Sari la conținut
Forum Roportal
Go!!!

Zodii si personalitati

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

personalitati nascute in zodia varsator:celine dion,christian dior,wolfgang mozart,paul newman,lord byron,opra winfrey,alice cooper,ronald reagan,charles dickens,jules verne,john travolta,abraham lincoln,charles darwin,mia farrow,franklin d.roosevelt.

:P ooo 3 presedinti ai americi nascuti in zodia varsator.

varsatorii raman in istorie...

Editat de julia23

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bey, Marilyn Monroe era gemeni

 

Sa va mai zic si de Nicole Kidman, Tudor Arghezi, Nicolae Iorga, George Bush, Paula Abdul, Tom Jones, Prince, Pushkin chiar si Angelina Jolie....asa ca va rog frumos, suntem cineva :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la Fecioara .... :crazy:

marlene dietrich parca, sofia vicoveanca, keanu reaves .... si cand imi mai aduc aminte va mai zic. sau poate mai stie altcineva :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fecioara - Regina Elisabeta, Lev Tolstoi, Michael Jackson, Sean Connery, Maica Teresa, Gloria Estefan, Richard Gere, Mihail Kogalniceanu, George Cosbuc, Goethe, Mickey Mouse, Sophia Loren.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fecioara - Regina Elisabeta, Lev Tolstoi, Michael Jackson, Sean Connery, Maica Teresa, Gloria Estefan, Richard Gere, Mihail Kogalniceanu, George Cosbuc, Goethe, Mickey Mouse, Sophia Loren.

 

 

:D Da, dar nu ai stat pe ganduri sa amintesti de un personaj de Disney care e Sagetator, super!

 

Am observat ca in Fecioara sunt oameni harnici, muncitori, care obtin succesul dupa multa munca si multe incercari, uneori incercari majore pe care le doresc ei insisi, dar, adesea sunt imprevizibili si chiar cruzi, am citit despre asta, cruzi cu ceilalti si cu ei insisi...Si zgarciti, se bazeaza pe altii sau risipesc "fasonandu-si imaginea". Isi chimba chiar si infatisarea pentru obtinerea succesului, doresc sa fie admirati pentru ceea ce ar vrea sa fie si sa devina mai mult decat pentru ceea ce sunt si acest lucru presupune, de asemenea, multa munca...mai sunt si usor ipohondri. O zodie buna, dar cu truda din belsug! Michael jackson si Goethe de ex., doreau sa fie vesnic tineri, unul prin schimbarea infatisarii, altul prin foarte tanara sotie pe care si-a luat-o la batranete. Chiar si Gere, ca de frumoasa Sophia Loren sa nu mai vorbim! si-au facut nenumarate operatii estetice pentru a fi vesnic tineri...cred ca Leul sau Sagetatorul nu ar conta pe asta mai mult decat pe resursele proprii, dar, nu bag mana in foc!!! ;)

 

personalitati nascute in zodia varsator:celine dion,christian dior,wolfgang mozart,paul newman,lord byron,opra winfrey,alice cooper,ronald reagan,charles dickens,jules verne,john travolta,abraham lincoln,charles darwin,mia farrow,franklin d.roosevelt.

:D ooo 3 presedinti ai americi nascuti in zodia varsator.

varsatorii raman in istorie...

 

:yes: Pentru Mozart dau nota 10* Varsatorului!

Varsatorul este zodia celor care inoveaza, traiesc aproape in viitor, doresc noul si il obtin, doresc sa fie inovatori, indiferent de domeniu, dar, stralucesc pe scena sau la catedra, in laboratorul de creatie etc. , aplauzele nu-i intereseaza atat cat ceea ce au de facut si fac! Ca si Leul sau Sagetatorul, e un semn masculin, pozitiv...de ce oare semnele feminine sunt si AICI negative...mai sa fie! ;)

 

Personalitati nascute sub zodia Taur:

 

Madeleine Albright, Evita Peron, David Becham, Barbara Streisand, Sigmund Freud, Dante Aligheri, Nicolai Lenin, Ctherine de Medici, Cher, Lucian Blaga, Socrate, W. Shakespeare, Karl Marx, Tony Blair, Robespierre, Uma Thurman,Kant,Balzac,Marx,Antony Quinn,S.Freud,N. Machiavelli, Sigmund Freud, R. Wagner

 

:( Absolut la toate zodiile amintite, exista personalitati cu trasaturi COMUNE SI ASEMANATOARE , pastrand, fireste, proportiile de timp si domeniu (de activitate, sa zicem!)

Pai, uite: Socrate, Freud, Lenin, Marx, Catherina de Medici, Machiavelli, Robesspierre, Kant, Evita Peron..nu au trasaturi comune, fiecare in propria-i gandire si, evident, personalitate?

:crazy: Shakespeare, Alighieri, Blaga...e clar!

 

Langa Cher si Anthony Quinn, as aminti-o pe artista irlandeza Enya :P , care, e foarte originala si aparte, ca si ceilalti doi, de altfel! :yes:

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am observat ca in Fecioara sunt oameni harnici, muncitori, care obtin succesul dupa multa munca si multe incercari, uneori incercari majore pe care le doresc ei insisi, dar, adesea sunt imprevizibili si chiar cruzi, am citit despre asta, cruzi cu ceilalti si cu ei insisi...Si zgarciti, se bazeaza pe altii sau risipesc "fasonandu-si imaginea". Ischimba chiar si infatisarea pentru obtinerea succesului, doresc sa fie admirati pentru ceea ce ar vrea sa fie si sa devina mai mult decat pentru ceea ce sunt si acest lucru presupune, de asemenea, multa munca...mai sunt si usor ipohondri.

atunci eu sunt o fecioara atipica :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu, eu am inceput sa citesc despre astrologie si sa urmez chiar niste cursuri acum vreo trei luni, cu o pauza de trei saptamani. Un astrolog ti-ar putea spune mai bine!

Aici scriem doar personalitati ale zodiilor, se pare ca au trasaturi comune. :yes:

Nu s-ar spune ca Fecioara nu reuseste, dimpotriva! :P

 

Bey, Marilyn Monroe era gemeni

 

Sa va mai zic si de Nicole Kidman, Tudor Arghezi, Nicolae Iorga, George Bush, Paula Abdul, Tom Jones, Prince, Pushkin chiar si Angelina Jolie....asa ca va rog frumos, suntem cineva :crazy:

 

Zodia sex appealului!

:D Monroe, Jolie, Johnny Depp, Kidman, sir Laurence Olivier: o gramada de frumuseti sexy...grija, sa nu se iroseasca... noroc cu Mercur!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
beethoven - 14 dec. sagetator

 

 

...Inca un maaareee SAGETATOR! :crazy:

Trebuie sa mai caut LEI!!! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scriitori din zodia Leu: Marin Preda :jester: , Panait Istratti, Alexandre Dumas...deocamdata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×