Sari la conținut
Forum Roportal
zachaoswithin

fiecare cu povestea lui...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Va rog vreau sa inteleg...

TiGeR_as H nu e pustiul ala care avea site ptr el si prietena lui ... care apoi i-a dat el sau ea lui papucii (una vine alta pleaca :flowers: ....deci el e?)

Editat de Lily Anne

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu 16,el 22- ma vedea des venind la buna mea prietena din vremea aceea, intr-o localitate la 10 km de focsani.

Vreo 2 luni s-a interesat de mine pe la prietena mea, pe la vecini, pe la cei cu care mergeam la disco..

Pe 1 ian 2000 m-am dus cu prietena mea la disco, la ea la tara. Facusem revelionul la ea. Hop si el acolo. Cu tupeu a venit val -vratej la mine: "Mie imi place de tine, te urmaresc de ceva timp, vrei sa iesim impreuna?" Eu m-am uitat lung la el, inalt, brunet, cu barba :) nu mi-a placut de nicio culoare 8)

 

................................................................................

..........................................................................

 

Si uite asa au trecut 3 ani de casat, primul mai greu, apoi ne-am acomodat, am inceput amandoi sa castigam mai bine, sa ne permitem lucruri la care inainte doar visam, vine si bebe, poate inca unul.....

 

:no:

 

superba poveste - multa, multa fericire Mirelutz - bazele sint bune cind totul se construieste in doi

 

:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

20 - 1'st

21 - 2'nd

24 - 3'4'5

... zilele astea 27 - 5 (cu inteles si subinteles ... adica eu 27, ea 22)

 

Povestea ... nu stiu daca sa zic toata, pe bucati, in mare sau pe scurt :jester:

 

cert e ca ne'am cunoscut printr-o cunostinta comuna :P , ne-am vazut prima data (logic nu), apoi a 2-a oara, apoi prima intalnire, apoi a 2-a intalnire, apoi si-a dat seama ca altu mai bun ca mine nu are nici o sansa sa gaseasca !! :> :>

 

mi-a placut si mie de ea prima data logic nu ... da nu ma creditam cu nici 10% sanse ~ asa ca am intrat in standby, ea mi-a dat un reset si acu suntem fericiti pana la ultima suvita ~

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe scurt: ne-am vazut, ne-am placut, ne-am luat( dupa 3 luni) si suntem impreuna de 35 de ani!

 

 

Si noi, tot dupa trei luni ne-am luat...

 

Dar avem doar 6 ani... :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot sunt amatori de telenovele, sa scriu si povestea mea...

Respect traditia, si numerotez si eu relatiile mai importante, care m-au marcat intr-un fel sau altul.

 

1. Recent am aflat de prima, si cea mai lunga relatie din viata mea. Aveam 7 ani, si a durat pana la sfarsitul clasei a 8a. Nu am considerat-o o relatie cu adevarat, dar din respect pentru colegul meu, care se madreste cu "prima lui dragoste" (subsemnata), consemnez si eu. ne-am regasit dupa multi ani, am ramas amici.

 

2. Primul baiat care m-a facut sa simt ceva mai mult decat amicitie (nu prea mult, ce-i drept)... aveam 14 ani, eram mica si prostuta... A durat vreo 2 luni, timp in care nimic din ce mi-a spus nu a fost adevarat. Nici macar nume, varsta, zodie... chestii elementare, care nu ar fi contat prea mult pentru mine. Nici acum nu stiu de ce m-a mintit asa, si nici nu ma intereseaza. M-a dezamagit atat de rau, incat am plecat fara regrete.

 

3. 6 luni, prin clasa a 10a, am zis sa risc o prietenie, pentru ceva mai mult. Big mistake. Eu si respectivul nu am ramas nici macar amici, s-a simtit tradat cand am vrut sa pun capat relatiei, pentru ca eram sigura ca nu o sa rezist tentatiei de al insela. (eu urma sa plec 3 luni departe de el). mai tarziu, a revenit in viata mea, cu multe resentimente, si era sa imi strice o relatie frumoasa. Am reusit sa scap de el, in final. Nu era omul pe care il credeam eu.

 

4. La mare, o luna de zile ... pe la 16 ani si ceva. Relatie nepotrivita, ce era sa se sfarseasca cu un viol. Din fericire, am avut noroc. Bineinteles, era vina mea ca baiatul nu se putea abtine... Nu ne-am mai vazut de atunci.

 

5. La o luna de la intamplarea de mai sus, alta relatie esuata lamentabil. A durat 3 luni, dupa o luna mi-am dat seama ca nu ne potriveam deloc, si am incercat sa fac tot posibilul sa termin relatia. Tot, in afara de ai spune simplu: "Nu mai vreau". Greseala si aici, as fi evitat multa suferinta. Nu cunosc pe nimeni care sa fi avut atata rabdare cu mine, si sa imi fi acceptat atatea lucruri. Am fost rea, nu am procedat corect, si regret si acum asta. Nu ne mai vorbim, cred ca a ajuns sa ma urasca... Bine ca nu ne vedem prea des, si a reusit sa depaseasca situatia in cele din urma, si a trecut mai departe.

 

6. Imediat dupa asta, inca o relatie nepotrivita. Am stiut asta de la inceput, dar imi doream cu disperare sa mearga. Prima data cand am fost indragostita, pluteam de fericire, reusea el sa ma aduca inapoi pe pamant de fiecare data. In mod normal nu as fi acceptat lucrurile pe care mi le facea, dar aveam o slabiciune pentru el... Deh, prima dragoste. Cel mai bine tin minte lungile nopti in care plangeam, si cum saream imediat, cand avea nevoie de mine. S-a terminat si asta, tot dupa 3 luni, cand am aflat ca ma insela. Am mers amandoi mai departe, am ramas amici, vorbim pe mess din cand in cand.

 

7. La vreo doua saptamani de la ultima mea relatie esuata, m-am indragostit. (ce pot sa spun, trec repede de la o relatie la alta. cel putin, asa a fost pana acum) Iremediabil si irecuperabil :airkiss: Simteam ca nu putem respira unul fara celalalt. Si dureaza si acum, de aproape 3 ani deja. A fost mare dragoste pe capul nostru, de la inceput, m-a facut sa ma simt mai buna, am simtit ca am un sens in lume. E singurul caruia i-am permis sa se apropie atat de mult de mine... M-a facut sa trec peste "traumele" mele... dupa tentativa de viol de la nr 4, si dupa ce nr 5 m-a facut sa ma simt cea mai ingrozitoare persoana de pe pamant. Simteam ca eram rea, si ca fac rau oricui in jurul meu. Cu multa rabdare, am trecut si peste asta, si peste multe probleme, ce au aparut pe parcurs. Dragostea e mare, si le invinge pe toate. Asa ca ... ne-am mutat impreuna. Inca incerc sa imi dau seama daca a fost un lucru bun sau nu. De cateva luni insa, nu mai e ce a fost, simt ca totul se duce de rapa. Am gresit amandoi, am incercat amandoi sa facem relatia sa mearga. Am descoperit ca... poate sa respire fara mine. Si inca cum :stars: Soc mare pentru mine... Acum, sper ca gelozia mea, si cariera lui, care ii ocupa tot timpul, sa nu ne desparta.Trebuie sa ma impac cu gandul ca nu pot ocupa primul loc in viata lui, ca pana acum, numai ca nu vreau cu adevarat lucrul asta... Vreau sa fie ca inainte, sa fiu aerul lui, viata lui. Multe vreau... si o sa fac tot posibilul sa ne fie bine amandurora.

 

Sper ca nu v-am plictisit prea mult ... Mult scris, pentru primii 20 de ani :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut cum ai rezumat,Twinky.Destul de furtunoase relatiile tale si cum ai mentionat si tu,ai trecut destul de repede de la una la alta.

Sper sa revina totul la normal cu iubitul tau din prezent si sa ai parte de linistea si de fericirea pe care ti-o doresti.Eu zic ca o meriti,avand in vedere prin ce ai trecut (mai ales cu nr. 4). :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mersi, imi doresc atat de mult sa fie bine... Am renuntat la multe pentru asta, am facut o gramada de compromisuri... si as mai face, doar sa fie ca la inceput ... aceleasi sentimente de la inceput.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×