Sari la conținut
Forum Roportal
mirica

As vrea un sfat daca va rog frumos!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

...poti continua sa te gandesti mai departe atunci cand vei simti si pt baietel ceea ce simti pt mama lui ...iubeste-i pe-amandoi sau uita-i pe-amandoi ...ea nu cred c-ar renuta la una dintre cele doua iubiri (iubirea fata de tine si ce-a fata de copil)

...cand ai indoieli de acest gen ....stai mai bine-n banca ta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e foarte delicata problema ta. iti spun din propria mea experienta, sotia mea are o fetita dintr-o alta casatorie, daca nu esti pe aceeasi lungime de unda cu copilul este trista situatia rau de tot. El niciodata nu va fi copilul tau iar tu niciodata nu vei fi tatal lui. In afara de asta il vei mai avea de suportat si pe tatal adevarat al copilului. Acum mai depinde si de cati ani are copilul. Nici tu, nici el nu aveti vreo vina. Va trebui, in cel mai rau caz sa va suportati reciproc. Mama copilului il va pune pe acesta intotdeauna inaintea ta si asta-i o problema in timp. Nu-ti neglija sentimentele, trebuie lamurite. Cel mai bun sfat: mergi la un psiholog, acesta va sti sa te sfatuiasca sa te intelegi cu copilul si te va sfatui si pe tine in ceea ce priveste ce simti tu pentru copil. Iar daca iubesti pe acea femeie, e super, dar asigura-te de locul tau in inima ei. Neintelegeri cu coplul, care nu este al tau (iar el stie asta si va profita mult) vor fi. Este foarte posibil sa fie bine.Mergi la un psiholog pentru copii.Bafta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

as avea nevoie de un sfat. ori sunt prea geloasa ori din cauza distantei nu stiu. numai ce am vb cu logodnicul meu pe mess. mi a zis sa vb la 8 ceea ce a si facut. dupa 15 min mi a zis ca a venit varul lui si ca vor sta la masa impreuna cu tatalui lui. imi zisese dinainte ca va veni. bun alt exemplu cand vb pe mess mi se pare ca nu prea e interesat de ce vb, sau ma exprim eu gresit, ori faptul ca vb in fiecare seara a devenit rutina! NU VREAU PT NIMIK IN LUME SA SE INSTALEZE RUTINA. este plecat in italia, voi veni si eu. dar ma apasa chestia asta cu messu. ca tot am impresia ca vrea sa scape de mine, nu stiu. ceea ce nu cred ca ne raspundem la bipuri in fiecare zi. sunt putin derutata asa.dati mi un sfat. ely

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
as avea nevoie de un sfat. ori sunt prea geloasa ori din cauza distantei nu stiu. numai ce am vb cu logodnicul meu pe mess. mi a zis sa vb la 8 ceea ce a si facut. dupa 15 min mi a zis ca a venit varul lui si ca vor sta la masa impreuna cu tatalui lui. imi zisese dinainte ca va veni. bun alt exemplu cand vb pe mess mi se pare ca nu prea e interesat de ce vb, sau ma exprim eu gresit, ori faptul ca vb in fiecare seara a devenit rutina! NU VREAU PT NIMIK IN LUME SA SE INSTALEZE RUTINA. este plecat in italia, voi veni si eu. dar ma apasa chestia asta cu messu. ca tot am impresia ca vrea sa scape de mine, nu stiu. ceea ce nu cred ca ne raspundem la bipuri in fiecare zi. sunt putin derutata asa.dati mi un sfat. ely

Cred ca ar trebui sa fii obiectiva; din cate ai scris, dai impresia unei persoane agasante. Gandeste-te ca poate el chiar are unele treburi; incearca sa ii lasi spatiu sa respire. Inchipuie-ti ca vorbind zi de zi pe net la un moment dat nu mai raman decat lucruri banale de spus, care lui poate nu ii aduc f mare placere. Cred ca noi femeile la acest capitol suntem putin (mai mult) diferite de ei... In sensul ca iubind ajungem sa sufocam fara sa ne dam seama. La un moment dat, ar putea deveni tracasant pentru el si relatia ar putea avea de suferit. Insa tu stii cel mai bine ce isi doreste si el...

 

p.s. mesajul tau ar fi trebuit sa-l postezi intr-un topic separat

Editat de sunshine_girl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iti multumes pt sfat, asa si este il iubesc si stiu ca si el ma iubeste.am observat ca daca il sufoc,devine nervos, dar daca il las el singur vine la mine.el singur ma cauta,el singur gaseste lucruri noi de discutie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asculta,dar ce importanta are daca ea are un copil dintr-o casatorie care a esuat.Toti gresim,toti.Daca tu o iubesti mergi cu ea,puteti fi fericiti impreuna,nu tine cont de rautatile altora,tu fa ceea ce iti dicteaza inima ...Te rog un lucru..nu o fa sa sufere.Se intampla foarte des ca ei sa ramana impreuna ,si dupa el isi da seama ca a gresit,ca are un copil,ca nu o mai vrea.Tu daCA ESTI SIGUR DE RELATIA ASTA,.MERGI INAINTE ,DACA NU LAS-O MOARTA CA O FACI SA SUFERE SI PE SI PEW COPIL.Parerea mea e ca nu exista nimic care sa te impiedice sa fi cu ea daca tu vrei cu adevarat si o iubesti.cioa si bafta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai ma joc cu el,ai cumpar ciocolata... il duc in spate... dar simt nici nu stiu cum sa-i zic poate o repulsie fata de el... ca nu e al meu... nu vreau sa fiu rautacios dar nici nu vreau sa mintesc aici de dragu de a scrie... e frumusel copilu dar efectiv simt ca nu stiu se da o lupta interioara in mine... in sensu ca o parte i-mi zice sa il accept iar cealalta ... il respinge... pe scurt nu ma pot impaca cu gandu ca are un copil cu altcineva...

 

personal te inteleg si am avut si eu o ocazie din asta dar am preferat sa ma tin la distanta. Sfatul meu este sa rupi orice legatura cu ea . Este evident ca in inima ta nu vei accepta asta . Este o piedica care nu-ti da voie sa iti deschizi inima in fata ei la maxim . Apoi sa nu uitam : PREZENTUL , tram in lumea moderna unde se barfeste pe oriunde . Iti dai seama ce o sa zica lumea ? Eu zic ca daca ai capul pe umeri , sa o lasi . Ca ea nu a avut si s-a maritat la 20 de ani , cand nu avea ce sa ii ofere copilului , nu avea un servici stabil si etc. Cat despre ea si maj femeilor din ziua de azi care sunt in situatia ei ,este normal sa se imbrace misto si sa atraga priviri pe strada , pentru ca scopul ei este sa o ia cineva de nevasta , sa isi acopere rusinea si sa imparta responsabilitatile. Nu trebuie sa simti repulsie fata de ea , sunt suflete totusi , dar parerea mea este sa o lasi in pace . Meriti ceva mai bun , sincer :spiteful:

Editat de Aend

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce sa o lase-n pace..mai da ce sfaturi stiti sa dati unii din voi..aici sunteti toti mari si tari.El o iubeste pe femeia asta.Si ce daca are un copil... hai sa o impuscam si gata nu?Pai are un copil.Si daca are un copil ea nu are dreptul sa-si refaca viata?

Dar ce,femeile divortate trebuie spanzurate si ingropate?In viata asta toti gresim ,dar trebuie sa mai si iertam daca noi vrem sa fim iertati. Sfatul meu este sa mergi inainte.Am inteles ca e frumoasa ,proasta nu e,ce daca are copil.iMPORTANT ESTE CA SA VA INTELEGETI SI SA VA FIE BINE IMPREUNA.PUNCT

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E greu de luat o decizie intr-un astfel de caz, pana nu esti in locul lui, nu stii cum este si prin ce trece. Nu e vorba de lasitate, sau de frica, este vorba de modelul familial pe care il avem fiecare dintre noi, de o dorinta launtrica de a face totul cum "e bine". Omul a fost sincer si a spus: e fata buna, imi place, dar nu stiu daca vreau sa ma leg la cap cu o femeie cu obligatii. Faptul ca nu are si el un copil, pentru a intelege exact ce inseamna cresterea unui copil, il face sa fie reticient. Vrea ca primul copil in viata caruia sa se implice sa fie copilul lui... dar e greu sa intelegi daca nu ai fost in situatia lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E cam veche povestea, nu credeti? cred ca deja s-a rezolvat totul, one way or the other. :doh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×