Sari la conținut
Forum Roportal
Crusher

TUTORIAL: Cum sa uploadezi un site

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asta e site ce ai uploadat tu aici...? Pe mine chiar ma interesa cum se uploadeaza un site nu fisiere :doh:. Eu cand uploadez forumul meu facut cu phpBB3 si intru [e site imi da o eroare cum ca nu citeste baza de date :lol2: ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta e site ce ai uploadat tu aici...? Pe mine chiar ma interesa cum se uploadeaza un site nu fisiere. Eu cand uploadez forumul meu facut cu phpBB3 si intru [e site imi da o eroare cum ca nu citeste baza de date ..

 

 

Orice site este compus din fişiere. Pentru forumuri phpBB e nevoie să faci upload pentru toate fişierele şi apoi să faci CHMOD pentru anumite fişiere, pentru a permite să fie citite. CHMOD e prescurtarea de la Change Mode, şi e o comandă pentru UNIX, o comandă ce schimbă permisiunea de acces a fişierelor pentru a citi, scrie sau executa.

 

Apoi, mergi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

crusher.....cel care a facut topicu....ma poti si pe mine ajuta cu ceva?....nush ce sa intamplat....am luat smartftp ala de pe net...l-am instalat...dar nush d ce nu face nici un shortcut pe desktop dc?...si daca ma duc acolo unde este instalat nici acolo nu are...nu are executabil intr-un cuvant...ce pot face....ce sa fac.????:|:|....nu am cum sa intru sa fac setarile alea...:o:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crusher nu te va ajuta pentru că nu mai scrie pe forum de mai bine de doi ani. Foloseşte metodele spuse de mine mai sus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×