Sari la conținut
Forum Roportal
predator

Oboseala permanenta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ai grija langa cine stai. E posibil ca si compania sa fie de vina :huh:!

De 6 luni savurez binefacerile, linistea si independenta pe care mi le ofera singuratatea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te invidiez la modul cel mai sincer si serios.

Multumesc. Sa stii ca nu esti singura. Au incercat diversi si diverse sa mi se baga in suflet, in spatiu si in timpul meu. In afara de nepotei, i-am pus pe toti pe ignore. Ma felicit de una singura.

In rest, nu se merita sa te agiti pentru nimic. Eu deja am inceput de ieri, asa cum am zis aici, sa reduc volumul de munca. Pe ma-sa de viata. Parca nici sa ne transformam in roboti si masini nu-i o varianta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar cand nu ai cum sa reduci volumul de munca pt ca oricum nu este exagerat de mare, esti singur deci nu te bate jumatatea la cap... dar totusi esti obosit, obosit, obosit????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar cand nu ai cum sa reduci volumul de munca pt ca oricum nu este exagerat de mare, esti singur deci nu te bate jumatatea la cap... dar totusi esti obosit, obosit, obosit????

 

Nu stiu.

Ma depaseste fenomenul asta de cativa ani.

Total.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar cand nu ai cum sa reduci volumul de munca pt ca oricum nu este exagerat de mare, esti singur deci nu te bate jumatatea la cap... dar totusi esti obosit, obosit, obosit????

Vrei sa dormi si dormi si nu poti sa visezi, vrei sa dormi, si dormi...si etc, etc.

S-ar putea ca senzatia asta sa fie data de folosirea unui monitor din ala vechi. eu cand am realizat asta l-am dat direct la tomberon. desi...stiam de mai demult.

S-apoi mai e o chestie: vezi daca nu cumva te (cenzurat) la cap vreo problema sentimentala, o stare exagerata de anxietate sau panica. Serios. Eu cand am avut din astea am spus STOP. Pe loc, oricat de dureros a fost. Da' mi-aam recapatat somnul si odihna si linistea. Really, really.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
S-ar putea ca senzatia asta sa fie data de folosirea unui monitor din ala vechi. eu cand am realizat asta l-am dat direct la tomberon. desi...stiam de mai demult.

S-apoi mai e o chestie: vezi daca nu cumva te (cenzurat) la cap vreo problema sentimentala, o stare exagerata de anxietate sau panica. Serios. Eu cand am avut din astea am spus STOP. Pe loc, oricat de dureros a fost. Da' mi-aam recapatat somnul si odihna si linistea. Really, really.

 

Monitorul este f ok si la munca si acasa, ms de sfat. Iar stari de anxietate, panica, depresie, normal ca am, si inca destul de des, dar nu am la ce sa spun STOP, nu am ce sa schimb. Ma gandeam ca daca as reusi sa ma simt mai energica prin suplimete alimentare, ceaiuri.. stiu eu ce, poate s-ar reduce si momentele depresive...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Monitorul este f ok si la munca si acasa, ms de sfat. Iar stari de anxietate, panica, depresie, normal ca am, si inca destul de des, dar nu am la ce sa spun STOP, nu am ce sa schimb. Ma gandeam ca daca as reusi sa ma simt mai energica prin suplimete alimentare, ceaiuri.. stiu eu ce, poate s-ar reduce si momentele depresive...

nope, nope, nope.

 

cand nu le pot spune stop, le accept asa cum sunt. si pleaca singure, se plictisesc la mine si vin la tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×