Sari la conținut
Forum Roportal
Cleric Prest

ATEU versus CREDINCIOS

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu exista nevinovati si fiecare intamplare are logica ei ....

Da, şi copiii ispăşesc păcatele părinţilor, aşa că orice fetiţă violată la 3 ani şi-a meritat soarta :D A naibii, justiţia asta, că nu vrea să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, şi copiii ispăşesc păcatele părinţilor, aşa că orice fetiţă violată la 3 ani şi-a meritat soarta :D A naibii, justiţia asta, că nu vrea să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu, nu asa, ci in timp...Si nu mai vorbi tu despre mine atata timp cat nu ma cunosti.OK?

 

se vede treaba ca esti cam nervos/nervoasa. ar trebui sa te mai linistesti un pic. :)

 

dar ce-ar fi sa i-o predici tu, daca iti place sa predici?

Un copil de cativa ani va fi traumatizat fizic in urma unui viol, iar trauma psihica o va resimti la maturitate. Deci nu e nevoie sa-i predici nimic la 3 ani, mai ales ca la 3 ani nu va avea nevoie de o relatie sexuala. Problemele vor aparea cand va avea nevoie de o relatie. Iar atunci numai Dumnezeu poate rezolva.

 

sunt curios cum o sa o ajute Dumnezeu . cunosc o fata care a patit asta si nu suporta sa fie atinsa ( si nu ma refer la anumite parti ale corpului) de nimeni. sa fie ea exceptia care nu a fost ajutata de D-zeu ?

 

ar trebui sa nu mai fie lasate in grija lui Dumnezeu , treburi ce pot fi facute de oameni. sunt foarte multe persoane ce au ramas traumatizate din cauza unor evenimente nefericite si nu au primit nici-un ajutor - deci inca sufera. deci , unde e Dumnezeu ?

Editat de dann_reg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ar trebui sa nu mai fie lasate in grija lui Dumnezeu , treburi ce pot fi facute de oameni. sunt foarte multe persoane ce au ramas traumatizate din cauza unor evenimente nefericite si nu au primit nici-un ajutor - deci inca sufera. deci , unde e Dumnezeu ?

ce-ar fi sa te abti in a mai face aprecieri despre mine? nervos, nervoasa, care e problema ta?

Dumnezeu este acolo unde il cauti. Dar trebuie sa-l cauti, trebuie sa-i ceri ajutorul, pentru ca El te respecta si nu o sa intre cu bocancii in viata ta daca tu nu vrei.

Parol mamito, si cum pot oamenii sa rezolve o trauma de genul acesta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, şi copiii ispăşesc păcatele părinţilor, aşa că orice fetiţă violată la 3 ani şi-a meritat soarta :D A naibii, justiţia asta, că nu vrea să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai sunt victime inocente aparent...spiritele copiilor de care vorbesti si-au ales singuri soarta cand s-au nascut

Din ce "almanahe" ai mai scos si afirmatia asta? Adica cum si-au ales?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hehe, am citit ... se spune ca copii ti-i da Dumnezeu ... de unde scoate Dumnezeu copii? sunt tot suflete ajunse la el ... care coboara inapoi pe pamant pentru vreo misiune sau desavarsire de sine ... no, si in momentul in care se hotaraste intruparea cred ca (logic ca nu am decat sa presupun) alege in ce familie isi face aparitia sufletul ala ... cica si-ar cunoaste dinainte viata ...apoi se intrupeaza si uita ...

 

acum, daca e adevarata teoria asta, si oara asa are sens cel putin sin ce am aflat pana acum, dupa ce a murit mama a aparut in familia noastra un pisoias f iubit ...dupa ce a murit sora mea a aparut copilul meu ... nu stiu

 

dati-va cu parerea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hehe, am citit ... se spune ca copii ti-i da Dumnezeu ... de unde scoate Dumnezeu copii? sunt tot suflete ajunse la el ... care coboara inapoi pe pamant pentru vreo misiune sau desavarsire de sine ... no, si in momentul in care se hotaraste intruparea cred ca (logic ca nu am decat sa presupun) alege in ce familie isi face aparitia sufletul ala ... cica si-ar cunoaste dinainte viata ...apoi se intrupeaza si uita ...

 

acum, daca e adevarata teoria asta, si oara asa are sens cel putin sin ce am aflat pana acum, dupa ce a murit mama a aparut in familia noastra un pisoias f iubit ...dupa ce a murit sora mea a aparut copilul meu ... nu stiu

 

dati-va cu parerea

Asta suna a teoria reincarnarii. Eu sunt de partea celor care nu cred in ea. Si o mai combini si cu teoria predestinarii. Ar insemna sa negi in totalitate crestinismul, mozaismul, si chiar islamismul... Eu am auzit ca atunci cand se concepe un copil de fapt se face un ritual de invocare a Sfantului Duh, care se coboara peste cuplul dezlantuit si aduce noul suflet si energia vietii. De aceea se spune ca ne nastem in pacat! Cei ce concep copilul spurca ritualul vietii cu poftele lor instinctuale murdare. Iar copilul nu are decat un bagaj energo-informational - povestea ursitoarelor - pe care il va folosi sa isi construiasca viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, şi copiii ispăşesc păcatele părinţilor, aşa că orice fetiţă violată la 3 ani şi-a meritat soarta :huh: A naibii, justiţia asta, că nu vrea să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×