Sari la conținut
Forum Roportal
zachaoswithin

fiecare cu povestea lui...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu si cu Andrei, ne-am cunoscut aici, pe Roportal, in urma cu un an si cateva luni.

Postam pe la coltul vesel, versuri, strofe si mici tachinari pe care tipul meu nu le recepta pe vremea aceea deoarece era indragostit orbeste de prietena lui de pe atunci.

Eram amici foarte buni, ne sfatuiam...

In luna mai a acestui an, am intrerupt legatura.

Ca pe la inceputul lunii septembrie sa gasesc un mesaj offline din partea lui (care era un mass, de altfel ) ca avea sa se mute la facultate in Bucuresti, el fiind galatean. I-am lasat si eu un offline, mai asa... la misto, doar deh, nu mai vorbisem de o gramada de timp cu el.

Apoi mi-a lasat numarul de telefon.

Prima oara cand m-a sunat, desi a format numarul meu, am inteles ca i-a raspuns un tip din Suceava... greseli de retea , chestii de genul.

Ne-am revazut doar in poze recente trimise pe mail.

Eu eram acasa la parintii mei si trebuia sa ajung in Bucuresti cu 3 zile inainte sa incep cursurile.

Nu am mai avut rabdare, si la ora 4:30 m-a sunat, ma visase. I-am spus sa vina la mine ca eu nu mai am rabdare atatea zile. mi-a raspuns cu fermitate si hotarare DA!

cateva ore mai tarziu il asteptam in gara! cand ne-am vazut, m-a luat direct in brate si m-a sarutat!

nu ne vazusem niciodata pana atunci.

a ramas la mine si am plecat a doua zi impreuna la Bucuresti.

de atunci, totul este frumos si nu imi imaginez cum ar putea fi viata mea fara el!

parintii mei il adora. eu il iubesc mai mult decat orice pe lumea aceasta!

niciodata nu m-am gandit ca am sa ajung sa depind de omul acesta care multa vreme sa-a ascuns in spatele unui monitor si a postat pe roportal, alaturi de mine.

Acum, intorc capul catre dreapta si il vad dormind linistit. numai eu nu am somn si ardeam de nerabdare sa va povestesc mica noastra istorioara.

 

 

Aceasta este povestea noastra... Noi suntem Sihiva* si TiGeR_as H, asta pentru cine de pe forum isi aminteste de noi... :P

Editat de Shiva*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamne...ce povesti frumoase si triste citesti aici pe forum...ii admir pe cei care s-au incumetat sa scrie si le urez fericire tuturor.

am simtit nevoia sa zic asta, nu dati cu parul. :friends: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prima mea mare iubire...Am fost impreuna un an...deja vorbeam de casatorie....ne intelegeam superb...si am aflat peste noapte ca se muta in Bucuresti pentru una pe care o cunoscuse, din greseala pe net, de o luna... (asta a fost in decembrie 2005) sunt inca impreuna...se vor casatori...noi am ramas amici...dar totusi....

 

Urmatoarea poveste...astept sa vina :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exul ....

 

L-am cunoscut intr-o toamna ... pe 18 Noiembrie

 

Edit: va vine sa credeti ... sau nu ... dar am sters din greseala toata povestea :o Poate e un semn divin ... asa ca nu o mai scriu inca o data :( ..Sorry

Editat de ClassicAlina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exul ....

 

L-am cunoscut intr-o toamna ... pe 18 Noiembrie

 

Edit: va vine sa credeti ... sau nu ... dar am sters din greseala toata povestea :o Poate e un semn divin ... asa ca nu o mai scriu inca o data :cheer: ..Sorry

 

 

mai!!!!

nu-ti face bine sa te mai gandesti, mereu, la exul!!! lasa-l ca sughita si nu stie de ce!... :tease: acorda toata atentia ta la un potential "actual". trece timpul domnisoara si e ireversibil... :flowers:

da cred ca e un semn! UITA-L!!! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai!!!!

nu-ti face bine sa te mai gandesti, mereu, la exul!!! lasa-l ca sughita si nu stie de ce!... :crazy: acorda toata atentia ta la un potential "actual". trece timpul domnisoara si e ireversibil... :tease:

da cred ca e un semn! UITA-L!!! :cheer:

Sti .... chiar daca imi este greu ... nu am in cotro ... Toata viata a fost asa pentru mine ... Sa fac ceva pentru ca nu am alta cale de reusita ... si fac exact ceea ce trebuie ca sa imi fie bine ! De ce nu il uit ? Pai ... Nu stiu :ok: :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sti .... chiar daca imi este greu ... nu am in cotro ... Toata viata a fost asa pentru mine ... Sa fac ceva pentru ca nu am alta cale de reusita ... si fac exact ceea ce trebuie ca sa imi fie bine ! De ce nu il uit ? Pai ... Nu stiu :crazy: :flowers:

 

nu-l uiti pentru ca nu-ti cauti unul mai bun decat exul! si sunt sigur ca sunt o gramada de baieti/ barbati mai buni decat exul!!! deschide-ti ochii domnisoara! atat trebuie sa faci... :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu-l uiti pentru ca nu-ti cauti unul mai bun decat exul! si sunt sigur ca sunt o gramada de baieti/ barbati mai buni decat exul!!! deschide-ti ochii domnisoara! atat trebuie sa faci... :flowers:

:tease: Lasa-ma Costy ... daca eu nu am avut parte de barbatii adevarati ... dar slava domnului sunt si stau la rand .. Nu vreau sa iti dau exempele si sa ma laud cu ce fel de barbati m-au cerut in casatorie sau ce barbati m-au curtat in tot acest timp de cand am fost plecata din tara! Nu este vorba de asta ! cand iubesti nu poti sa fi realista !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:tease: Lasa-ma Costy ... daca eu nu am avut parte de barbatii adevarati ... dar slava domnului sunt si stau la rand .. Nu vreau sa iti dau exempele si sa ma laud cu ce fel de barbati m-au cerut in casatorie sau ce barbati m-au curtat in tot acest timp de cand am fost plecata din tara! Nu este vorba de asta ! cand iubesti nu poti sa fi realista !

 

ok! te las! tu stii mai bine ce ai de facut... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am cunoscut prietena cu ajutorul atotputernicului hi5.mi-a vizitat intr-o zi profilul meu.am vazut ca are la status single.i-am dat un mesaj cu id-ul meu de mess.si am vb acolo pe mess vreo 2 zile.ne-am intalnit.ne-am placut.si de o luna si ceva suntem impreuna si va pot spune ca ne-am indragostit ca doi copii de 16 ani unul de celalalt.ne iubim si asta este cel mai important.pe cale asta as vrea sa-i multumesc ca mi-a oferit inca odata starea aceea specifica cand iubesti pe cineva.chiar uitasem cum era.si inca ceva.vin sarbatorile si de abia astept sa le petrec cu cineva drag(nu am avut nicioadata o prietena in preajma sarbatorilor de craciun si a anului nou).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×