Sari la conținut
Forum Roportal
Crusher

TUTORIAL: Cum sa uploadezi un site

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nici eu nam gasit exe-ul dar as avea alta intrebare..am folosit trialul de la 3.0 si am facut tot ce este n tutorial dar nu merge... de exemplu daca intru eu imi scire "Forbiten you dont have accesto this page" iar daca intra ceilalti nu gaseste pagina...ce e de facut??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e mai simplu sa foositi cpanel decat ftp , aveti mai multe optiuni :o: eu am 10 siteuri si nu am folosit ftp in viata mea,

iar la eroarea aceea cu Forbiten .. trebuie sa schimbi permisiunea acelui fisier sa fie 777 :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot spui ca ai 10 siteurii ce spui daca ne-ai da un mic tutorial despre cum s-ar face incepand de la A la Z ce spui ? :o: pentru ca nu multi dintre noii suntem ,, experti :o: in asa ceva '' poate o mika mana de ajutor ne-ar prinde bine :P :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai.. u am timp de un tutorial dar explic putin:

In primul radn creezi siteul in html/php/aspx etc... daca ai un script de site e mai simplu.. uploadezi scriptul respectiv sub foarma unei arhive .zip in Cpane iar acaolo il extragi , apoi ii schimbii permisiile in 777 la toate fisierele si apoi il instalezi, html html/php/aspx... dupa ce termini siteul de creat il arhivezi (.zip) si il uploadezi in cpanel , apoi faci exact ca la script :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun ! am citit ! acum unde intru pentru a face totul + dami un exemplu stiam ceva de genul ala ,, UCOZ '' daca ma intelegi tu dar nu mai stiu unde sa intru si sa fac otul :cry: pentru k am uitat sa salvez siteul , scria ceva de genul ala ,, in 10 minute iti faci propiul tau site '' sau ceva de genu nu stiu daca ma intelegi ...

 

 

P.s Nu ma pricep la chestiile astea cu siteuriile dar pot invata repede si usor un tutorial video daca ai putea sa faci ar fi mult mai binisor :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai facut degeaba tutorialul...ori ce programator web trebuie sa stie cum se uploadeaza un site pe net...

poate pentru incepatori ii ceva...:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×