Sari la conținut
Forum Roportal
chivuta

Sint indragostita de alt barbat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Oare ma va ierta sotul meu vreodata? Va putea fi fericit? Stiu ca lumea o sa ma judece dar nu pot explica - cred ca as fi trista pentru tot restul vietii daca l-as parasi ... ma iubeste din umbra de ani de zile, de cind era el casatorit, stia ca eu sint jumatatea lui - eu abia am realizat de citeva luni si stiu ca nu o sa mai gasesc asa ceva niciodata ... dar o sa ma ierte el si o sa ma inteleaga? O sa putem avea o relatie de respect si prietenie sau o sa sufere prea mult??? De multe ori ma gindesc ca mai bine as trai eu nefericita pentru restul vietii decit sa ranesc pe altcineva, dar el va stii tot timpul ca nu e ceva in regula cu mine ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca tie ti-e mila de el....il compatimesti...si nu ai curaj....Daca vrei sa continui asa,mai tarziu o sa iti fie mila de tine...

Asa ca tu decizi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca copilului meu ii place de barbatul pe care il iubesc - ma doare sufletul sa ii fac asa ceva sotului meu , sa il iau de linga el sau sa il las doar cu el, desi as putea sa il vad in fiecare zi. Citeodata ma gindesc ca mai bine as suferi eu pentru tot restul vietii dar el va stii asta ... deci nimeni nu va fi foarte fericit. Oare el va fi bine in cele din urma? Ma va ierta? Vom putea sa fim prieteni in continuare? Nu pot trai daca stiu ca il fac nefericit ...

 

da, nu am curaj - poate nu sint pregatita sa iau decizia asta desi stiu ca am luat-o in sufletul meu, nu o pot spune inca ... ma gindesc ca nici el nu o poate auzi pentru ca m-ar intreba ce nu e in regula cu mine - daca el m-ar intreba i-as spune ... nu am curaj sa ii spun eu. Ma gindesc ca timpul le rezolva pe toate si apele o sa se aseze. Barbatul pe care il iubesc m-ar lua acum fara nici o haina pe mine din tot sufletul lui dar mie greu sa plec ... nu am putere! Nu pot sa cred ca ii fac asa ceva unui om bun - mie frica ca nu o sa inteleaga ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Timpul vindeca ranile,e tanar,o poate lua de la capat oricand,asa cum si tu o faci.

Te va aprecia mai mult pentru sinceritate si corectitudine,si il vei putea privi in ochi ....

In timp,isi va da seama ca tu ai procedat corect.....Nu te mai minti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Timpul vindeca ranile,e tanar,o poate lua de la capat oricand,asa cum si tu o faci.

Te va aprecia mai mult pentru sinceritate si corectitudine,si il vei putea privi in ochi ....

In timp,isi va da seama ca tu ai procedat corect.....Nu te mai minti!

 

Iti multumesc mult pentru raspunsuri - nu stii ce mult inseamna pentru mine ca sa pot vorbi cu cineva subiectul asta - la 40 si de ani esti tot tinar asa-i?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te grabi sa dai cu mucii in fasole - scuze my french - asteapta un pic sa vezi daca ce simti va dura - sa nu cumva sa iti paradesti vrabia din mana pentru cioara de pe gardul ...alteia

 

Doar o parere ...minoritara de altfel :tease:

 

:yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iti multumesc mult pentru raspunsuri - nu stii ce mult inseamna pentru mine ca sa pot vorbi cu cineva subiectul asta - la 40 si de ani esti tot tinar asa-i?
Da,tata are 44 de ani si zic ca-i tanar.Mie asa mi se pare.La 40 de ani esti tanar,cel putin important e cum te simti sufleteste.

 

Nu imi multumi,ca nu ai de ce,fa ce-i bine pentru tine! :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca eu as vedea pe unul dintre parinti mei ca vrea pe alcineva ... nu as fi de acord ...

mai rau ... cred ca as judeca .. pentru ca la 20- 23 de ani ... ai tendinta sa ii judeci ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×