Sari la conținut
Forum Roportal
pufuletz

Mai merge cineva la teatru?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asta era... mi sa-a parut genial! Hey si asta inseamna ca am fost in aceeasi sala :o: Oricum, sa vii si anul asta, poate o sa-ti placa ce o sa iasa...  :o:

[snapbacca]28727[/snapbacca]

hmmmm....am fost in aceeasi sala :pee asta inseamna ceva :). nu mai stai calma nu stiu mai mult decat stii tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi place sa merg la teatru si intr-un timp mergeam destul de des... am fost cam pe la toate teatrele din Bucuresti.. ce pot sa spun e ca TNB-ul a scazut foarte mult, insa sa-au "afirmat" teatrele mici, precum "Teatru de Comedie" care a strans o echipa de actori talentati in frunte cu Tudor Chirila si au reusit astfel sa puna in scena piese foarte bune precum "Escu" sau "Chirita of Barzoieni" (sa-a jucat cu casa inchisa cam o luna, poate chiar mai mult)... pe acesta din urma nu la-am vazut pana acum, insa e primul pe lista si sper sa ajung pe la "Comedie" cat de curand...  :spiteful:  :crazy:  :o:

[snapbacca]28703[/snapbacca]

 

Da, ai dreptate, monique, Teatrul de Comedie e si preferatul meu. Cel mai mult mi-a placut "Palaria" tot cu Tudor Chirila si George Mihaita, cu toate ca e o piesa mai veche. Nici eu n-am ajuns inca la "Chirita of Barzoieni" dar am de gand sa ajung, poate o sa fim si noi in aceeasi sala :8): . Si Escu mi-a placut. Din pacate de vreo doua luni n-am mai ajuns la teatru.

 

Imi pare rau pentru cei din orasele mai mici, in Bucuresti sunt multe posibilitati. Acum vreo două luni ma tot duceam la teatru si am redecoperit spectacolele de la Sala Cassandra a Institutului de Teatru (cu studenti). Sunt foarte reusite si in plus sunt gratis... e aglomeratie uneori, da daca te duci putin mai devreme gasesti sigur loc.

 

In aceeaşi perioadă sa-a organizat un Festival de scurt metraj, au fost vizionari la TNB (tot gratis) ....deci posibilitati exista si orice sa-ar spune lumea merge la teatru.

 

In ceea ce priveste pretul biletelor... mie mi se pare justificat ... la cat muncesc pentru o piesa si la ce salarii au...nici nu vreau sa ma gandesc cat costa un bilet la teatru in alta tara...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai vad ca e foarte cautata tema privind teatrul :pee  :pee banuiesc ca nu vorbiti de  asta pentru ca nu va place. care pot fi motivele?

personal nu merg la teatru. nu reprezint anticultura dar ma plictiseste sincer. prefer sa citesc o carte :spiteful:

[snapbacca]28529[/snapbacca]

 

De ce sa nu mearga lumea la teatru?Eu ma duc destul de des in comparatie cu alti oameni.De curand am dus o prietena la o piesa si inainte de a incepe ma tot anunta ca daca nu-i place pleaca,dar i-a placut.Cand a povestit colegelor unde a fost au intrebat-o daca nu are ceva la cap.In sinea mea cand am auzit acest comentariu ma gandeam ca ar da bani grei pentru.un concert de manele,dar sa mearga la o piesa de teatru chiar si gratis nu.!! Pentru cei din Bucuresti care nu prea au finante ii invit la Studioul de Teatru Casandra,unde se intra gratis,iar actorii sunt studenti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa un car de ani, iata-ma si pe mine din nou pe aici! SALUTARE LA TOTI! ma bucur sa vad ca merge tineretul la teatru, insa as fi curioasa daca opera mai place si daca mai este inteleasa de tineri! eu personal incerc sa nu pierd nici un spectacol de opera de la ONT, si incerc sa nu le piers nici pe cele care se difuzeaza pe TVR cultural! voi cum stati la capitolul asta? va pupic pe toti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu mai merg la opera! 8) adica... pana acum 1 an. dar acusi voi reincepe sa merg la opera, ca si inainte (o data /saptamana sau la 2 saptamani)!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spre rusinea mea nu merg la opera!la teatru da,dar la opera parca e un loc in care nu stiu daca as rezista.E rusinos stiu,dar asta e situatia!poate ca daca as avea cu cine sa merg,sa fie si un cunoscator in materie, as face acest pas.Cand am fost mica am mers si nu am ramas cu vreo amintire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost saptamana trecuta la Teatrul De Comedie... piesa "A 12-a noapte" de sacaespeare a fost nemaipomenita... a trecut ceva timp de cand nu am mai ras cu atata pofta... Tudor Chirila e fenomenal... daca aveti timp n-ar trebui sa-o ratati... insa cumparati-va bilete din timp.. se joaca cu casa inchisa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tudor Chirila e fenomenal...

[snapbacca]31902[/snapbacca]

fara indoiala....un om ca el te-ar face sa iubesti teatrul ..e preferatul meu. as da orice sa il vad intr-o piesa de teatru.. :) .am fost la un concert de al lui si am stat in fata langa scena si face omul o atmosfera....

cat despre opera...am fost acum 3-4 ani ultima oara(si prima de altfel) si am inceput sa rad cand unei colege de ale mele i-au dat lacrimile...si acum imi pare rau..uf. :) (dar nu am inteles-o de ce a reactionat asa si nici acum nu as intelege/probabil e vb si de personlitatea fiecaruia, eu cel putin nu as fi capabila de atata sensibilitate )

am sa merg luna aceasta la teatru si am sa va imprtasesc impresiile ca tot mi-am cumparat bilet :pee :pee

Editat de pufuletz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ultima oara cand am apucat sa merg la teatru a fost la Teatrul f Mic -"Paparazzi" .. piesa interesanta de altfel.. si la Teatrul Mic am mai vazut piese reusite..

 

ps:Nu am apucat sa il pe Tudor Chirila intr`o piesa.. nu inca:) dar imi imaginez ca face parte din categoria actorilor care impresioneaza,nu? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum ..eu una zis ca ne putem mandrii cu actorii nostri..nu dau nume pentru ca sunt sigura ca o sa ratez pe multi dintre ei..dar stim cu totii ca sunt valorosi :dee ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×