Sari la conținut
Forum Roportal
Crusher

TUTORIAL: Cum sa uploadezi un site

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ajutama Crasher...Te rog!!!!!Mie nu-mi apare pe desktop SmartFTP.Imi poti zice unde apas din fisier ca sa intru in program !!!!Te rog!!Multumesc anticipat! 8)

Dar l-ai downloadat? :flowers:

 

Un consiliu grand master d. Foloseste CuteFTP 8 Professional in loc de smartftp. Mie unu mi se pare mult mai bun :kiss:

 

Da, le-am incercat pe amandoua si mai usor si rapid, fara bataie de cap ca sa pun passive mode sau alte chestii, mi s-a parut tot Cuteftp.

 

si daca ai de uploadat sa zicem 1000 de fisiere ? :P si 50 de foldere si subfoldere !?

cred ca un client de ftp cum e filezilla sau altele (ca sunt o gramada) e mult mai bun!

Pai...copy si paste...

Filezilla mi-am batut prea mult capul cu el, l-am dezinstalat deja...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am uploadat cu filezilla un clip( 2mb) si as vrea ca vizitatorii sa-l descarce direct de pe site,nu de pe mirorr-uri(gen filesfront,rapidhare etc).Cum pot face asta?

Multumesc anticipat! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt nebun?Mi-am facut pe 8k.ro,toate bune si frumose primesc mail-ul cu detaliile de conectare prin FTP,deschid filezilla pun datele cu atentie(nu am gresit)dau connect si nu ma lasa sa ma conectez! :tease:

____________________________________________________________

Status: Connecting to mariuss.8k.ro ...

Status: Connected with mariuss.8k.ro. Waiting for welcome message...

Error: Disconnected from server

Error: Unable to connect!

 

Ce poate sa fie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Miam facut site Html.Mam inregistrat pe xhost, am activat contu' . Am citit instructiunilede la pag.1. Am facut tot ce scrie, dar dupa ce uploadez , vreau sa intru pe site dar nu mere. Am uploadat 3 pagini de html un script si folderul cu images.Site-l lam facut cu Web Page Maker v2.5.Ma poate ajuta cineva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×