Sari la conținut
Forum Roportal
Go!!!

Zodii si personalitati

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stiu despre aproape toti Sagetatorii celebri din muzica moderna. Stiam despre Jim ca este nascut(8 dec.) cu doua zile inainte de ziua in care m-am nacut eu dar am citit mai sus si era mentionat deja.Tot la Sagetatar a mai fost si primul chitarist de la Ozzy Osbourne, Randy Rhodes.Chitarist de exceptie mort prea devreme insa, prin '82 intr-un accident de avion.

Nu pot sa nu remarc un numitor comun la cativa dintre sagetatorii muzicieni(Jimi Hendrix, Jim Morrison, Ozzy Osbourne, Iggy Pop, Billy Idol, Tina Turner)..."focul" :o: acestora...

si in 17 care e nascut? :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cunvantul este: RISCUL :cheer: aproape toti au o viata agitata si plina de neprevazut pentru ca altfel s-ar plictisi teribil.

 

Da, am uitat de Sinatra...sau de Keith Richards de la Rolling Stones.

 

si in 17 care e nascut? :o:

 

Domenico Cimarosa, compozitor italian. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cunvantul este: RISCUL :wub: aproape toti au o viata agitata si plina de neprevazut pentru ca altfel s-ar plictisi teribil.

 

Da, am uitat de Sinatra...sau de Keith Richards de la Rolling Stones.

Domenico Cimarosa, compozitor italian. :x

ms de informatie :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-ati facut curioasa. :x Asa ca m-am documentat si am aflat cine e varsator, mai exact nascut pe 18 februarie (ziua mea).

 

Scriitori:

1825: J

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu sagetator.

personalitati: vadim, arnold.

 

Mai sunt foarte multi si foarte "tari" mentionati mai sus, zodie aparte! :jester: ...nu ca Leul n-ar fi! :focus:

 

 

Pentru raluxandra: Vasarorii vad ca au multi reprezentanti din lumea teatrului si sunt scriitori deosebiti, Arcadia ii mentionase si pe I. L. Caragiale, Florin Piersic si Jules Verne, de exemplu! :friends:

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×