Sari la conținut
Forum Roportal
Ningyo14

Experienta Vietilor Anterioare

Postări Recomandate

Poti vedea aspecte din vietile anterioare si fara sa te supui hipnozei, doar ca poate nu atat de amanuntit. Pentru mine conteaza foarte mult sa descopar sursa unor temeri la care nu pot identifica cauzele in viata prezenta si, am facut asta, in parte. Cred ca pentru a avea acces la experiente din vietile anterioare trebuie sa ai un contact foarte bun cu interiorul tau si, dincolo de ineditul situatiilor pe care le-ai putea descoperi, sa ai capacitatea de a pune cap la cap toate informatiile pentru o autocunoastere cat mai profunda. De exemplu, se pare ca eu mi-am trait una din vietile anterioare in Egiptul antic si nu am fost deloc fericita :spiteful: Iar o alta a fost la inceputul sec. xx, dar nu am putut identifica tara si ce faceam pe acolo :flowers: Trebuie sa mai exersez :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci, ce sa va spun, eu unul nu prea cred nimik, faza este ca eu in general nu prea pot sa cred nimik pana nu vad cu ochii mei si nici atunci un sunt sigur, eu cred in Dumnezeu.. cred in Rai si Iad, cred in Reincarnare, Reintrupare .. etc.. dar in toate acestea vreau sa cred, dar pur si simplu nu pot. adik ma mint pe mine ca cred, dar defapt nu cred in nimik pana nu am in fata..

cand eram mai mic.. si ma jucam pe afara.. si mai cadeam, ma mai loveam, primul lucru care-l faceam era sa ma gandesc la ce am facut rau.. si intotdeauna gaseam ceva care am facut rau .. vreau sa infrunt soarta, dar in acelasi timp imi este frica de consecinte ( de faptul ca "daca ma insel..? daca toate astea sunt chiar adevarate.." ) si fac un pas inapoi.. imi vine sa ies in strada si sa tip " NU MIE FRICA, LOVESTE-MA CU CE AI TU MAI TARE " .. dar consecintele.. nu prea are mare legatura acest lucru cu topicul dar ceea ce vreau sa spun este ca nu pot sa cred ca am existat in alta viata si ca am fost soarece... (un exemplu oarecare) dar totusi, daca ma gandesc ca am 14 ani si ca stiu lucruri pe care nici unu de 25 de ani nu le stie .. park totusi ar fi existat o viata anterioara in care am adunat informatii si acum le folosesc.. pur si simplu stiu raspunsul aproape la toate intrebarile.. dar daca cineva ma intreaba, nu stiu sa-i raspund.. de ce ? pentru ca aceste raspunsuri sunt "doar pentru mine" si "lumea nu poate sa le faca fata" .. habar n'am de unde am mai scos-o si pe asta dar in fine. Sper sa existe viata dupa moarte, pentru ca daca nu, ar fi o risipa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as vrea sa stiu ceva despre vietile mele anterioare si de ce sunt atat de legata de pisici. probabil ca am trait 9 vieti ca pisica. :stars: si dupa aceea m-am reincarnat in om.

 

Si am marea impresie ca in viata dinainte am fost ceva meloman/a, ca am o mare afinitate pentru muzica anilor '80 si unele melodii pe care nu le mai auzisem in viata mea, mi s-au parut foarte cunoscute.. Si mi-e frica foarte tare de foc.

Editat de 7-Angels

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci, ce sa va spun, eu unul nu prea cred nimik, faza este ca eu in general nu prea pot sa cred nimik pana nu vad cu ochii mei si nici atunci un sunt sigur, eu cred in Dumnezeu.. cred in Rai si Iad, cred in Reincarnare, Reintrupare .. etc.. dar in toate acestea vreau sa cred, dar pur si simplu nu pot. adik ma mint pe mine ca cred, dar defapt nu cred in nimik pana nu am in fata..

cand eram mai mic.. si ma jucam pe afara.. si mai cadeam, ma mai loveam, primul lucru care-l faceam era sa ma gandesc la ce am facut rau.. si intotdeauna gaseam ceva care am facut rau .. vreau sa infrunt soarta, dar in acelasi timp imi este frica de consecinte ( de faptul ca "daca ma insel..? daca toate astea sunt chiar adevarate.." ) si fac un pas inapoi.. imi vine sa ies in strada si sa tip " NU MIE FRICA, LOVESTE-MA CU CE AI TU MAI TARE " .. dar consecintele.. nu prea are mare legatura acest lucru cu topicul dar ceea ce vreau sa spun este ca nu pot sa cred ca am existat in alta viata si ca am fost soarece... (un exemplu oarecare) dar totusi, daca ma gandesc ca am 14 ani si ca stiu lucruri pe care nici unu de 25 de ani nu le stie .. park totusi ar fi existat o viata anterioara in care am adunat informatii si acum le folosesc.. pur si simplu stiu raspunsul aproape la toate intrebarile.. dar daca cineva ma intreaba, nu stiu sa-i raspund.. de ce ? pentru ca aceste raspunsuri sunt "doar pentru mine" si "lumea nu poate sa le faca fata" .. habar n'am de unde am mai scos-o si pe asta dar in fine. Sper sa existe viata dupa moarte, pentru ca daca nu, ar fi o risipa.

Tu ai 14 ani?

Sa stii ca este adevarat ceea ce simti.

Eu am 27 acum. Si la varsta ta si poate si mai repede, ma confruntam cu acleasi ganduri.

Stiu multe lucruri si nu stiu de unde.

Vise nu ai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se zice ca in aceasta viata trebuie sa platim pentru faptele din vietile trecute.

Cica eu am fost o femeie rea, o tirana,care si-a batut joc de barbati,in sensul ca aveam mai multe relatii.Ii cuceream,ma jucam cu ei,apoi nu mai ma interesa sentimentele lor.Ca am fost o mama rea.In sensul ca nu ma ocupam de copii mei.

Si ca in aceasta viata voi primi inapoi tot.

Lucrurile astea le-am aflat de curand.

Interesant este faptul ca sunt la a patra relatie lunga acum, si cumva toate seamana intre ele.Cumva in subconstient cred ca imi aleg barbatii pe care am impresia ca-i cunosc, care nu ma fac fericita.

Apoi apar barbati care ar face orice pentru mine si nu ii vreau pentru ca stiu ca eu mai trebuie sa stau in relatia mea.

Iar ceea ce ma face sa cred ca exista o viata anterioara,este faptul ca atunci cand eram mai mica, eram exact cum am auzit ca am fost intr-o viata anterioara.Cand eram mai mica ma foloseam de baieti,imi placea sa-i cuceresc,apoi ma distram.Minteam foarte mult.Multi au suferit din cauza mea si in aceasta viata.

In legatura cu copii,.... nu stiu....pana acum nu-i suportam.Erau dragalasi...si tot tacamul,dar dupa un timp ma enervau la culme.

Ironia sortii este ca de mica am simtit ca mama nu ma iubeste.Ma rog asta au observat si altii.dar eu sufeream.Si in ziua de azi.

Si mama se comporta ca si cum ar fi ea copilul meu.Eu nu stiu ce inseamna sa-ti dea mama un sfat,sa te pregateasca pentru anumite situatii in viata.Mai degraba de mica a trebuit eu s-o ascult si s-o sfatuiesc.Si consider ca siam mai multe ca ea.Parca aveam mai multa experienta.

Ma tem de apa.daca intru in apa si-mi ajunge pana la gat,simt ca nu mai am aer si ma sufoc.

De cand ma stiu, am simtit o prezenta langa mine.la inceput ma deranja apoi m-am obisnuit.nu era ceva de rau,simteam mai degraba protectie.

Iar dupa multi ani un bioenergetician m-a intrebat daca am avut un frate sau sora geaman.Pentru ca vedea ceva langa mine,a carui aura era la fel cu a mea,ceea ce nu este posibil doar la acele persoane carora le-a murit la nastere un frate.M-am mirat pentru ca nu mai povestisem nimanui asta.M-am temut sa nu ma creada nebuna.

Mama m-a asigurat ca am fost singura,ca nu eram gemeni.Bioenergeticianul mi-a mai spus ca acea lumina cateodata este mai aproape de mine,cateodata mai departe.dar niciodata mai departe de 50 m.

Am aflat ca strabunica mea a murit in noaptea in care m-am nascut eu, cu o jumatate de ora diferenta.Prima a plecat ea, apoi m-am nascut eu.

El zice ca asta ar putea fi.

Al saselea simt imi este destul de dezvoltat.

Se zice ca un copil isi aduce aminte doar de la trei ani.Eu imi aduc aminte tot cand am inceput sa umblu.Mama zice ca inca nu aveam un an.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. da, am 14 ani.

2. visele sunt cam rare, eu cred ca am vise dar nu pot sa mi le amintesc :|

3. "Al saselea simt imi este destul de dezvoltat." Si al meu.

4. de multe ori am senzatia de Deja VU, mi s-a intamplat de multe ori, si de obicei am impresia ca am visat acel lucru

5. de fiecare data cand plec de acas ( la scoala, afara, etc. ) am senzatia ca am uitat ceva .. si ma verific si in 99% din cazuri nu uit nimik.. :|

6. ce zodie esti .. :/ <gemeni, am gasit>

Editat de Crusher

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×