Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

Nu vi se pare ca timpul trece din ce in ce mai repede?

Postări Recomandate

Am senzatia ca o ora, o zi si o saptamana dureaza mai putin decat acum cativa ani. Chiar si-n zilele cand n-am un program foarte incarcat, parca nu-mi mai ajunge timpul.. :blink: Mai are cineva senzatia asta?

Da. Toti. Cel putin eu inca mai am vii amintirile din scoala primara ... si a trecut vreme nu gluma din anii 70...Parca a fost acu ceva luni...Groaznic ce-a luat-o timpu' asta la galop...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu facem nimic ca sa ne tina in priza, de aceea timpul trece mai repede. Nu facem nimic memorabil.

Ganditi-va cate amintiri aveti dintr-o perioada in care timpul a trecut repede si dintr-o perioada cand ati fost in priza, cand a trecut mai greu.

Un bun exemplu ar fi: o saptamana de munca, sau de scoala pe deoparte... si pe de alta parte o saptamana de vacanta, vizite, distractii, locuri noi; sau o intamplare nefericita, un accident sau ceva asemanator. Din cele din urma sigur veti avea mai multe amintiri.

 

Din pacate cotidianul, monotonia este intr-o proportie foarte mare in viata noastra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da. Toti. Cel putin eu inca mai am vii amintirile din scoala primara ... si a trecut vreme nu gluma din anii 70...Parca a fost acu ceva luni...Groaznic ce-a luat-o timpu' asta la galop...

ba mie mi se pare ca ale mele copilarie si adolescenta parca ar fi fost acu' un veac :blink:

iar sunt "the master of time" :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, si mie uneori mi se pare la fel, ca timpul trece repede...dar eu cred ca e din cauza programului, ca tot timpul am ceva de facut si cu ocazia asta timpul zboara. Deocamdata ma bucur ca trece timpul dar peste o luna nu. Peste o luna ma rog sa treaca cat mai incet, sa ma pot bucura de concediu :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×