Sari la conținut
Forum Roportal
Mallorca

Metallica - despre monştrii sacri

Postări Recomandate

:crazy: :) :)

 

tu-l in gura pe caubou, si i-am spus sa nu mai spuna si la altii cat de tare ii place la gust...acum ma mai pomenii cu o rumegatoare matusalemica pe capul... pe cap! :D

 

ai ajuns sa te flatezi singur !!!!! :roll: :) :crazy:

 

:) :P ;)

 

tu-l in gura pe caubou, si i-am spus sa nu mai spuna si la altii cat de tare ii place la gust...acum ma mai pomenii cu o rumegatoare matusalemica pe capul... pe cap! :D

 

de ce pana mea nu faceti voi un pustiu de bine si nu v-o sugeti unul altuia ma? profitati de sufletul meu bun... nesimtitilor. :D

macar du-te in mortii ma-tii si spala-te pe dinti ca ti s-au incleiat maxilarele :lol2:

 

:lol2: aste e veche... uiti repede si inveti greu... hai mai incearca ... :lol2:

Editat de Ares444

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:) :crazy: :crazy:

 

prostea , vezi cu emoticoanele astea ca-s periculoase. macar pana acum faceai singur doar laba, acum mai razi si ca prostul de tine insuti :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
prostea , vezi cu emoticoanele astea ca-s periculoase. macar pana acum faceai singur doar laba, acum mai razi si ca prostul de tine insuti :crazy:

 

Am ris de tine ... cu lacrimi ....dar nu te-ai prins... tu continua-ti monologul...

Editat de Ares444

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

uite asta e altceva ce ai luat prost de la caubou...cand ma vedeti pe forum..acoperiti-va dracu singuri de cacat,si stati chirciti pana plec. ca da mai bine in ochii lumii decat sa o fac eu

si dupa ce o fac eu pana la urma, nu mai scoate capul disperati sa mai luati o gura de pula, zicand inca o tampenie mare cat varsta voastra din certificatul ala de nastere uitat de vreme. ca pana la urma nici proastele roportalului nu o sa mai dea un ban pe voi. si pe urma ce va mai ramane? ca nu o sa artarnati de pula mea pana la 90 de ani :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar metallica, pana`n revolutie a avut 4 piese.(patru)

Dar pentru fitzroy si rockerii lui din cluj metallica erau deja monstri sacrii langa ac/dc.

 

Ai tu o dorinta fierbinte de a fi ridicol? :P

 

Metallica aveau "4 (patru)" albume pana in revolutie, tontule. In Romania, in randul rockerilor, au devenit arhicunoscuti dupa Master of Puppets. Care i-a si facut imediat una din cele mai apreciate trupe. Si da, in 89, Metallica erau cea mai iubita si ascultata trupa a momentului, in cercurile prin care ma invarteam.

 

Pe langa faptul ca nu ai habar de elemente de baza din istoria rockului, esti ridicol de naiv in ceea ce priveste schimbul de informatie de dinainte de '89. Exista o retea semnificativa de schimb de muzica, o retea in care orice nou album primit "de afara" (sau inregistrat deseori de pe radio - eram o intreaga trupa care stateam cu urechile ciulite la "Metronom", pe Europa Libera) era distribuit rapid. Tu ai dubii in privinta popularitatii Metallica inainte de 89, care era deja o trupa de succes in mainstream-ul rock la vremea respectiva? :o: Aveam inainte de 89 prieteni care erau fani si aveau albumele (inclusiv discuri originale) ale unor trupe mult mai putin cunoscute (si deseori mai recente) la vremea respectiva, de la Venom, Manowar, Death, si pana la Flotsam and Jetsam. :-

 

In concluzie, cand nu ai habar de ceva, ramai la Florin Salam. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai tu o dorinta fierbinte de a fi ridicol? :P

 

Metallica aveau "4 (patru)" albume pana in revolutie, tontule. In Romania, in randul rockerilor, au devenit arhicunoscuti dupa Master of Puppets. Care i-a si facut imediat una din cele mai apreciate trupe. Si da, in 89, Metallica erau cea mai iubita si ascultata trupa a momentului, in cercurile prin care ma invarteam.

 

Pe langa faptul ca nu ai habar de elemente de baza din istoria rockului, esti ridicol de naiv in ceea ce priveste schimbul de informatie de dinainte de '89. Exista o retea semnificativa de schimb de muzica, o retea in care orice nou album primit "de afara" (sau inregistrat deseori de pe radio - eram o intreaga trupa care stateam cu urechile ciulite la "Metronom", pe Europa Libera) era distribuit rapid. Tu ai dubii in privinta popularitatii Metallica inainte de 89, care era deja o trupa de succes in mainstream-ul rock la vremea respectiva? :- Aveam inainte de 89 prieteni care erau fani si aveau albumele (inclusiv discuri originale) ale unor trupe mult mai putin cunoscute (si deseori mai recente) la vremea respectiva, de la Venom, Manowar, Death, si pana la Flotsam and Jetsam. :P

 

In concluzie, cand nu ai habar de ceva, ramai la Florin Salam. ;)

nu-i spune de metronom ca se duce sa-si cumpere unul si sa-l asculte..

dar cine stie...poate asa prinde si el ritmul... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Patru melodii fitz.

Atat fredonez si acum din alea doo albume tari de care vorbeam.

Deep purple, led zeppelin, black sabath, pink floyd.

Asta ascultam noi rockerii din vremea aia.

ac/dc, iron maiden, van hallen si judas priest.

Cercurile tale vroiau sa te epateze cu vinilurile originale, cum vrei tu sa ma epatezi acum.

Erau cool gagii. Da` atat.

Metallica si Manowar e generatia rockerilor din 99, fitz.

Nu a celor din `89.

Atat.

Ca m-a sunat zana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Patru melodii fitz.

Atat fredonez si acum din alea doo albume tari de care vorbeam.

Deep purple, led zeppelin, black sabath, pink floyd.

Asta ascultam noi rockerii din vremea aia.

ac/dc, iron maiden, van hallen si judas priest.

Cercurile tale vroiau sa te epateze cu vinilurile originale, cum vrei tu sa ma epatezi acum.

Erau cool gagii. Da` atat.

Metallica si Manowar e generatia rockerilor din 99, fitz.

Nu a celor din `89.

Atat.

Ca m-a sunat zana.

 

Deci da, tu chiar persisti in ridicol. :)

 

Daca nu faci deosebirea dintre patru melodii si patru albume, probabil ca esti un manelist lipsit de conceptul de album. Poate manelele de pe casetele tale sunt mixate impreuna, si "piesa" tine cat albumul, care tine cat caseta. :doh:

 

Iar la ce si cum scrii, tu nu erai rocker la vremea aia. Te-ai descoperit ca pseudorocker dupa, si ai incercat sa-ti incropesti un trecut falsificat ulterior, ca sa te afli in treaba. Pentru ca cineva care spune ca Metallica avea patru piese pana in revolutie nu e rocker.

 

In rest, nu stiu, poate ca la tine in Husi a aparut Manowar in 99. :doh: La noi, in Cluj, in 1990, vindeam cu succes, cu o mica gasca formata din colegi de scoala, matrite cu Manowar in targul local (OSER, pentru cunoscatori ;) ). Mai mult, matritele cu Manowar erau, in vara lui 90, cele mai populare, alaturi de cele cu Maiden, Metallica si Malmsteen. Oarecum spre nemultumirea mea, care investisem mai mult in cele cu Dio. ;) Iar in 92 valul de popularitate al Manowar era deja in declin (pentru ca majoritatea fanilor au migrat spre grunge).

 

Eu zic sa te opresti aici, mai rau nici nu se poate. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu poti pune metallica ( ca stil ) langa slayer, sepultura,acestea din urma cantand trash metal.

poti spune Megadeth...care in fapt este trupa lui dave mustaine--primul vocal in metallica..

sa-ti intre bine in cap asta..( daca are unde--dar lasa ca ii faci tu loc )

mustaine n-a fost primul vocal din metallica. a fost primul chitarist. vocalul principal a fost

Editat de seraphimovic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mustaine n-a fost primul vocal din metallica. a fost primul chitarist. vocalul principal a fost

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×