Sari la conținut
Forum Roportal
Ningyo14

Experienta Vietilor Anterioare

Postări Recomandate

eu cred ca stiu care este motivul acestui lucru.

Cred ca sunt prea "incarcat" ca am mintit prea mult, am inselat, am ascuns lucruri fata de persoane dragi, cred ca daca m-as descarca, nu as mai avea aceasta senzatie, nu stiu de unde dar sunt sigur ca acesta este motivul, asa simt, dar din pacate nu am curajul sa le spun persoanelor dragi ce simt cu adevarat pentru ele ci continui sa le mint .. ma tem prea mult pentru consecinte, pentru ca s-ar putea sa le pierd..

Imi petrec intreaga viata planuind ceea ce sa fac, fiecare pas inainte sa-l fac il planuiesc si nici odata nu se intampla cum am planuit, nici macar pe aproape. Cred ca ar fi mai bine daca nu as mai planui nimik si pur si simplu as lasa lucrurile sa se intample, dar nu pot sa nu planuiesc, chiar vreau ca sa las' lucrurile sa se intample dar apare imediat planul in cap...

Editat de Crusher

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa te jignesc dar nu-mi vine sa cred ca ai 14 ani.

Si sa stii ca ai dreptate in ceea ce ai scris.Asa simt si eu doar ca nu mi-am dat seama de asta pana acum.eu mereu ma simt vinovata si fac tot posibilul sa fac pe plac oamenilor ca si cum le-as datora ceva.De cele mai multe ori imi incalc dorintele si planurile.Pur si simplu nu pot sa scap.

dar am o veste buna pentru tine.

Exista modalitati de a accelara "ispasirea pacatelor".

Rugaciuni,meditatii,etc. care ti-e mai aproape.

Nu poti sa scapi.Eu am incercat si nu se poate.Problema revine mai tarziu sub alta forma,dar ideea e aceeasi.Nu scapi pana nu o rezolvi.

A fost un om care tot timpul pierdea toti banii pe care ii castigase.

A incercat mii si mii de modalitati de a afla ce se intampla,cand cineva l-a sfatuit sa mearga in Rusia sa caute o casa.Cica acolo candva era cineva, intr-o viata anterioara el a uitat sa dea inapoi niste bani imprumutati.

Era sceptic omul,dar hotarase sa incerce tot.Asa ca a plecat in Rusia,a cautat casa.Nici nu stia limba rusa.A deschis o batrana,i-a dat banii.Batrana nu a inteles nimic.Si de atunci,cica totul s-a rezolvat.

 

Orice banut iti pica din mana,nu-l lua sus.Trebuia sa-ti scape.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci.. problema e ca nu sunt pacatos, adik golan etc. dar nu m-am spovedit niciodata, m-am impartasit cand eram mai mic, dar trebuie sa ma spovedesc dar nu am timp.. spatiu.. curaj...

 

"eu mereu ma simt vinovata si fac tot posibilul sa fac pe plac oamenilor ca si cum le-as datora ceva"

asa mi se intampla si mie.. lucrez dupa principiul "Cei care te iubesc, sa te iubeasca, iar cei care nu te iubesc, iubeste-i tu !"

 

totusi am multa ura in sufletul meu din multe motive incerc sa scap dar este greu..

 

iar in legatura cu ultima parte.. era un film "Masina Timpului" si zicea ala intr-un moment dat "M-as putea intoarce de 100 de ori inapoi, dar as vedea-o murind in 100 de feluri diferite.." el incercand sa schimbe soarte ei.. nu sunt sigur ca are o legatura cu ce vb aici, dar simt ca are.. :|

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toti avem sentimentul de "deja-vu" mai devreme sau mai tarziu, mai des sau mai rar. Eu de exemplu traiesc o experienta, si dupa cateva ma dumiresc ca am mai facut asta odata... adica.. totul e prea asemanator, si imi aduc aminte ce ar trebui sa urmeze, si in cele mai multe cazuri se intampla asa... Chestia e ca lucrurile sunt fara importanta. Adica vad un om pe partea cealalta de strada si stiu ca trebuie sa treaca strada, si la fiecare pas, stiu unde va pune urmatoarea data piciorul.. Poate e cam ciudat, dar din cate stiu eu, nu sunt singurul care vede chestiile astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da.. azi doar ce am avut un deja-vu la scoala, pur si simplu am simtit ca s-a mai intamplat odata acelasi lucru, si stiam ce urmeaza, urma, nici mie nu mi sau intamplat lucruri foarte importante dar lucruri semnificative care te pun pe ganduri ..

Editat de Crusher

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Are legatura cu ce vb aici. de ce sa nu aiba?

Nici eu nu m-am spovedit niciodata.Alta e religia mea.dar oricum eu nu cred in religie.inainte nu credeam in D-zeu.adica credeam asa la suprafata.Apoi L-am refuzat,L-am urat.Si au urmat chinurile.Iar astazi Il iubesc si-Laccept.tocmai de asta nu cred in religie.daca-L cunosti iti dai seama ca nu trebuie sa te spovedesti ca sa-ti cer iertare.

Am citit mult din multe domenii,tocmai pentru ca simteam ceva ce nu puteam discuta cu altii.Mi-am dat seama ca ei nu erau la acelasi nivel de evolutie cu mine si nu intelegeau.Li se parea o simpla palavrageala.Si am cautat si am cautat.Si am ajuns la concluzia ca indiferent in ce religie ai fost botezat,indiferent in ce crezi sau poate nu crezi, ai o lectie de invatat Aici.Si indiferent care drum alegi,destinatia e aceeasi.

Poate noi am primit un "ajutor" si ar trebui sa profitam de asta.Nu toata lumea simte lucrurile astea.

Am visat odata ca am fost intr-un templu undeva.Avea multe etaje.Pe fiecare etaj erau multi oameni si cum urcam erau din ce in ce mai putini si palierul era mai ingust.Am ajuns sus,un loc foarte mic.Erau niste calugari acolo sau ceva de genul asta. Era acolo un loc mic de 1/1.Am vrut sa intru sa vad ceva.dar unul dintre ei mi-a spus ca degeaba ma duc acolo, nu o sa vad nimic. Ca am un ochi pe frunte si intai trebuie sa invat sa vad cu el.

Si cand m-am trezit,pe jumatate in somn, eram cu mana pe frunte si vroiam sa dau jos ceva de acolo.Parca aveam ceva pe frunte si ma deranja.

Nu stiu de ce dar in realitate,incerc sa fug de a ghici viitorul,incerc sa ignor semnele.Chestia e ca se intampla tot timpul ce vad sau simt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand am citit ultima parte ma-u cam trecut fiori, eu unul nu vreau sa stiu viitorul, prefer sa astept si sa vad.

Editat de Crusher

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta zic si eu.Dar vezi ca sunt.si nimic nu e intamplator

 

Si cate vise de genul asta am avut.Si presimtiri care s-au adeverit.dar poate asta ar fi tema unui al topic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Urasc asta... urasc cand toate se leaga, urasc cand toate au un sens, urasc cand stiu ca toate lucrurile se inampla cu un MOTIV.. Urasc rau acest lucru .. chiar daca ma fascineaza.. tot il urasc ..

Editat de Crusher

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce?

Nu poti fugi de tine.Eu am incercat asta.am ajuns sa ma urasc si pe mine pentru toate astea.E greu.Stiu.

Ma tem si de drumul pe care-l mai am de facut.

Cu cat afli mai multe cu atat va fi mai usor sa sari peste hopuri

 

daca vrei inchidem subiectul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×