Sari la conținut
Forum Roportal
zachaoswithin

fiecare cu povestea lui...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu 16,el 22- ma vedea des venind la buna mea prietena din vremea aceea, intr-o localitate la 10 km de focsani.

Vreo 2 luni s-a interesat de mine pe la prietena mea, pe la vecini, pe la cei cu care mergeam la disco..

Pe 1 ian 2000 m-am dus cu prietena mea la disco, la ea la tara. Facusem revelionul la ea. Hop si el acolo. Cu tupeu a venit val -vratej la mine: "Mie imi place de tine, te urmaresc de ceva timp, vrei sa iesim impreuna?" Eu m-am uitat lung la el, inalt, brunet, cu barba ;) nu mi-a placut de nicio culoare :P

 

Tot atunci am aflat ca are 22 ani, in gandul meu: "alt infometat de sex" :doh:

 

Prietena mea mi-a zis ca tipul e f serios, iar gagicile sunt in limba dupa el :D .

"Hopa" am zis io....a dat norocul peste mine :)

 

Si din acel moment am iesit impreuna. Ne vedeam foarte rar, telefoane mobile nici nu prea erau pe vremea aceea, oricum n-avem bani sa-mi cumpar.

O perioada frumoasa, de cate ori era acasa ma astepta de la scoala, imi lua flori, bomboane, am mers si in cateva excursii impreuna.

Putin inainte sa fac 18 ani, de Ziua Indragostilitor am facut dragoste, pentru mine era prima oara ;).

 

Dupa bac am luat la facultate la Iasi, la zi, fara taxa, visul meu se implinise.

Cand am ajuns acasa, am fost f dezamagita, s-a facut consiliul de familie si au realizat ca nu ma pot intretine la scoala. Eram la mijloc, o situatie care imi displacea. Mama mi-a zis ca incearca sa ma sprijine, dar nu imi promitea ca ma va putea tine toti cei 4 ani ;), el era trist, stia ca daca plec nu vom mai fi impreuna si eu stiam asta.

Nu stiam la ce sa renunt.

 

Ma vedea ca-s dusa si trista. Mi-a propus sa raman in Focsani si pt mine va da si el la facultate. Nu era ceea ce imi doream, pe de-o parte ai mei nu ma puteau intretine, asa ca m-am inscris la facult la distanta. In acelasi an in septembrie m-am si angajat, intr-un birou,exact cum mi-ar fi placut ;)

 

Lucram amandoi, stateam mai tot timpul impreuna, asa ca ne-am hotarat in 2003 sept sa ne casatorim.

Ai mei nu prea au fost de acord "La 20 ani iti trebuie maritis? Mai stai, realizeaza-te profesional, poate sa te mai astepte ;) ...la care eu nu, nu si nu. Noi vroiam sa stam impreuna, sa plecam cand vrem, unde vrem.

 

Si uite asa au trecut 3 ani de casat, primul mai greu, apoi ne-am acomodat, am inceput amandoi sa castigam mai bine, sa ne permitem lucruri la care inainte doar visam, vine si bebe, poate inca unul.....

 

:good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi-a pus intr-o seara cutitul la gat si mi-a cerut banii si de atunci am ramas cu el :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mi-a pus intr-o seara cutitul la gat si mi-a cerut banii si de atunci am ramas cu el :doh:

:D Palpitanta ..poveste ....si ,nu l-ai ... :P aa? :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Off.. Yvonna, si de-atunci iti tot cere banii, nu? :good:

nu, de-atunci imi da el mie bani, ca sa-l las in pace :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu, de-atunci imi da el mie bani, ca sa-l las in pace :P

Eu sincer nu ti-as da ..nimic ,sa vad ce se intampla ... :P

Si dupa aceia m-as intoarce si as scrie povestea aici ... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:cheer: O sa povestesc numai un episod - unul din cele mai ravasitoare :cheer: si, in acelasi timp, cele mai scurte din viata mea ..

vad ca te-ai incumetat :o::o:

 

Si uite asa au trecut 3 ani de casat, primul mai greu, apoi ne-am acomodat, am inceput amandoi sa castigam mai bine, sa ne permitem lucruri la care inainte doar visam, vine si bebe, poate inca unul.....

 

:P

Ce frumoasa poveste. ai facut alegerea cea buna. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce frumoasa poveste. ai facut alegerea cea buna. :o:

Altii n-au fost :P , din unul ce puteam alege? :cheer:

 

Si povestile tale is incitante :P ...dar sa se concretizeze odata si cu verigheta :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hop si eu,am citit povestile cu sufletul la gura,in primul rand felicitari mirelei pt bebe. :yahoo:

 

mi-au placut toate povestile,si helen,m&r,amarena,ella,cavalerul jedi,irene amorcito,child ever more, :focus:

 

la mine luati si servetele.

 

1.pe la 13 ani.ma duceam in fiecare vara la matusa in constanta.il vad,brunet cu ochii negrii,gata eu indragostita,imi batea inima ca o nebuna de fiecare data cand il vedeam.el nu ma remarcat.il iubeam pe ascuns si niciodata nu a stiut.am schimbat cateva cuvinte in 2 ani de zile,2 ani in care gandul imi era la el.l-am revazut la 17 ani si mia spus ca m-am facut o frumusete de fata era sa iesim la o cafea, chiar daca ma remarcase prea tarziu la cafeaua aia nu am iesit niciodata.

 

2.15 ani tocmai terminasem generala,fetele din bloc m-au luat la o petrecere.prima petrecere.il vad intr-un colt si intreb pe toata lumea cine e,nimeni nu stia,pana la urma sa dus o tipa si a ia spus o vorba si m-a invitat la dans.apoi iesim si stam pe o banca in fata blocului.ma intreaba stii sa saruti?la care am dat 3 raspunsuri:da,nu,nu stiu.si atunci am primit primul sarut.

 

si asa am inceput sa ne intalnim,el cu 5 ani mai mare ca mine.prima iubire,primele batai de inima,primele atingeri.la fiecare intalnire imi aducea cate o floare.trec 8 luni de zile frumose,ca un vis.apoi aflu ca m-a inselat,imi aduca aminte ca chiar el mi-a spus-o.era la un party fara mine,eu in seara aia nu puteam sa dorm,aveam o presimtire,ca il ating alte maini,ca il saruta alte buze.nu il condamn in 8 luni de zile nu facusem nimic inafara de mangaieri.ne despartim 4 luni de zile,apoi iara ne regasim si trec inca 5 luni frumoase.

 

intr-o zi vine mama(era plecata in grecia),si aflasem ca am 8 ore pana plec cu avionul.scosese dosarul de la liceu,bagajul era facut.ne-am jurat iubire,ca ne asteptam,despartirea a fost grea,il iubeam.

 

1 an in grecia,clasa a 10,scoala-casa,nu il tradasem nici macar nu iesisem la o cafea cu un alt baiat.

vine in sfarsit vacanta,2 luni impreuna.apoi iara despartirea,inca un an si vin,gata.

ajung in grecia si dupa 2 luni,nici un telefon,nici o scrisoare,nimica.aflasem ca era cu alta,sufeream.

 

dupa cativa ani,(vreo 3ani-aveam 21) aflasem totul cu amanunte,ramasese somer si tipa pt care m-a lasat il hranea.mi-a spus ca a facut un compromis cu el,toate astea mi le spunea la un pahar in "fire".eram cu prietenele si prietenii,si el venise pt.ca aflase ca venisem in tara.un pahar dupa altul,ne-am ametit,si mi-a propus sa ma duc la el acasa.pt.ca nu puteam sa ma intorc la ora aia tarzie acasa am acceptat.ajunsi acasa aflu ca tipei care il hranea timp de 3 ani de zile ii facuse bagajul si o trimisese la maicasa pt ca aflase ca venisem eu in tara.intru in camera si ingenuncheaza plingand,ca ma iubeste,ca ma doreste,ca a asteptat clipa sa fiu al lui atatia ani.la care vb mele au fost:carei treaba,s-a cazut foamete si n-ai gasit vreo gagica in seara asta sa te hranesti?unde ai fost 3 ani de zile?nici un telefon,nici o scrisoare,si te-a apucat acum dragostea de mine?daca vreau am acum taxiu in fata blocului.si dusa am fost.nu a aflat niciodata ca datorita mie si-a reluat slujba.s-a intamplat intr-o seara,la munca(lucram la o terasa)sa intru in vb cu fiul sefului lui.cu fiul lui kokalis,si asa prin rugaminti si un telefon in tara si-a reluat serviciul.

 

ajunsa iara in grecia pe internet imi spusese ca era cu gagica la munte si l-am trecut pe ignore.

 

3.cand aflasem ca era cu alta eram distrusa(17 ani jumate).dupa cateva luni il cunosc pe el,prima iubire adevarata din viata mea,primul.aveam sa traiesc o iubire cu foc,de mii de ori mai puternica decat cel care ma parasise pt tipa care il "hranea".o iubire pura,adevarata ce imi va ramane in inima pt todeauna,el era pt mine primul si eu pt el prima,descoperisem impreuna ce e dragostea.

 

dupa cateva luni ne mutasem impreuna,chiar daca parintii erau impotriva,noi nu ascultam pe nimeni,si luptam pt iubirea noastra. intr-o seara asteptandul cu cina aflu ca patise grav accident cu motocicleta.era in coma,eu atunci aveam examenele,nu ma urneam de la spital asa ca pierd anul scolar.se face bine,trece un an cu bune si rele,si dupaia se intampla o alta tragedie,ii moare sora de 19 ani impreuna cu logodnicul intr-un accident de masina.la cateva luni ne despartim.pur si simplu dintr-o prostie,dintr-o cearta,cand dormea imi fac bagajele si plec la hotel,eu vroiam sa-l fac putin sa regrete pt vorbele spuse fiind departe de el o saptamana,apoi cand vroiam sa ma intorc ma acuza(dintr-o incurcatura) ca l-as fi lasat pt altul.incurcatura era ca eu la hotel dadeam telefoane disperate si prietena cea mai buna avea celularul inchis.cel care a venit era un amic,mi-a spus ca totul va fi ok si apoi a plecat la munca.receptionistul i-a spus prietenului ca un baiat venise in camera la mine,si el ma acuza ca l-am lasat pt. altul.ranita, ma incapatanasem,si din orgoliu,cele 6 luni in care ma implora sa-l primesc inapoi ii inchideam usa in nas.

 

si asa s-a terminat.o faza haioasa a fost cand incerca sa se catere la balconul meu,(stateam la etajul 1)o baba de la parter a urlat si el speriat a sarit zidul in strada si a dat bot in bot cu politia.a explicat ce cauta pe acolo,politistii la control a vazut ca nu era vreun hot,dar cand l-au rugat sa sune la interfon soneria mea ca sa cobor si sa confirm ca stau acolo el nu stia nr meu de la interfon si a fost arestat.l-a judecata,m-am prezentat cu contractele de casa ca stateam acolo si ca am stat impreuna,a fost declarat nevinovat.imediat am plecat cu speranta ca alearga in spatele meu sa imi spuna multumesc,dar maicasa il tinea prea strans de brat.

 

a continuat un an de zile singura,vindecandu-mi ranile,un an peste care am dat peste tot felul de tipi ciudati(am blogat pe chestia asta,amintirile juliei, ),un an in care nu am avut nici o relatie.

in cel de-al 2 an(anul asta adica sunt aproape 23),am realizat ca daca nu ma desparteam de el nu ma realizam pe plan profesional si economic.dar totusi nu mai iubisem pe nimeni.

s-a insurat,da acum 1 luna de zile,m-a durut cand am aflat.erau uitate niste poze dea noastre pe un film nedevelopat 2 ani de zile,si in luna de miere cand s-a dus cu filmul la magazin si a luat pozele, proaspata sotia a patit crize de nervi cand a vazut printre pozele lor si pozele noastre.

 

acum am o relatie,e grec-american,mama lui nu ma vrea,dar nu-l iubesc.suntem de cateva luni impreuna dar vreau sa pun capat relatiei.intre noi nu exista iubire exista altceva.pur si simplu o mare atractie si chimie cand cade noaptea.ma gandesc sa ma despart si sa ma bag cu capul pe invatat si munca,doar astea conteaza acuma pt mine.

 

cam atat :)

Editat de julia23

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×