Sari la conținut
Forum Roportal
zachaoswithin

fiecare cu povestea lui...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In prezent am o telenovela virtuala cu Liviu :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

povestea mea ... una ca toate celelalte ...

am fost o fata foarte linistita. nu am avut nici o relatie pana pe la vreo 22 de ani. am avut o problema in familie care m-a marcat. dupa un timp m-am refacut insa eram convinsa ca nu voi avea niciodata pe cineva. eram complexata de situatia mea, de faptul ca abandonasem facultatea ... pana intr-o zi cand un unchi mi-a cerut ajutorul. avea o sala de internet si nu putea ajunge sa faca schimbul de tura. asa ca m-am dus la sala si am incasat banii din ziua respectiva si am profitat de o ora de net gratis. astfel, pe mirc ... in multimea de useri ... aleg un oarecare tiz ... si vorbim... si vorbim ... pana spre miezul noptii ... doar eu avem gratis net ... eram sefa :spiteful: ... si facem schimb de adrese de mail. a doua zi ii trimit un mail. imi trimite si el foto. trimit si eu foto. facem schimb de telefoane in urmatoarea zi. il sun. si asa a inceput totul. vorbeam la telefon cu orele zilnic. dupa vreo 5 luni soseste la Bucuresti. am uitat sa mentionez ca eram din localitati diferite :roll: . ne intalnim, ne salutam timizi si el ma ia de mana ... raman in manuta lui ... si ne plimbam si ne oprim la un fast food sa bem un suc. si stam de vorba ore in sir. si ne povestim fiecare viata ... atat cat trecuse ... ne despartim si ... si el ma saruta ... primul meu sarut ... se inroseste si ... ne despartim ... si de atunci nevoia de a fi impreuna ... a urmat un an in care nu ne-am vazut, dar vorbeam extraordinar de mult la telefon. apoi ne-am vazut iar, dar o singura zi in care mai mult ne-am amagit. apoi el a plecat din tara pentru 6 luni. l-am asteptat. imi era dor ... cand s-a intors l-am ajutat cu o chestiune si datorita faptului ca era necesara si prezenta lui, ne-am apropiat si mai mult. apoi a plecat pt alte 6 luni. mi s-a parut ca am asteptat o viata. a venit si am petrecut impreuna cateva zile extraordinare de vacanta. primele zile minunate numai noi doi. primele zile de iubire adevara. primele zile de fericire. apoi a urmat o intreaga alergatura. abia asteptam sfarsitul de saptamana sa fim impreuna. dupa alte 6 luni destinul a facut sa locuim impreuna. si acum, dupa un an si jumatate ne pregatim de nunta. vom fi impreuna pentru totdeauna. voi fi a lui si va fi al meu pentru restul vietii. si fie ca ce a unit Dumnezeu, nimeni sa nu mai desparta ... cam asta e pe scurt povestea mea ... povestea noastra ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am avut asa ceva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×