Sari la conținut
Forum Roportal
Cleric Prest

ATEU versus CREDINCIOS

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ceea ce spui tu este foarte adevarat.

Orice om care este preocupat de creatia de sine, isi poate da seama, poate simti la un moment dat un GOl, acel GOL si PUSTIU despre care vorbesti. Nimic nu poate umple acel gol pe lumea asta. Doar iubirea de Dumnezeu. La fel cum, oameni care au familie, au prieteni insa ajung sa se sinucida pentru ca se simt singuri, nu au pentru cine trai...Daca il ai pe Dumnezeu nu te mai simti singur indiferent cum, unde si cu cine esti. A se vedea calugarii care locuiesc singuri in pustie si care nu se smintesc si nu se simt singuri niciodata. Ei afirma ca au tot ce le trebuie. De mulzte ori afirmatia asta este de neinteles. Cum poate un om sa traiasca intr-o grota, sa manance radacini si sa spuna ca are tot ce-i trebuie. Pai da, are tot ce-i trebuie pentru ca il are pe Dumnezeu. Si doar asa e important.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Omul primitiv, odata pus in functie, este un om care isi jubileaza triumful prin toate canalele fiintei lui. Va persecuta, va umili si va fura de la cei mai slabi, va linge pe cei puternci pentru avantaje materiale.

Mai ce dreptate ai!

Parca ai vorbi de predicator sau de popa cel betiv si curvar ... si astia parca sunt adevarati Hitleri in cuvantari si doar zeciuiala ii intereseaza.

 

Vorba aia slujim pe Dumnezeu ...dar ne platesc oamenii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai ce dreptate ai!

Parca ai vorbi de predicator sau de popa cel betiv si curvar ... si astia parca sunt adevarati Hitleri in cuvantari si doar zeciuiala ii intereseaza.

 

Vorba aia slujim pe Dumnezeu ...dar ne platesc oamenii!

 

Popa este om ca si tine, nu e nici o diferenta intre voi. Cand vorbesti despre popa vorbesti de fapt despre tine. :blink: Si te descri tare bine :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Popa este om ca si tine, nu e nici o diferenta intre voi.

Te rog frumos sa nu ma jignesti ...nici eu nu te-am comparat cu Maria Magdalena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te rog frumos sa nu ma jignesti ...nici eu nu te-am comparat cu Maria Magdalena

Ba tu si cu prietenii tai mi-ati spus pe fata ca sunt curva pe centura si tarfa, asa ca scuteste-ma, nu mai face pe inocentul.

Si nu te-am jignit cu nimic, esti om si tu si popa, si aceleasi ispite va incearca si aceleasi pacate le aveti, ca doar sunteti oameni. Nu exista pacat pe care sa-l recunosti la un semen al tau fara ca tu sa nu-l ai. Daca nu l-ai avea nu l-ai recunoaste. Deci, esti om, la fel ca popa, si sunteti la fel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iată sursa bolilor psihice, ATASAMENTUL FAŢĂ DE LUCRURI SI PERSOANE.

 

privind in mod obiectiv lucrurile din aceasta perspectiva psihospirituala si ATASAMENTUL FATA DE IDEI , este in egala masura la fel de nociv pentru psihicul uman .

adevarurile pot fi false, conventionale sau pur si simplu "inghetate" intr-un univers evolutiv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×