Sari la conținut
Forum Roportal
:x

pro si contra sf. valentin!

pro si contra sf. valentin.  

45 membri au votat

  1. 1. sunteti de acord cu sf. valentin?

    • DA
      20
    • NU
      24


Postări Recomandate

dragobetele=sanzienele.

nu le-am sarbatorit niciodata pentru ca eram mereu la oras. nu ca nu mi-ar fi placut sa particip la asa ceva. sunt datini (pagane sau nu) care au o frumusete aparte.

Sanzienele (Dragaica) se serbeaza pe 24 iunie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca mai sint si altii care se intreaba acelasi lucru ca si mine, citi dintre voi sarbatoriti Dragobetele????

Eu am votat da pt. ca nu am nimic impotriva acestei sarbatori. Daca azi iubitul meu mi-a trimis o felicitare speciala asta nu inseamna ca ieri m-a iubit mai putin sau miine nu ma mai iubeste ca si azi!! Si daca vine in seara asta si cu o floare si o ciocolata o sa fiu multumita si fericita!

Eu deja am cumparat capsunile si frisca asa ca se anunta o seara speciala.

Daca stau bine si ma gindesc azi este o zii mai speciala decit altele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sinteti foarte multi care v-ati declarat impotriva lui Valentine's day si pentru ca ROMANiA are ceea ce se numeste Dragobetele sau cum s-o mai fi numind. Ba chiar mai multi v-ati declarat clar importriva, ca de ... nu e romanesc...si ceea ce e romanesc e mai bun sau nu... ba ati invocat si alte considerente religioase.

 

Mai acum citeva zile ii spuneam lui Laur ca sint curios cite urari o sa fie oare cu ocazia asa numitei sarbatori pe acest forum.

Nu stiu daca am vazut bine de fapt, ca nu am vazut NICIUNA nici macar de la aia care s-au impotrivit aici foarte

vehement.

 

E inutil sa intreb citi l-ati sarbatorit...

Oricum ...no coments... imaginatia unora va completa ceea ce as fi putut scrie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca cei care se impotrivesc cu atata inversunare Valentine's Day, sunt singuri, sau cel putin nu sunt foarte fericiti in relatia lor, altfel ar fi mult mai toleranti cu orice manifestare a dragostei, chiar daca nu ar sarbatori-o ei personal.

Cand esti indragostit orice ocazie e buna pentru a-ti arata iubirea, cand nu esti...nu conteaza ca e Valentine's Day, joi sau sambata, pentru ca neavand ce sa sarbatoresti, aceste zile sunt la fel ca oricare altele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, am observat si eu ca cei mai aprigi luptatori pro-Dragobete au cam uitat de sarbatoare sau sunt foarte secretosi. Nu-i nimic, vom mai auzi de Dragobete si la anul, cu aceeasi ocazie...adica de Valentine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe mine ma lasa rece ambele... dar totusi sunt anti -sf.valentin ...deoarece aceasta zi a inceput sa fie sarbatorita in america...si nu prea imi place nimic ce tine de americani :P (aproape nimic)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sinteti foarte multi care v-ati declarat impotriva lui Valentine's day si pentru ca ROMANiA are ceea ce se numeste Dragobetele sau cum s-o mai fi numind. Ba chiar mai multi v-ati declarat clar importriva, ca de ... nu e romanesc...si ceea ce e romanesc e mai bun sau nu... ba ati invocat si alte considerente religioase.

 

Mai acum citeva zile ii spuneam lui Laur ca sint curios cite urari o sa fie oare cu ocazia asa numitei sarbatori pe acest forum.

Nu stiu daca am vazut bine de fapt, ca nu am vazut NICIUNA nici macar de la aia care s-au impotrivit aici foarte

vehement.

 

E inutil sa intreb citi l-ati sarbatorit...

Oricum ...no coments... imaginatia unora va completa ceea ce as fi putut scrie.

si care e problema?! de ce n-ai deschis tu un topic pe tema asta si atunci ai fi vazut ca ti-ar fi raspuns userii si in legatura cu dragobetele!

iar daca ai fi fost destul de atent ai fi vazut ca, inafara de topicu' asta, mai pe niciunde nu (si-)au "urat" userii de bine de "sf. valy"! ( spun "sf. valy" pentru ca eu, cand am deschis topicul asta, nu l-am deschis cu gandu' la conotatiile religioase ci la cele pur mediatice si comerciale. laur, si-mi pare rau ca trebuie sa tastez numele lui, a fost acel "user profund" care ne-a indus, voit sau nu, aceasta tenta religioasa).

iar in final si eu te intreb, direct pe tine... tu ai sarbatorit "sf. valy"? da-mi voie sa ma indoiesc! :yahoo: (am inteles ca esti catolic si d.p.d.v. religios stiu sigur ca a insemnat ceva pentru tine...)

 

Mda, am observat si eu ca cei mai aprigi luptatori pro-Dragobete au cam uitat de sarbatoare sau sunt foarte secretosi. Nu-i nimic, vom mai auzi de Dragobete si la anul, cu aceeasi ocazie...adica de Valentine
Editat de costy73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
s-o crezi tu! trebuia sa deschideti topic! doar n-ai fi vrut sa posteze lumea despre dragobete aici! :yahoo:

Eu sa deschid un topic? :P

Cum am mai spus, eu nu militez pentru o zi sau alta, ci doar am remarcat cate energie au consumat unii pentru a fi anti fata de lipsa de energia pentru a fi pro.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×