Sari la conținut
Forum Roportal
Cleric Prest

ATEU versus CREDINCIOS

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

. Dar dacă există, uită-te

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
serios Harald ? :P

 

mai "la multi ani" ca nu te-am vazut pe anul asta :tease:

 

acum sa revenim... frumusetea creatiei sale consta tocmai in greseala intentionata de a-i darui un liber arbitru , fiecare dintre noi avand posibilitatea reala si necontrolata in mod direct de a evolua sau nu ... .:crazy:

La mulţi ani şi ţie :tease:

 

Back on-topic: se presupune că e atoateştiutor, da? Şi-atunci, ştie dinainte că unii vor face alegeri greşite şi ştie şi care sunt aceia, da? Şi cu toate astea, fetiţe de 2-3 ani ajung violate de concubinul mamei (ca să luăm un singur exemplu).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Corect :P E unul dintre cele mai rezonabile lucruri care s-au scris vreodată pe forumul ăsta :tease:

Ce treabă are una cu alta? :tease: Chiar crezi că trebuie să am un punct de vedere referitor la Big-Bang? Sau referitor la creaţionism? Poate că Dumnezeu a creat Păm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ai dreptate cu ,,bine" si ,,rau", dar atunci cand cineva iti pricinuieste un mare rau ar trebui sa il privesti ca pe un urangutan mai evoluat si sa-l omori cu sange rece!!

Muama ce afirmatie dura !!!!

Dar nu chiar incorecta!

Eu fiind mai omenos ...as vedea lucrurile asa (poate sa deschidem topi special pe acest subiect)

 

Referitor la "impuscarea orangutanilor"

Dupa parerea mea ... Acei indivizi cu aspect uman dar fara omenie care incalca legea si sunt delicventi si asociali (urangutanii cum le zici tu) ar trebui degradati din calitatea de OM liber ...adica evoluat in cea de om primitv adica scalvi si pusi la munca grea si continua ... caci se stie ca: munca la facut pe om, OM.

 

Ar fi si util societatii ...ar fi si un factor de descurajare ptr alti hominizi asociali si ar duce si la o evolutie fortata.

 

La fel religiosii ar trebui sa aibe de ales intre viata Biblica fara apa curenta curent electric si sapun si viata moderna !

 

Vrei religie si viata apostolica ...mars in bordeiele construite in curtea bisericii ----sa vedem daca vor mai fi asa de multi fanatici religiosi

 

Haosul din lumea de azi se datoreaza lipsei de ordine atat in capul oamenilor cat si prin organizarea gresita a societatii.

Vrei sa traiesti viata moderna .... invata pana crapi

Vrei viata religioasa ...la bordei si rugaciune cu tine ca nu religia ti-a dat bunastarea de care profiti acuma, e placut sa te lafai la caldura si in confort si sa aberezi ca stinta face raul pe lumea asta ...

Esti animal cu aspect uman adica delicvent asocial ...la munca ca la ocna pana devii OM

 

Sunt radical?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La mulţi ani şi ţie :search:

 

Back on-topic: se presupune că e atoateştiutor, da? Şi-atunci, ştie dinainte că unii vor face alegeri greşite şi ştie şi care sunt aceia, da? Şi cu toate astea, fetiţe de 2-3 ani ajung violate de concubinul mamei (ca să luăm un singur exemplu).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

credeti .....am intrebat un profesor laureat al premiului nobel din sua [savant in neuro chirurgie si tratament stem cells] ce crede referitor la existenta unor forte divine ?raspunsul.........exista ,dar majoritatea homo sapiens sapiens nu constientizeaza acest lucru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
credeti .....am intrebat un profesor laureat al premiului nobel din sua [savant in neuro chirurgie si tratament stem cells] ce crede referitor la existenta unor forte divine ?raspunsul.........exista ,dar majoritatea homo sapiens sapiens nu constientizeaza acest lucru.

Dă-mi voie să am unele dubii că printre cunoştinţele tale se află astfel de persoane. Oricum, ca Laureat Nobel, numele lui este public, aşa că ar fi nemaipomenit să-l menţionezi :doh: Invocarea autorităţii intelectuale a unei alte persoane nu te poate ajuta să-ţi susţii un punct de vedere. Mai ales că nu a luat premiul Nobel nici pentru religia creştină, nici pentru creaţionism, din c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lucruri pe care El le lasă să meargă prost şi nu-i pasă.

 

adevarat ... cu o corectie : ii pasa :doh:

 

 

 

se presupune că e atoateştiutor, da? Şi-atunci, ştie dinainte că unii vor face alegeri greşite şi ştie şi care sunt aceia, da? Şi cu toate astea, fetiţe de 2-3 ani ajung violate de concubinul mamei (ca să luăm un singur exemplu).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in fata pierderilor toti suntem neputinciosi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×