Sari la conținut
Forum Roportal
Cleric Prest

ATEU versus CREDINCIOS

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da, şi copiii ispăşesc păcatele părinţilor, aşa că orice fetiţă violată la 3 ani şi-a meritat soarta :huh: A naibii, justiţia asta, că nu vrea să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma eu cred ca se numeste credincios cel ce crede in Hristos, in Dumnezeu, eu m-am tot intrebat cum sa cred in Iisus si uite am gasit raspunsul care il stiam dar deh, il uitasem si mi L-a amintit astfel:

 

"După cum floarea se

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai sunt victime inocente aparent...spiritele copiilor de care vorbesti si-au ales singuri soarta cand s-au nascut

 

 

nu cred ca voi intelege si/sau accepta povestea din vechiul testament cu pedepsirea pacatelor pana la al 3-lea neam!

e ceva ce-mi scapa...care ,,spirite ale copiilor" ...

cum sa aleaga un copil soarta proprie??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Isus era un religios care a fost luat drept simbol de oameni pentru a scrie o noua religie dedicata dreptatii prin zeu, dar ce este zeul? Unii nu il pot considera ca fiinta, ci doar ca personificare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu cred ca voi intelege si/sau accepta povestea din vechiul testament cu pedepsirea pacatelor pana la al 3-lea neam!

e ceva ce-mi scapa...care ,,spirite ale copiilor" ...

cum sa aleaga un copil soarta proprie??

 

asta daca e valabila teroria reincarnarii, bineinteles ...pai sufletul inainte de a se materializa in fiinta alege unde isi va trai viata in ce mediu familial si ce viata va duce

 

Isus era un religios care a fost luat drept simbol de oameni pentru a scrie o noua religie dedicata dreptatii prin zeu, dar ce este zeul? Unii nu il pot considera ca fiinta, ci doar ca personificare.

 

dar nu e personificare ci e Fiul lui Dumnezeu si nu a dat nastere la o religie ci la o conduita de viata ... omul a creat religiile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta daca e valabila teroria reincarnarii, bineinteles ...pai sufletul inainte de a se materializa in fiinta alege unde isi va trai viata in ce mediu familial si ce viata va duce

dar nu e personificare ci e Fiul lui Dumnezeu si nu a dat nastere la o religie ci la o conduita de viata ... omul a creat religiile

Pai ce e religia? Nu un sistem organizat de conduite si credinte?

Cel mai neplacut e ca, odata cu trecerea timpului, mesajul initial se cam distorsioneaza , de aceea , religia neadaptandu-se la necesitatile omului modren, acesta tinde sa evina ateu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Consider ca Isus nu putea avea tata altfel decit pamintean, deci ideile dezvoltate la evrei despre Abraham si zeu au dus la istoria din biblie.

Wrong :cry: Iisus nu putea avea alt tată, dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×