Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

Nu vi se pare ca timpul trece din ce in ce mai repede?

Postări Recomandate

pai chiar mi-as dori din tot sufletul sa se indure cineva de mine, sa-mi explice sus-numitele..."informatii", sa am si eu la ce casca ochii. :D

 

de exemplu - "Cresterea frecventei vibratorii a planetei noastre face ca 24 de ore de viata pe planeta noastra sa corespunda de fapt cu numai 16 ore reale, in termenii timpului terestru." ...aaaa...poftim ?

 

"Iar curgerea timpului terestru se va mai accelera, pe masura ce ne apropiem de "Punctul Zero", care corespunde inversarii polilor magnetici ai Pamantului. Caci daca 24 de ore ale zilei reprezinta inca, la ora actuala, 16 ore efective, diferenta dintre acestea se va mari exponential, astfel incat la trecerea prin Punctul Zero, pe care unii il situeaza la sfarsitul anului 2012, 24 de ore din anul 1980 vor corespunde la 0 ore efective. Altfel spus, timpul terestru nu va mai exista!"

si cu ce-l vom inlocui? cu timpul martian ?

 

"Cresterea frecventei de rezonanta Schumann se traduce prin scaderea progresiva a densitatii planetei..." - ?!?!?!?!?!?

 

a citit careva despre schumann si rezonanta care-i poarta numele? si despre sirul de frecvente de rezonanta? ca nu e numai ala de aprox 7,80 si ceva. iar ca frecventa de rezonanta de baza sa creasca spre valori de 12-13 tre' sa se micsoreze pamantul (ceea ce contravine ideii de scadere a densitatii prezenta mai sus) sau sa se intample ceva cu viteza luminii...

povestea cu inversarea polilor magnetici ai pamantului e un pic mai veche ...si nu e acelPUNCT ZERO de care vorbesti .poliipamantului sa u mai inversat si in trecut :spiteful: :lol: ultima inversare a avut loc acum 780.000 ani in urma dupacare chestia s a repetat cu o ciclicitate de apx de 200.000 ani tot in urma.dap.iar aceasta rezonanta Schumman de care spui nu o cunoisc...daca ni spui si de unde ma pot informa ar fi cel mai bineca pe net aproape nik nu am gasit. oricum nu prea am inteles daca ai citat pe cineva din forum...sau e doar ideea ta.OKE! bafta :D :D :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bunica mea zicea ca in cartile sfinte scria ca spre sfarsitul lumii timpul va trece mai repede, oamenii vor fi mai grabiti, nici nu-ti vei da seama cand se va face seara si asta asa e.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU.

Timpul trece normal. eu am tot timpul pe care mi-l doresc. cineva a ajuns sa faca o gluma pe chestia asta, cum ca as fi "the master of time". nu! sunt doar "the master of myself".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oau...vrei sa ne sperii...spunand ca se apropie sfrsitul luimii???!!!?

 

pt tonecica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bunica mea zicea ca in cartile sfinte scria ca spre sfarsitul lumii timpul va trece mai repede, oamenii vor fi mai grabiti, nici nu-ti vei da seama cand se va face seara si asta asa e.

Interesant ... daca ai fi avut inspiratia sa o intrebi de unde anume a cules ideea ar fi fost si mai interesant.

on : in "uichend" ce trece mi repede ca in rest...cateodata trece chinuitor de incet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oau...vrei sa ne sperii...spunand ca se apropie sfrsitul luimii???!!!?

 

pt tonecica

 

nu te sparia degeaba, ca nu era bunica minune sa poate prevedea sfarsitul... el vine cand ne vom astepta mai putin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu te sparia degeaba, ca nu era bunica minune sa poate prevedea sfarsitul... el vine cand ne vom astepta mai putin.

da...dar a spus ca a citit in cartile sfinte... ^_^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da...dar a spus ca a citit in cartile sfinte... ;)

 

in cartile sfinte se mai spune ca nimeni nu stie cand vine sfarsitul nici macar Fiul. doar Tatal! :D

 

de 2 mii de ani se spune ca vine sfarsitul si ca timpul e aproape.... so, poa' sa mai dureze inca 2 mii de ani :gum: ... sau poate nu! :blink:

 

nu stiu cum va veni, dar pot sa-ti spun cum va trece. greeeeeeeeuuuu....fooooaaaarteeee greeeeeuuuuu...

:blink:

 

saracu' timp, auzi, prima data intra la apa (de la 24 la 16 ore), p-orma nu mai e deloc (24 echivalent cu 0), dupa care, ca si cum n-ar fi facut destule, o mai ia si inapoi... :wub:

cam nehotarat timpul asta. eu zic sa-l sfatuim sa-si bage mintile in cap ca asa nu mai merge !

 

dupa o anumita logica, timpul se scurge in functie de viteza de rotatie a planetei... in cazul asta, inseamna ca planeta noastra albastrica, va face niste piruete ametitoare inainte si inapoi.

ati vazut flmul superman? ce frumos a dat el timpul inapoi inversand directia de rotatie. :(

Editat de mica_curioasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Interesant ... daca ai fi avut inspiratia sa o intrebi de unde anume a cules ideea ar fi fost si mai interesant.

on : in "uichend" ce trece mi repede ca in rest...cateodata trece chinuitor de incet

EU ZIC DECAT CE-AM AUZIT, ASA MAI VORBEAU SI OAMENII BATRANI... NUSTIU DACA E ADEVARAT SAU NU . PAREREA MEA E CA TIMPUL TRECE MAI REPEDE (SAU ASA IL PERCEM NOI) DIN CAUZA BOMBARDAMENTULUI DE INFORMATII LA CARE SUNTEM SUPUSI.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×