Sari la conținut
Forum Roportal
zachaoswithin

fiecare cu povestea lui...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stii vorba aia... de ce ti-e frica nu scapi.. in plus, e normal ca oamenii sa se schimbe, se maturizeaza... Depinde cat de drastice sunt schimbarile astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pot sa mi spun si eu povestea? sperand ca raspunsul e "da" ...here i go! e cea mai recenta pt ca nu vreau sa ma duc la adam si eva.el...un fost prieten de al prietenei mele.ne vedem o data "salut, salut", ne mai vedem de cateva ori intamplator pe strada...pana cand avem ocazia sa stam de vorba intr un loc linistit, sau in fine...nu chiar, dar macar nu eram pe strada.intre timp se despartise de muuuuult de prietena mea...am schimbat niste vorbe pe un servetel (defapt au fost mai multe), din care reiesea clar ca ma place...i am spus prietenei mele ca imi place de el si am intrebat o daca ar deranja o un eventual "ceva" intre mine si el.raspunsul a fost "nu", eu eram multumita si cu constiinta impacata, el dornic sa ne mai vedem.ne am vazut in fiecare seara cel putin o luna.plimbari inocente, tineri de mana, sarutari parca...furate si multe multe povestiri.dupa cateva luni de "inocente" de astea...am aflat ca el de fapt avea o iubita in alt oras...relatia cica scartaia, mi am zis "nu i nimic...asta e, bine ca am aflat ca sa nu fiu eu motivul despartirii".pt moment am mai rarit o cu iesirile...iar atunci cand le faceam...erau ca intre amici.ok...a venit mom despartirii lui de iubita...mi a comunicat vestea, mi a spus motivul...nu eram eu :roll: si am inceput sa ne vedem din nou.la inceput ok ...apoi mi am dat seama ca ceva nu e inregula...el inca mai tinea la ea si am luat din nou o "pauza"...nu ne am mai vazut mult timp de atunci din cauza plecarilor noastre din tara (plecari care nu se sincronizau niciodata. cand eu eram, el nu si invers), dar vorbeam mereu la tel.dupa cateva luni ne am regasit...si am inceput o relatie pur sexuala...si a fost foarte bine pana cand eu (!!!!!) m am indragostit. si nu de oricine, ci de el.fiind o fire foarte directa, i am zis ce si cum. a ramas stupefiat (de parca eu n as fi fost in stare sa nutresc sentim nobile) si mi a raspuns trist...ca lui ii este frica sa se bage intr o relatie, ca nu mai are nevoie de femei, ca nu mai vrea sa iubeasca...ehe...si de atunci am tot incercat sa scap de sentimentu asta pe care il am pt el.bineinteles ca nu mi a reusit pt ca dragostea nu fuge cand o alungi tu...asa ca acum sunt inca in perioada de reprimare a sentimentelor.si acum ca v am plictisit si mai simt mai bine, imi cer scuze si va urez o noapte/ zi frumoasa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va spun si povestea de dragoste a parintilor mei.... :scare:

 

Mama fusese deja casatorita si divortata, dar avea doi copii, l'a cunoscut pe tati (cu 4 ani mai mic decat ea), dupa trei zile tati a cerut'o in casatorie , dupa o luna s'au casatorit, au trecut 20 de ani sunt impreuna, tati inca ii scrie poezii, umbla pe strada imbratisati...si se iubesc ca nimeni altii.... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmm...eu desi sunt destul de "mica" am destule povesti:P

so:

nr 1:a fost pe la 14 ani...ma indragostisem de un tip de pe net era mai mare cu 2 sau 3 ani(nu mai tin minte exact)...vorbeam in fiecare noapte,imi placea f mult de el,eram f naiva si credeam absolut tot ce imi spunea...dupa vreo 2 saptamani in care a fost pe la mine pe acasa ..mi`am facut vise ...imi spune ca mama lui nu il lasa sa umble cu mine ca cica sunt prea mica...brr...ce motiv..a fost primul care m`a atins ..si cred primul dupa care am plans ca o nebuna:)...buunn,dupa...

nr2:pe la 15/16 ani cunosc un tip prin intermediul lu sora`mea...era in vacanta de craciun...el era stabilit in italia de ceva ani si venise "acasa" pt 2 saptamani..in fine..ne`am cunoscut ne`am placut si ne`am cuplat..au fost 2 saptamani frumoase:)..dupa a plecat inapoi in italia...timp de un an l`am asteptat,am vb la tel,vb pe net...etc..era super.vine acasa dupa un an de zile...cand eu stateam deja singura si aveam mai mult timp la dispozitie sa stau cu el....asa am aflat ca el de fapt iubeste pe alta de mai multi ani...tipa avea pe cineva de vreo 7 ani dar ii tot dadea lui sperante...iar el nu o putea uita(au fost impreuna in urma cu 2 ani vreo 2 luni cat a fost tipa despartita de prietenul ei)...=>eu distrusa.nu stiam ce sa mai fac...la un moment dat am avut intentia sa ma sinucid..(copilarii...)pana intr`un final...cand a venit la mine plangad si mi`a promis ca nu va mai vb cu ea...sa ca la mine tine...ce era sa fac?tineam prea mult la el...si l`am primit inapoi..era ultima seara pe care o petreceam impreuna ..pt ca pleca din nou in italia...dupa cateva luni...in care am continuat sa vb la tel...bla bla bla...eu ma saturasem si am zis ca nu are rost sa il astept degeaba pt ca oricum nu mai aveam incredere in el.so..i`am dat papucii...

nr3:la 17 ani,el 18 (primul)...ce sa zic...am stat 2 luni cu el....dupa o luna am hotarat sa`mi pierd virginitatea...era pur atractie fizica,nimic mai mult...dupa inca o luna nu l`am mai suportat si i`am dat papucii...nu facea saracul nimic rau..numai ca era prea tare in limba dupa mine si nu mai era el...in fine..

nr4:la mare,17 ani...tipu 28...7 zile de vis...nush...a fost ceva special cu tipu ala..dar a trebuit sa ma intorc acasa ...asa ca am ramas sa pastram legatura prin telefon.

nr5 19 ani prieten cu nr3,m`am cuplat cu el mai mult din ambitite..aveam impresia ca e super baiatul,mai ales ca umblau toate fetele de la noi din scoala dupa el...si am zis hai sa vad..l`am facut pe tip sa se indragosteasca lulea de mine...dar era prea prost(in adevaratul sens al cuvantului) si dupa 2 luni i`am dat papucii.intre timp vobeam cu nr4la tel...eram de fap indragostita de nr 4 .red ca de aia nici unul nu imi mai placea ....eu insa incercam.

nr6 tipu 19 ani,eu 17 ...am stat cu el 3 luni de zile cu el...hmm..nimic interesant,a fost ca sa fie...saracul ce a mai suferit.eu inca vb cu nr 4 la tel...asteptam sa vina la mine.mi`a promis ca de ziua mea va venii le mine.....a trecut si ziua mea si nu a venit si

am hotarat sa`i pun capat...

nr 7:....a aparut la 2 zile dupa ce am implinit 18 ani...la inceput a fost dezastruos...e tipul fustangiu...de care le este frica femeilor...am realizat asta de la inceput,dar iarasi mi`am pus ambitia sa fac sa fie dupa cum vreau eu,insa...am dat`o in bara,ca m`am indragostit de el...el trecand printr`o experienta naspa suferea....si isi batea joc de toate tipele pe care le intalnea..eu eram una dintre ele..pana cand intr`un final....l`am facut sa se indragosteasca de mine...si acum suntem impreuna...chiar daca tine la mine...mai are unele scapari...eh...dar asta`iviata,nimeni nu`i perfect:)

sper ca nu v`am plictisit:P...daca da,va cred pe cuvant,pt ca sunt o povestitoare dezastruoasa:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu am fost indragostit niciodata

 

dragostea e un sentiment la fel ca si "frica" ~ unii o simpt mai mult, altii mai putin !

 

Eu cred ca nu o sa stiu niciodata daca ceea ce simt este iubire.... :o: :evil:

 

:spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×