Sari la conținut
Forum Roportal
Rebel XP

Mircea Badea

Va place Mircea Badea?  

136 membri au votat

  1. 1. Va place Mircea Badea?

    • Da,imi palce foarte mult
      64
    • Este ok
      40
    • Nu-mi place
      11
    • E jalnic
      21


Postări Recomandate

Imi place sa ma uit la emisiunea lui, imi place mai ales atunci cind ii injura pe unii si pe altii care ar merita un limbaj mult mai aspru decit isi poate permite Badea in emisiune. Un singur lucru nu-mi place la el, si anume ca nu se poate lua si de Voiculescu. :cry: Ar trebui un alt Badea la o alta televiziune si s-a rezolvat. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un singur lucru nu-mi place la el, si anume ca nu se poate lua si de Voiculescu. :

Atat ii trebuie ! Joaca dupa cum ii canta banu' ! Nu mi se pare un personaj deosebit ci un pamfletar acid.

Editat de AH45

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vede pe naiba.

In seara astaa spus la aberatii mai mari ca el.

Cateodata mai le spune. Dar are si momente cand aiureaza in direct.

 

Si cam din ce motiv ar fi geniu ? :cry:

 

Pentru ca nu se lasa fraierit si vede prin perdeaua care e aruncata peste ochii tuturor, pentru a da macar o aparenta de normalitate in Romania. Cred ca multa lume se complace in situatia in care se afla si isi vede de existenta zilnica, fara sa isi bata capul cu lucrurile intre care el face conexiuni tot timpul, ajungand la concluzii care de cele mai multe ori se dovedesc a fi corecte. Cred ca un asmenea nivel de obiectivitate si cinism e rar intalnit. Nu-l suspectez o clipa ca nu e sincer, pentru ca asta se vede usor pe fata cuiva, si cand spune ca e un scelerat si un anarhist nu ma indoiesc ca vorbeste serios. Toti romanii se lamenteaza in fiecare zi, ba de una ba de alta, dar trebuie sa ai o minte superioara ca sa-ti dai seama ca marul e putred pana la cotor, pana la seminte chiar, ca sistemul democratic cu care se lauda Romania de fapt nu exista si ca analistii politici abereaza sau mananca bors, cu buna stiinta sau nu, despre partide, conceptele de stanga si dreapta etc. Ca totul e de fapt o mare escrocherie.

Are perfecta dreptate cu privire la partide. Crescand intr-un oras relativ mic, unde anumiti membri ai familiei mele, neavand ce face, s-au inscris intr-un partid sau altul, am avut neplacerea sa cunosc personal caracterul abject al unor senatori originari de acolo, al unui primar si al multor membri de partid (in special PSD) care se duceau la sedinte sa bea un sprit si sa vorbeasca de afaceri. Poate unii stramba din nas la ideea asta de "teoria conspiratiei", ca politicienii incearca sa-si "fenteze economic" adversarii "politici", de parca alta treaba n-ar avea, dar am vazut personal cum functioneaza treaba. Nu exagereaza el si nu e paranoic.

De ce il respect? Pentru ca nu se fereste de cuvinte. Cred ca 99% dintre romani ar folosi eufemisme pentru a-i descrie pe cei care le conduc tara. Dar daca aceia folosesc termenul de "pulime" pentru a desemna populatia, de ce sa-i fie cuiva jena sa-i numeasca porci, dobitoci, lepre, gusteri opariti sau cum ii mai numeste omul asta. Degeaba trambiteaza lumea ca de fapt nu se risca doar pentru ca ii face pe unii de rahat; si-au luat-o altii si pentru mai putin. Si il respect pentru ca are incredere in logica lui mai mult decat in cuvintele altora, oricat de "experti" s-ar da.

Editat de WillingToHelp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce il respect? Pentru ca nu se fereste de cuvinte. Cred ca 99% dintre romani ar folosi eufemisme pentru a-i descrie pe cei care le conduc tara. Dar daca aceia folosesc termenul de "pulime" pentru a desemna populatia, de ce sa-i fie cuiva jena sa-i numeasca porci, dobitoci, lepre, gusteri opariti sau cum ii mai numeste omul asta.

;) Si asta vrei sa spui ca il face geniu ?

Crede-ma ca orice boschetar de la oras este in stare sa descrie societatea actuala mult mai bine decat o face el .

A jigni si insulta grosolan, o poate face orice PROST ! Dar asta nu te face automat si geniu. ;)

 

Atat ii trebuie ! Joaca dupa cum ii canta banu' ! Nu mi se pare un personaj deosebit ci un pamfletar acid.

Corect! Cea mai buna descriere . ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
;) Si asta vrei sa spui ca il face geniu ?

Crede-ma ca orice boschetar de la oras este in stare sa descrie societatea actuala mult mai bine decat o face el .

A jigni si insulta grosolan, o poate face orice PROST ! Dar asta nu te face automat si geniu. ;)

 

;) Nu, mai. Din tot ce am scris ai ales si tu cea mai nepotrivita afirmatie, scotand-o din context. Era partea de mai sus, cea despre ochisorii larg deschisi, de nu-i mai abureste nimeni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce il respect? Pentru ca nu se fereste de cuvinte. Cred ca 99% dintre romani ar folosi eufemisme pentru a-i descrie pe cei care le conduc tara. Si il respect pentru ca are incredere in logica lui mai mult decat in cuvintele altora, oricat de "experti" s-ar da.

 

Da` cuvintele se fereste al naibii de el.

Numa`` nu se lipeste limba romana de el.

Si eu ma bucur ca el are incredere in logica lui.

Desi cateodata ramane brusc tacut si ingandurat, si ma intreb daca in momentele alea nu-si da practic seama ca vorbeste gura fara el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×