? Cred ca atunci cand a aparut acest tip in viata ta mai ales cand ai aflat ca e singur si disponibil.

Zici ca sotul face prea putin pentru a reinvigora relatia vostra dar nu cumva ai si tu o parte din vina ? Adica lipsa de comunicare ?

Stii cum e , bucuria unui nou inceput , cand dragoseta e oarba si zicem ca suntem in rai, e super dar ce te faci cand noul tau partener va fi mai lent in relatie sau mai grav cand vei incepe sa-l compari cu fostul ?

 

Cat despre copil : am o colega de lucru , are 28 ani si parintii ei sunt in divort . NU ai idee cat sufera . Este pe alta planeta, sta pe ganduri si ofteaza intruna e.t.c. . Sa ma intreb cum reactioneaza un copil de 16 ani ?

 

Pune-te in locul sotului tau , nu ca barbat ci ca sot mintit sistematic si care ramane singur cu un copil . Cum te-ai simti si cum ai reactiona ?

 

Nu cumva zice popa : "la bine si la rau" ? Pai acum e rau si tu ce faci ? Dai bir cu fugitii ?

 

Eu nu iti dau sfaturi despre ce si cum ar trebui sa faci pentru ca nu sunt in masura sa judec pe nimeni insa ti-am dat cateva intrebari la care sa-ti raspunzi singura. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si-ti recomand si o melodie care poate iti va spune multe : Cleopatra Stratan - pasarea pistruie.

Editat de geo3029

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema nu e deloc simpla, despartirea avand efecte destul de serioase asupra sotului, dar mai ales a copilului.

Unul din cei mai buni prieteni s-a sinucis la 20 de ani, la 3 luni dupa ce parintii sai au divortat. E mult mai usor sa treci printr-un divort cand exista tensiuni evidente si certuri, e mult mai usor pentru un copil sa fie partizan unuia din parinti cand celalalt greseste, dar intr-o familie armonioasa cu un mediu ce ofera siguranta si dragoste, e foarte greu de acceptat un divort, mai ales la 16 ani cand sentimentele sunt puternic influentate de dezechilibrul hormonal.

Daca alegi divortul, e foarte important ca ei sa perceapa asta ca pe un lucru bun, sa fie cu inima impacata...desi cum am mai spus, destramarea unui lucru frumos e greu de acceptat.

Pe de alta parte nici situatia in care esti acum nu poate continua la nesfarsit, minciuna va fi descoperita mai devreme sau mai tarziu...Plus ca una din regulile de baza ale unei relatii e sa locuiesti macar cateva luni impreuna sa iti dai seama daca va merge sau nu, ceea ce tu nu poti face acum.

Doar tu poti decide ce faci cu viata ta si a celor din jurul tau...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum ai reactiona?

Si tu crezi ca stii cum vei reactiona intr-o situatie sau alta?

 

el incearca sa schimbe ceva, dar prea putin.

Tu ai fost vreodata "brutal" de sincera cu sotul tau? L-ai lasat sa te vada asa cum esti in acest moment? Iti cunoaste temerile, gandurile? Ai discutat cu el vreodata ce inseamna, de fapt, acest viitor?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sper ca.. daca vreodata o sa am nevoie de sfaturi de genul asta, sa fiti tot aici :beer:

 

 

Vom fi aici nu te teme . :shifty:

 

Eu sper sa fii happy sa nu ai nevoie de astfel de sfaturi .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. esti sigura ca asta vrei?

2. esti sigura ca asta vrea si celalalt barbat(nu sotul tau)?

3. crezi ca va fi mai bine cu el decat cu sotul tau?

4. crezi ca te va iubi mai mult sau ii va pasa mai mult de tine,decat la sotul tau?

.....

 

si lista poate continua... as mai spune si un proverb... dar mai bine nu(s-ar lasa prbl cu warn)

 

gandeste-te la ce vrei si ai grija ca poate ceea ce simti acum ii doar o "iubire de moment"... sau daca esti convinsa ca vrei sa fi cu acel barbat... gandeste-te ca sotul tau te iubeste si ii bun cu tine si nu merita sa fie ranit... mai bine ii spui cat mai rpd direct ca vreti sa va despartiti si gata... nu il tine in standby pt ca mai mult il faci sa sufere si daca cumva afla o sa ii zdrobesti inima,si nu cred ca merita.... sau?

 

ai grija la decizia care o iei si gandestete daca merita sa rupi o casnicie pt o "aventura" :shifty: bft

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×