Sari la conținut
Forum Roportal
Crusher

TUTORIAL: Cum sa uploadezi un site

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

bai fratilor am facut cu programul smart ftp dar totusi am o problema , am introdus toate datele cum cere si totusi imi da asa [20:31:33] SmartFTP v2.5.1006.5[20:31:33] Resolving host name "ftp.lx.ro"[20:31:33] Connecting to 81.181.218.85 Port: 21[20:31:33] Connected to ftp.lx.ro.[20:31:33] 220 FTP server ready.[20:31:33] USER oliviu.srv.ro [20:31:33] 331 Utilizatorul oliviu.srv.ro este acceptat. Este necesara parola[20:31:33] PASS (hidden)[20:31:33] 530 Autentificarea a esuat[20:31:33] Active Help: http://www.smartftp.com/support/kb/index.php/51[20:31:33] Cannot login waiting to retry (30s)...astept la nesfarsite ... de ce ?sa fie oare din cauza providerului ? pentru ca acolo imi scrie un alt ip decat acela pe care il am eu , poate nu merge decat pe ip real ? ? ? ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu merge mai nu merge nu stiu ce sa ii fac imi da o eroare in ftp

 

EDIT: bag parola buna a incercat si cu ftp.lx.ro tot nu mere nush ce are pls rasp

post-106450-1184617077_thumb.jpg

Editat de mufe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un consiliu grand master d. Foloseste CuteFTP 8 Professional in loc de smartftp. Mie unu mi se pare mult mai bun :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu ma mai apuc acuma sa iau alt prog.. acuma imi merge si smartFTP :)... dar nu ma prea pricep sa il folosesc (w00t) as vrea sa stiu cum sa fac fisierele site-ului si in ce prog :tease: de ex: index.html/index.php

Editat de Grand master D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bai fratilor eu nu inteleg sunt incepator...miam facut un site in html prin notepad si lam uploadat pe lx.ro cu smartftp...cand icenrc sa intru pe site imi zice ca ink nu a fost uploadat .. nu inteleg..cu toate ca acolo mia zis tranfer succesful. .aveti idee de ce nu imi merge care ar ptuea fi problema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×