Sari la conținut
Forum Roportal
mirica

As vrea un sfat daca va rog frumos!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

adica nu ma sperie ma deranjeaza... de stiam ca are copil nici nu mai ridicam ochi la ea din moment ce sunt atatea femei fara un copil dar am aflat dupa o saptamana iar eu deja o placeam si acum o plac si mai mult si nu i-mi pare rau ca am cunoscut-o.

Da' de c

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Las-o cat e tanara si poate gasi pe cineva care s-o iubeasca cu tot cu "povara". Cineva care s-o merite. Dar spune-i adevarul. Sau ti-e frica de ce o sa creada despre tine?? Vrei sa-i spui vreo minciuna, ca sa ramana suspinand dupa tine? Spunandu-i adevarul, o scutesti de o suferinta si de intrebarile de genul "de ce, ce-am facut??" Crezi ca daca nu-i spui adevarul si-i spui vreo gogoasa, ea n-o sa stie motivele reale??? :focus: Si eu vreau sa divortez si am doi copii. Inseamna ca o sa raman singura toata viata?

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Las-o cat e tanara si poate gasi pe cineva care s-o iubeasca cu tot cu "povara". Cineva care s-o merite. Dar spune-i adevarul. Sau ti-e frica de ce o sa creada despre tine?? Vrei sa-i spui vreo minciuna, ca sa ramana suspinand dupa tine? Spunandu-i adevarul, o scutesti de o suferinta si de intrebarile de genul "de ce, ce-am facut??" Crezi ca daca nu-i spui adevarul si-i spui vreo gogoasa, ea n-o sa stie motivele reale??? :focus: Si eu vreau sa divortez si am doi copii. Inseamna ca o sa raman singura toata viata?

Nu! Nu vei fi singura. Vei avea doi ingerasi alaturi...EI te vor iubi neconditionat, si mult timp, chiar si dupa ce tu nu vei mai fi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:focus: Dragut, stiu ca asa e, dar nu-i de-ajuns. Si imi confirmi temerile, sa inteleg? :D Ca nimeni n-o sa ma mai vrea cu doi copii? Si ca o sa vina la mine cu scuze inventate ca sa-mi dea papucii? :P)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te inseli mult in ceea ce ma priveste... i-mi doresc enorm o familie si mai mult un copil,o fetita...si puteti sa o numiti toti cum vreti la mine atitudinea mea... lasitate,egoism...nu ma sperie nici responsabilitatile care implica o relatie cu ea... efectiv nu i-mi place ideea de a creste copilul altui barbat...ce va e asa greu de inteles?? nu sunt genu care sa fuga de responsabilitati dar sunt genu care are fixu asta idiot si punct... si nu cred ca sunt singuru care gandeste asa s-au daca sunt asta e da nu mai bagati motive ca fug de responsabilitati s-au mi frica de un copil pentru ca i-mi doresc mult unul dar unul care sa fie al meu, poate am o gandire mai ciudata s-au gandesc gresit dar nu i-mi surade ideea ca cresc copilul altcuiva si punct...il plac dar doar atat nimic mai mult.

Si da albela ma sperie copilul ca nu e al meu ce ti se pare asa de anormal? adica nu ma sperie ma deranjeaza... de stiam ca are copil nici nu mai ridicam ochi la ea din moment ce sunt atatea femei fara un copil dar am aflat dupa o saptamana iar eu deja o placeam si acum o plac si mai mult si nu i-mi pare rau ca am cunoscut-o.

 

 

 

oare acest bărbat nu ar privi cu alţi ochi dacă i s-ar spune că nu poate avea copii?

 

 

oare nu ar dori atunci să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, cred ca pentru binele copilului si al ei, cel mai bien ar fi sa dispari din viata lor. Si pentru tine ar fi mai bine. framantarile tale si neputinta ta (nici macar nu incerci sa iti clarifici ce anume te deranjeaza in toata povestea asta, doar sustii ca tu nu poti, nu si nu :focus: ) ar duce in timp doar la suferinta. Si nu cred ca ea si copilul sau merita aceasta suferinta. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti cam naiv si egoist , in plus te gandesti cam departe. Te-ai intrebat daca ea te considera demn si potrivit de a fi tatal copilului ei, si de asemenea sotul ei? E posibil sa fii doar ceva de moment. O femeie dupa ce trece printr-un divort stie ce vrea de la sot, de la ea , de la viata. In plus cred ca o subestimezi, te(va) simte/ti in cazul in care nu esi sincer.

 

:focus: Dragut, stiu ca asa e, dar nu-i de-ajuns. Si imi confirmi temerile, sa inteleg? :D Ca nimeni n-o sa ma mai vrea cu doi copii? Si ca o sa vina la mine cu scuze inventate ca sa-mi dea papucii? :P)

 

 

Sigur vei gasi pe cineva care te va iubi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oare acest bărbat nu ar privi cu alţi ochi dacă i s-ar spune că nu poate avea copii?

dar pot avea copii nu e cazul....

 

oare nu ar dori atunci să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mirica, eu sunt o femeie cu un copil......si am fost intr-o situatie asemanatoare cu cea a prietenei tale....Din cauza prejudecatilor oamenilor fostul meu potential sot m-a parasit, si acum este casatorit cu o femeie care nu vrea sa ii faca copii si il obliga sa infieze.Vrei sa iti spun ca si acum se gandeste la fiica mea , pe care el a crescut-o de la o varsta frageda si care a deschis ochii pe el ca fiind taticul ei iubit? stii cat chin este in sufletul acestui om care, neascultandu-si vocea inimii s-a aruncat cu capul inainte numai de dragul de a face pe placul familiei si a prietenilor?Acum insa este prea tarziu. Noi suntem fericite langa un alt barbat care nu face diferente si care stie ce vrea de la viata. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mirica, eu sunt o femeie cu un copil......si am fost intr-o situatie asemanatoare cu cea a prietenei tale....Din cauza prejudecatilor oamenilor fostul meu potential sot m-a parasit, si acum este casatorit cu o femeie care nu vrea sa ii faca copii si il obliga sa infieze.Vrei sa iti spun ca si acum se gandeste la fiica mea , pe care el a crescut-o de la o varsta frageda si care a deschis ochii pe el ca fiind taticul ei iubit? stii cat chin este in sufletul acestui om care, neascultandu-si vocea inimii s-a aruncat cu capul inainte numai de dragul de a face pe placul familiei si a prietenilor?Acum insa este prea tarziu. Noi suntem fericite langa un alt barbat care nu face diferente si care stie ce vrea de la viata. :crazy:

Da ai dreptate si sa ma fereasca cel de sus de asemenea suferinta daca voi lua o decizie ca fostul tau... atat ar mai lipsi sa ma despart de ea sa ma casatoresc cu alta si aia sa nu poata avea copii si sa fim nevoiti sa infiem unu si sa nu doreasca... defapt i-mi pun intrebarea daca eu as accepta sa infiez si de as mai sta cu ea...un lucru stiu sigur ca nu as vedea o viata de familie fara un copil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×