Sari la conținut
Forum Roportal
Cleric Prest

ATEU versus CREDINCIOS

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pentru ca ne lasa sa avem alegeri ... daca nu am avea de ales care ar mai fi frumusetea ?

 

frumusetea creatiei Sale consta in alegerile pozitive ... :good:

Lasă asta :doh: Cum răm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in mod aproape sigur nu vor crede intr-un Dumnezeu care permis sa li se intample una ca asta. :doh:

insa numai Dumnezeu ii poate scuti de durerea pe care o vor simti si numai Dumnezeu le va reda increderea in oameni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
insa numai Dumnezeu ii poate scuti de durerea pe care o vor simti si numai Dumnezeu le va reda increderea in oameni.

 

si cum o sa faca asta? oricum dupa ce s-a intamplat nefericirea, tu chiar crezi ca persoana se gandeste : Dumnezeu e sus si vede si gata - a trecut suferinta mea !

sincer eu ma indoiesc. inseamna ca nu ai avut nici-o belea mai serioasa vreodata..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
insa numai Dumnezeu ii poate scuti de durerea pe care o vor simti si numai Dumnezeu le va reda increderea in oameni.

Ce-ar fi să-i predici tu despre chestia asta unei fetiţe violate la 3 sau la 5 ani?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si cum o sa faca asta? oricum dupa ce s-a intamplat nefericirea, tu chiar crezi ca persoana se gandeste : Dumnezeu e sus si vede si gata - a trecut suferinta mea !

sincer eu ma indoiesc. inseamna ca nu ai avut nici-o belea mai serioasa vreodata..

nu, nu asa, ci in timp...Si nu mai vorbi tu despre mine atata timp cat nu ma cunosti.OK?

 

Ce-ar fi să-i predici tu despre chestia asta unei fetiţe violate la 3 sau la 5 ani?

dar ce-ar fi sa i-o predici tu, daca iti place sa predici?

Un copil de cativa ani va fi traumatizat fizic in urma unui viol, iar trauma psihica o va resimti la maturitate. Deci nu e nevoie sa-i predici nimic la 3 ani, mai ales ca la 3 ani nu va avea nevoie de o relatie sexuala. Problemele vor aparea cand va avea nevoie de o relatie. Iar atunci numai Dumnezeu poate rezolva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu exista nevinovati si fiecare intamplare are logica ei ....

:good: nu-mi vine sa cred, insa de data asta sunt intru totul de acord cu tine. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca partea de negativ creata de oameni poate modifica energia naturala si duce la destabilizarea sentimentului.

Editat de jeniffer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×